İçeriğe Yönlendir

Acaip Bi 4 Çekerimiz Land Rover series3

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Servet le ortaghlaşa acaip bişi aldık, satan da biziden başkasına satamazdı zaten....

1974 model olduğu rivayet edilen, km si belirsiz, ilk rengine ulaşmak için 5 kat macun sökülmesi gereken, model ismi bizim ülkede muallak olan Land Rover Series3 . Fındık karbüratörlü atmosferik 2.3lt 4silindirden tam 70 Ps güç çıkartıken, normalde arkadan çekiyor, kol çekiyirosun 4x4 oluyor, başka kola bastırıyorsun Low oluyor.

Aynada bunlardan birinin görürseniz kaçın fren o yıllarda henüz icat edilmemişti, 80km/h tap spidle fena yanlıyor ama...

Yana devrilince düzeltmesi basit olacak..... 1450 kg

esq1.jpg

c4em.jpg

f3qvz.jpg

Gölün içinde park edince, balık avlama imkanı mevcut:

6egl0.jpg

Torpidosu opsiyon listesinde bulunan, ev koltuk kumaşı kaplama tekniğine sahip.

u6ab.jpg

Km si bilinmiyor, zaten muayen yaştan sonra sorması ayıp

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Güzelmiş abi.... Hayırlı olsun.... :D  :nazar:  ayrıca başka ortak katmayı da düşünürseniz..... :D  bilgimiz olsun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun abi , siz bunun ciğerini sökersiniz şimdi,,,Forum Safariye hazırlanıyor.... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Hayırlı olsun. Nerden buluyorsunuz bu tarz araçları anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kısa bir süre sonra bu icadın halini düşünmek bile istemiyorum, arada dağlar dünyalar fark olacaktır. Hayırlı olsun, gelişmeleri bekliyoruz.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor için parça bulur muyuz diye araştırayım dedim, parçacılar beni dövüyordu, zirvedeyken emekli olacağım, ben daha piston satmadım dedi :rofl:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dizel mi, benzinli mi abi?

Hayırlı olsun :)

bu konuyu kemerburgazda tartışalım, ağaçların arasında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bu konuyu kemerburgazda tartışalım, ağaçların arasında

Misssss :wub:

Abi, sen daha iyi bilirsin ama, otokar bu araçlar için hala kaporta parçası üretir. Tüm aksamlarını bulabilirsin. Ordunun ihalelerinde hala çürüksüz çarıksız land'ler gani.

Bunların tdi'ları fena gidiyor :) Hep aklımda olan bi şey :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunlar aluminyum, tuzladakiler çoktan jilet olmuştur da zaten sıfır orjinal parça kaynıyor ortalık

bu araba ne gider be dağda

dağa kadar varabilmek uzun bir süreç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlısı olsum Abilerim. Zamanında para yokken, kayınpeder "sana Tuzla Jip alalım" demişti. Bundan hallice 2500- 5000 TL isteniyordu 4 sene önce filan..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kısa şase kısa şaftın avantajı ile yanı güzel verir seri tırmanır, düzde biraz dengesizdir ki buda araca ayrı bir keyif katar. Uzun şase 2,5 benzinli ile epey gezdim yeşil yeşil, kısalarla hafta sonu kaçamakları yapardım :) Düzenli olarak şaftın vidalarını kontrol etmek gerekir ;)

Hayırlı uğurlu olsun :nazar: 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar aluminyum, tuzladakiler çoktan jilet olmuştur da zaten sıfır orjinal parça kaynıyor ortalık

Tabi tabi. Abimin 2006 Range'i bile aluminyum :)

Tuzladakilerden kastın Cj56'lar mı? Land'lar artık ankara'da onarılıyormuş demişti 2010'daki birliğimdeki kademem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 adet te 5ton luk çekme halatı aldık, peş peşe takıp çekeceğiz :mangal:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Hayırlı olsun , aklıma geldi'de . Şenliğe giderken en önde bu cip olasa . Arabaları da bağlasak ekonominin dibine vururuz valla :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Devrilme testi yaptık :crazy:  sonuç deviremedik öne doğru

yK4IaC4l.jpg

Süperötesi havadar araç, kapı kilidini açabilen hırhız doğmadı daha

Dcatodql.jpg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...