İçeriğe Yönlendir

Ranger - Arazide Önler Patinaj Çekmiyor

Kazım Korkmaz

Recommended Posts

Kazım Korkmaz

merhaba arkadaşlar 

geçenlerde arazide düz yolda çamura battım lastiklerin 4 de patinaj çekti yalnız hafif rampa da çimde sadece arkalar patinaj çekti (devamlı arazi modun da iken)

bazen önler çekiyor bazen çekmiyor bunun sebebi nedir aracı ustaya getirdim acaba önler çalışmıyor mu diye aracımda hiç bir sorun yokmuş

sebebi bir türlü anlamadım sizce neden kaynaklıdır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

pardon bende bir de ford ranger 2004 4x4 var da :)

Hee, tamam şimdi oldu. Profilinizi düzenledim.

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

arkadaşımız link vermiş sağolsun 

acaba yardımcı olabilecek varmı neden önler bazen patinaj çekip bazen çekmiyor beni sinir ediyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dif. kilidi yoksa, davranışı normal diferansiyelin. Arazi modu sadece ağır devir, yüksek tork olabilir

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

difrensiyel kiliti var Rfw lock ışığı yanıyor arazi moduna verdiğim de 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kilit fiziksel olarak çalışıyormu ona baktırın, göstergeye bakmayın, önce bundan emin olmak lazım bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Arka kilit var bir tek (rear front wheel lock ). Arkalar eğer aracı görürebiliyorsa önler patinaja geçmiyor, veya anlık geçip düzeliyor. ( jeep liberty )

Şöyle bir video var.

4x4 tam çalışıyor

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

Kilit fiziksel olarak çalışıyormu ona baktırın, göstergeye bakmayın, önce bundan emin olmak lazım bence.

evet kontrol ettirdim çalışıyor aracı arazi modunda çalıştırdık kaldırdık usta iyice kontrol etti çalışıyor 

6RPjjv.jpg

W2kjj8.jpg

38LkkM.jpg

RykjjR.jpg

Arka kilit var bir tek (rear front wheel lock ). Arkalar eğer aracı görürebiliyorsa önler patinaja geçmiyor, veya anlık geçip düzeliyor. ( jeep liberty )

Şöyle bir video var.

4x4 tam çalışıyor

yani bende ki sorun nedir peki

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Önler patinaj çekmediğinde araç olduğu yerde kalıyormu, arkalar o an patinajda mı ?

Yorum bağlantısı
Kazım Korkmaz

597B9D.jpg

A27p2z.jpg

0VnQVR.jpg

4mr5mp.jpg

Önler patinaj çekmediğinde araç olduğu yerde kalıyormu, arkalar o an patinajda mı ?

arkalar patinaj çekerken önler çekmiyor ama önlerinde devrede olduğunu hissediyorsun 

yani kalıyor arkalar patinajda 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...