İçeriğe Yönlendir

Kemer Ikaz Işığı Ve Ikaz Sesi Çalışmıyor (Megane 2 hb)

Cüneyt Demir

Recommended Posts

Cüneyt Demir

Kıymetli arkadaşlarım merhaba.Uzun süredir askerlik durumu ve çeşitli sebeplerden aranızda bulunamadım.

Birkaç hafta evvel 2006 model megane 2 hb araç aldım.Aracı alırken aırbag arıza ışığı yanıyordu ve o zaman dikkat etmediğim emniyet kemeri ikaz ışığı ve sesi çalışmıyordu.Geçenlerde aırbag ışığını tamir ettirdim.Yapan usta sadece direnç attığını ve aırbaglerin çalışacağını söyledi.Fakat kemer yine çalışmadı.iki şey soracağım.

1.Tamirden sonra aırbaglerin çalışıp çalışmayacağı konusunda tereddüt ediyorum.Bu durumdan nasıl emin olabilirim.(En önemlisi bu benim için)

2.Kemer ikazı nasıl tamir olur aırbagler ile bir ilgisi var mıdır.

Saygı ve sevgilerle.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Airbag ışığı dirençle söndürüldüyse ,malesef ki airbag çalışmaz. Hata hala devam ediyor,sadece arabayı kandırmış usta..

Muhtemelen bir kaza sonrası airbag ve kemer gerdiriciler patladı, ışık ondan yanıyor, Allah göstermesin kaza anında airbag çalışmayacak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Merhaba tekrar hoşgeldiniz . Bir dirençle airbaglerin tamir olmuş olması kafama takıldı. En iyisi servise müracaat edin. Kafanız rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Airbag ışığı dirençle söndürüldüyse ,malesef ki airbag çalışmaz. Hata hala devam ediyor,sadece arabayı kandırmış usta..

bu konuyu ustaya kaç kez sordum direnç iptal etmez dedi bana abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

bu konuyu ustaya kaç kez sordum direnç iptal etmez dedi bana abi.

Cüneyt, malesef usta yanlış bilgi vermiş sana,airbaglarin yok şu an öyle düşün..

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Cüneyt, malesef usta yanlış bilgi vermiş sana,airbaglarin yok şu an öyle düşün..

peki servis bu meseleyi sağlıklı çözebilir mi sizce

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Cüneyt kardeşim merhaba.Aynı arçtan bende de vardı ve airbag lamba sorunu bende yaşadım fakat senin usta maalesef bu işten anlamıyor.Çünkü ön koltukların altında airbag soketleri var,onlardan sağ veya soldaki soket gevşediği zaman bu lambayı yakar.Megan 2 lerin kronik sorunudur bu.Yapacağınız tek şey o soketleri ve kabloları esnemeyecek şekilde sağlamlaştırmak.Ayrıca seyir halinde koltuğu ileri geri hareket ettirdiyseniz muhtemelen de ondan yakmıştır lambayı.Direnç mirenç hikaye yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hoş geldiniz.

1- Megane'larda airbag hatası kroniktir. Çok büyük ihtimalle direksiyon döner kablosu kopuk. İnternette araştırın, bulacaksınız çözümü.

2- Kemer tokası için direnç çözüm değil, gizlemedir.

Ayrıca, hiç düşünmek istemiyorum ama, bu ikisi birleşince araç kazalı da olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Hoş geldiniz.

1- Megane'larda airbag hatası kroniktir. Çok büyük ihtimalle direksiyon döner kablosu kopuk. İnternette araştırın, bulacaksınız çözümü.

2- Kemer tokası için direnç çözüm değil, gizlemedir.

Ayrıca, hiç düşünmek istemiyorum ama, bu ikisi birleşince araç kazalı da olabilir...

abi kaza konusunu araştırdım ayrıntılı.sadece iki parça lokal boyası vardı.ama diğer noktaları bilmiyorum yani.

