İçeriğe Yönlendir

İthalatçı Firma Garantili.

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Elimdeki iki telefonu da sattım yeni bir telefon alacağım :) İnternetten bakınırken kliksa.com sitesinde aradığım telefonun uygun olduğunu gördüm 75tl maxi puanla 1200tlye geliyor nerdeyse. Aynı telefon teknosada 1700tl samsung tr garantili diyor. Bu ithalatçı garantisi nedir spot gibi birşeymi alınmaz mı? Arada 400-500tl fark var bu kadar fark vermeye değermi.

http://www.teknosa.com/urunler/125071019/samsung-i9500-galaxy-s4-16-gb-beyaz-akilli-telefon

http://www.kliksa.com/urun/samsung-i9500-galaxy-s4-16-gb-beyaz-akilli-telefon/980002923

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kliksa'daki ürün x bir firmanın getirdiği telefondur. Teknosa'daki ürünse Samsung Türkiye'nin getirdiği üründür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

kliksa'daki ürün x bir firmanın getirdiği telefondur. Teknosa'daki ürünse Samsung Türkiye'nin getirdiği üründür.

500 TL farka değer mi. Telefonlar aynı demi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

500 TL farka değer mi. Telefonlar aynı demi

Aynı ürün. Hiç bir fark yoktur. Tek sorun, ithalatçısı yarın yok olursa, ortada kalma riskiniz var. Gerçi karşınızda kliksa var. Sizi bırakmaz ortada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Abi S4 almasan. :/

Neden kardeşim sıkıntılı mı
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Son zamanların tabiri ile paralel ithalat ürünüdür. Yurt dışı tabiri ile gray marketing de denir. Bazı ülkelerdeki vergi avantajları sayesinde oralardan buralara getirilen cihazlardır. Bazı markalar wordwide garanti verir ve hiçbir sorun yaşamazsınız. Bazı markalar ise ülkeye göre garanti şartı belirler, eğer bu tip garantiye sahip bir ürün alırsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Anlama şansımız varmı
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Neden kardeşim sıkıntılı mı

Sorunlu abi. Çok sorun yaşayan tanıdıklarım var. Bende de var şu an bi tane ekranı kırık.
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ekran tamiri kolay iş Mert.

Evet kolay abi. Bi ara değiştireyim diyorum ama arkadaşım bu haliyle istiyor vericem ona.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Evet kolay abi. Bi ara değiştireyim diyorum ama arkadaşım bu haliyle istiyor vericem ona.

Mert bende alabilirim kardeşim :)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert bende alabilirim kardeşim :)

Abi yok zaten bana da arkadaşım verdi. Bende arkadaşa vereceğime söz verdim. O da yaptırsin artık. Sana da htc one alalım. :)
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Abi yok zaten bana da arkadaşım verdi. Bende arkadaşa vereceğime söz verdim. O da yaptırsin artık. Sana da htc one alalım. :)

Onunda ekranı 4,7 mert. Birde o kadar telefon değiştirdim. Bana en iyi s4 geldi. Herşeyi hoşuma gidiyor telefonun :)
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Ürünü ithal eden firmaya göre değişir. Distribütör garantili BlackBery telefonum tuş takımı değişimi için 1 ay yetkili servisinde bekledi. İnternetten altığım ithalatçı firma garantili s3 mini'nin bataryası bozuldu. Firmanın yeri İstanbul Avrupa yakasındaymış, Göndermemden 3 gün sonra garantiden değişim yapılarak geldi. Yetkili servis olsa yine 1 ay beklerdim. Benim için avantajı oldu ama değişken bir durum tabiki, senin için dezavantaj olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Onunda ekranı 4,7 mert. Birde o kadar telefon değiştirdim. Bana en iyi s4 geldi. Herşeyi hoşuma gidiyor telefonun :)

Abi htc one tek geçerim. :)
Yorum bağlantısı
Bora Çelebi

S4 Güzel Seçim Bence Bacanağımda Var Çok Memnun Ben Note 3 Kullanıyorum Büyük Demezseniz Onuda Tavsiye Edebilirim. Samsung Garantili Telefon Almanızı Tavsiye Ederim. ithalatcı Firma  Garantili Telefonlar Genelde İstanbul da Tamir Ediliyor Oraya Gönderip Geri Gelmesi Uzun Sürebilir.

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Hocam s4 ler iki model, i9500 ve i9505 olarak. Normalde KVK gibi firmalar hep i9500 satıyor, 4g desteği yok ancak diğer modele göre işlemci ve grafik işlemcileri önde, çekirdek sayısı olarak 2 kat daha iyi. Yurt dışına çıkmıyorsanız, 190 küsür ülke arasında, 3G ye geçen 121. ülke olduğumuzu düşünürsek, i9505 almamanızı öneririm. Benim aldığım i9505 miş, 1200 TL ye almıştım, çok fark yok ama işletim sistemindeki güncellemeler hep daha geç geliyor. Almadan önce tam versiyonu öğrenmenizi ve kararınızı da buna göre vermenizi tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Xaomi mi3 bulabilsek yada oppo, zte, thl, doogee, gionee gibi markalara ulasim imkanimiz olsa hicbirimiz samsungun yuzune bakmazdik :). 200 300 dolara 5.5 inc 3gb ramli roket gibi cihazlar var.. Çine veya koreye gidip gelen üstadlar lazim bize :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Xaomi mi3 bulabilsek yada oppo, zte, thl, doogee, gionee gibi markalara ulasim imkanimiz olsa hicbirimiz samsungun yuzune bakmazdik :). 200 300 dolara 5.5 inc 3gb ramli roket gibi cihazlar var.. Çine veya koreye gidip gelen üstadlar lazim bize :)

Xiaomi'ye az kaldı az...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Xiaomi'ye az kaldı az...