Cüneyt kardeşim merhaba.Aynı arçtan bende de vardı ve airbag lamba sorunu bende yaşadım fakat senin usta maalesef bu işten anlamıyor.Çünkü ön koltukların altında airbag soketleri var,onlardan sağ veya soldaki soket gevşediği zaman bu lambayı yakar.Megan 2 lerin kronik sorunudur bu.Yapacağınız tek şey o soketleri ve kabloları esnemeyecek şekilde sağlamlaştırmak.Ayrıca seyir halinde koltuğu ileri geri hareket ettirdiyseniz muhtemelen de ondan yakmıştır lambayı.Direnç mirenç hikaye yani..

abi aracı yaparken ben yanında yoktum adamın.koltuğun altından hallettim dedi.direnç attım falan dedi.ben de pek anlamam.sizce servis bu durumu aydınlatır mı.benim için önemli olan yastıkların aktıif olması.ve kemer ikazını halletmek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abi kaza konusunu araştırdım ayrıntılı.sadece iki parça lokal boyası vardı.ama diğer noktaları bilmiyorum yani.

abi aracı yaparken ben yanında yoktum adamın.koltuğun altından hallettim dedi.direnç attım falan dedi.ben de pek anlamam.sizce servis bu durumu aydınlatır mı.benim için önemli olan yastıkların aktıif olması.ve kemer ikazını halletmek.

Servis kesin çözer.

Boyaları nerede aracın? Boya ölçerle bakıldı değil mi alınırken?

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Servis kesin çözer.

Boyaları nerede aracın? Boya ölçerle bakıldı değil mi alınırken?

sol ön çamurluk ve bagajın bir kısmı.boyaölçer ile baktırmadık abi.Ama birkaç ustaya baktırdım aynı kısımları söylediler ben de emin oldum.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Direnç bağlanan airbag bence çalışmaz.

kemer sorunu hakkında bir öneriniz var mı mehmet abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence aracın airbag ve kemer gergileri patlak. modül ve patlak olanlar değişmeli.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Bence aracın airbag ve kemer gergileri patlak. modül ve patlak olanlar değişmeli.

servis bu konuyu sağlıklı yapar mı sizce.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapar tabiki. Dirençler sökülüp bilgisayara bağlanırsa sorun ortaya çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Boztepe

Seni rahatlabilir belki arkadaşımın sıfır arabasında da oldu bu sorun servis garanti kapsamında halletti :D

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
kadir dedecan

uyarı ışıgı ve sesi bilğisayara bağlanıp iptal edilmiştir ondan uyarı veermiyordur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Tiryaki

2005 megane 2 vardı bende de.. O zamanlar emniyet kemeri takmıyordum.. Cihaz dan uyarı sesini kapamıştık.. Bi cihaza bağlayıp kontrol ettirin. Direnç olayına gelince açmama ihtimali çok yüksek.. Airbag gibi çok önemli bir donanımla ihtimal üzerinden hareket etmeyin derim. Allah korusun açmaz falan keşke demeyin.. 

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

2005 megane 2 vardı bende de.. O zamanlar emniyet kemeri takmıyordum.. Cihaz dan uyarı sesini kapamıştık.. Bi cihaza bağlayıp kontrol ettirin. Direnç olayına gelince açmama ihtimali çok yüksek.. Airbag gibi çok önemli bir donanımla ihtimal üzerinden hareket etmeyin derim. Allah korusun açmaz falan keşke demeyin.. 

yorumlarınız için teşekkürler.Aracı satalı çok oldu.Ama faydalanacak olanlar için yararlı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Yıldırım

İyakşamlar arkadaşlar 2005 ford focus arabam su almıştı taban döşemeyi söktürüp sorunu hallettikten sonra emniyet kemeri ikazi vermez oldu. Hava yastığı ve emniyet kemeri gerdirici uyarı lambası arizasi vermeye başladı ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

İyakşamlar arkadaşlar 2005 ford focus arabam su almıştı taban döşemeyi söktürüp sorunu hallettikten sonra emniyet kemeri ikazi vermez oldu. Hava yastığı ve emniyet kemeri gerdirici uyarı lambası arizasi vermeye başladı ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Ben yapamadan satmıştım.Sorun su almış bir parçadır muhtemel.Bilen arkadaşlar görürse yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
Ömer Yıldırım
(düzenlendi)

arkadaşlar 2005 ford focus arabam su almıştı taban döşemeyi söktürüp sorunu hallettikten sonra emniyet kemeri ikazi vermez oldu. Hava yastığı ve emniyet kemeri gerdirici uyarı lambası arizasi vermeye başladı ve sürekli yanıyor ariza ışığı ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

tarihinde Ömer Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...