Bu ne demek oluyor ? :) Bende istiyorum telefonsuzum suan!! :)
Yorum bağlantısı

Elimdeki iki telefonu da sattım yeni bir telefon alacağım :) İnternetten bakınırken kliksa.com sitesinde aradığım telefonun uygun olduğunu gördüm 75tl maxi puanla 1200tlye geliyor nerdeyse. Aynı telefon teknosada 1700tl samsung tr garantili diyor. Bu ithalatçı garantisi nedir spot gibi birşeymi alınmaz mı? Arada 400-500tl fark var bu kadar fark vermeye değermi.

http://www.teknosa.com/urunler/125071019/samsung-i9500-galaxy-s4-16-gb-beyaz-akilli-telefon

http://www.kliksa.com/urun/samsung-i9500-galaxy-s4-16-gb-beyaz-akilli-telefon/980002923

En basit anlatımıyla, ithalatçı firma garantisi Türkiye'de şu şekilde işler;

Ben, Özgür Özuysal olarak yurtdışından telefon alır getiririm. Size satarım. Satarken de "bu ürünün garantisi benim abi. Valla bozulmaz. Al bu kartvizitim, birşey olursa beni ara" derim.

Bozulduğunda arar da beni bulabilirseniz, ben de iyi niyetliysem telefonunuzu canım isterse ücretsiz, istemezse ücretli yaparım. Herşey bana bağlı. Kanunlar benden yana, devlet benim arkamda. Ya Allah alırsınız ürünü. Ha, ticaretimin devamlılığını istiyorsam, tamamen benim insiyatifimde, ürün ve hizmet kalitemi yukarılarda tutabilirim. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ucuz olacağını sanmam abi :(  

Sana bir soru,  Blue Life Pure  270 Dolara alayım mı? Birde buraya gelince işlenmesi var sanırım 150 TL idi, toplamda 720 Liraya felan gelmiş oluyor.

http://www.bluproducts.com/index.php/life-pure

http://www.gsmarena.com/blu_life_pure-5920.php

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ucuz olacağını sanmam abi :(  

Sana bir soru,  Blue Life Pure  270 Dolara alayım mı? Birde buraya gelince işlenmesi var sanırım 150 TL idi, toplamda 720 Liraya felan gelmiş oluyor.

http://www.bluproducts.com/index.php/life-pure

http://www.gsmarena.com/blu_life_pure-5920.php

Gionee E3'ün yurt dışı fiyatı neydi? Benim hatırladığım kadarıyla 250 dolar civarı. Türkiye'de de neredeyse aynı fiyata satıldı. Bu yüzden bence Xiaomi de yurt dışı fiyatlarına yakın satılacak. Yani 300 dolarlık cihazı en fazla 750-800 TL'ye alabiliriz gibi geliyor. Çünkü dünyanın her yerinde markanın tercih edilmesinin en önemli sebebinin ucuz olması olduğunu Xiaomi dahil herkes biliyor. :) 

Bence işlemcisi zayıf. Hem 1,5Ghz, hem Snapdragon değil. Bu özelliklerdeki telefonun en az Snapdragon 800 kullanması lazım. 

Bu şekilde yurt dışından alıp, garanti, yedek parça vb. desteği kullanamayarak risk alacağım bir cihazın her şeyinin dört dörtlük olması lazım. -Ki riske değsin. Bu yüzden bence alma. Ha alırsan da zarar etmeyeceğin belli tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Gionee E3'ün yurt dışı fiyatı neydi? Benim hatırladığım kadarıyla 250 dolar civarı. Türkiye'de de neredeyse aynı fiyata satıldı. Bu yüzden bence Xiaomi de yurt dışı fiyatlarına yakın satılacak. Yani 300 dolarlık cihazı en fazla 750-800 TL'ye alabiliriz gibi geliyor. Çünkü dünyanın her yerinde markanın tercih edilmesinin en önemli sebebinin ucuz olması olduğunu Xiaomi dahil herkes biliyor. :)

Bence işlemcisi zayıf. Hem 1,5Ghz, hem Snapdragon değil. Bu özelliklerdeki telefonun en az Snapdragon 800 kullanması lazım. 

Bu şekilde yurt dışından alıp, garanti, yedek parça vb. desteği kullanamayarak risk alacağım bir cihazın her şeyinin dört dörtlük olması lazım. -Ki riske değsin. Bu yüzden bence alma. Ha alırsan da zarar etmeyeceğin belli tabi.

Çok güzel yorumlamışsın abicim teşekkür ederim.  Bence xiaomi'nin elektronik mağazalara girmesi yaz sonunu bulur.  Dubai pazarında da her cihaz bulunmuyor. Veya ablam bulamıyor bilmiyorum :)   dediğin gibi Pure pişman etmez ama aşırı efsanevi birşey değil. GM disconun 1 tık önünde tüm donanımlar için.

Ozaman bana 5-5.5 inç ekranlı bildiğin amiral gemilerini yazarmısın abicim? (200 350dolar arası) Asla samsung htc felan istemem. Fakir ama gururlu asyalılardan istemekteyim (gm tecrübesinden sonra logolara para vermenin boş olduğunu gördüm :) )

1. Xiamoi Mi3

2.Oppo OnePlus One

3.?

4.?

5.?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...