İçeriğe Yönlendir

2005 C-Max In Koltuk Döşemesi Nasıl Cıkar

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Tufan Günaydın

arkadaşlar koltukları halı yıkama makınasıyla ne kadar temizlesemde istediğim gibi olmuyor malum koltuklar açık renk olunca cabuk kirleniyor ve lekeler var grande puntonun orjinal klıfını soküp yıkamışlar bizim araçlarda aceba koltuk kılıfını bozmadan söküp yıkayıp takabilirmiyiz deneyen oldumu fikirlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı

Bu işi iyi bir döşemeci yapabilir. Aracınız Ghia sanırım. Kadifemsi döşememiz var. En güzeli, Kosla ve tül parçası ile güzelce silmek olacaktır. Çıktığı kadar. Yada burada koltuk başı 50 Tl, toplamda 250 Tl ye profesyonel temizlik yapıyorlar iç mekana. Koltuklar, tavan, taban, konsol ilk günkü gibi oluyor.. Öyle birşeyde düşünebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Tayyar Arslan

arkadaşlar koltukları halı yıkama makınasıyla ne kadar temizlesemde istediğim gibi olmuyor malum koltuklar açık renk olunca cabuk kirleniyor ve lekeler var grande puntonun orjinal klıfını soküp yıkamışlar bizim araçlarda aceba koltuk kılıfını bozmadan söküp yıkayıp takabilirmiyiz deneyen oldumu fikirlerinizi bekliyorum

Aspirin diye bir temizleme sıvısı var yeni çıkmış koltuktaki lekeleri çok kolay çıkarıyor tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı

Aspirin diye bir temizleme sıvısı var yeni çıkmış koltuktaki lekeleri çok kolay çıkarıyor tavsiye ederim.

Aslında çok önceden beri olan bir deterjan.. Ancak alırken iyi yerden, iyi marka almak lazım. Çok fazla çeşidi ve markası var. Aksi takdirde kumaşa zarar verebilir. Daha önce başımıza geldi. Aliminyumun bile rengini aldı, damladığı banyo örtü seti lekelendi. Açık deterjancıdan yada bilinmedik bir marka alınmamalı..

YoImcF4.jpg?1

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hanım geçen ay tavsiye üzerine bim'den aspirin aldı.evde aklınıza gelen herşeyde kullanıyor çok memnun :)

Yorum bağlantısı

Benim işyerinde bir arkadaşım da C-max'ın koltuklarında kullandı, microfiber bezle çok işe yaradığını söylüyor.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

bende koltuk döşemelerini söktürüp kuru temizlemeye vermeyi düşünüyorum. ama bir türlü sanayiye ayıracak vakti bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ben aracımı sıfır aldıysam hemen ziebart'a götürüp döşeme koruma yaptırıyorum. 2 yılda bir gidip yeniletiyorum. 8 sene oldu hiç leke olmuyor, biraz pahalı ama kafam rahat ediyor. Bir kere silindimi zaten kire karşı dayanıksız oluyor kumaş...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben aracımı sıfır aldıysam hemen ziebart'a götürüp döşeme koruma yaptırıyorum. 2 yılda bir gidip yeniletiyorum. 8 sene oldu hiç leke olmuyor, biraz pahalı ama kafam rahat ediyor. Bir kere silindimi zaten kire karşı dayanıksız oluyor kumaş...

Aynen abim. Eski Stilo ma yaptırmıştım bu işlemi. Gözümün önünde 1 bardak kahve döktüler kumaşa. Eliyle sildi, geçti. Su itici bir özelliği var kullandıkları ürünlerin sanırım. Çok güzel bir uygulamaydı. 1 sene sonra aracı satarken halen özelliği mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

aspirin de denedim istediğim gibi temizlemedi ben kılıfı söküp lekesiz fabrikadan cıkmıs gibi bi temizlik istiyorum bununiçin kılıfı söküp makınada yıkamam lazım

Yorum bağlantısı

aspirin de denedim istediğim gibi temizlemedi ben kılıfı söküp lekesiz fabrikadan cıkmıs gibi bi temizlik istiyorum bununiçin kılıfı söküp makınada yıkamam lazım

Aynı şeyi ben de düşünmüştüm. Hava yastıkları nedeniyle cesaret edemedim. Bence bir döşemeciden destek almak gerek.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Konu c-max icin ama arkadasimiza benim mondeya asik olmasiyla beraber mondeo aldik ama alt hali dosemeleri biraz fazla kirli koltuklari nasil sokebiliriz birde sokunce airbag vs patlama veya herhangi bir sorun cikarir mi bize ?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Aynı şeyi ben de düşünmüştüm. Hava yastıkları nedeniyle cesaret edemedim. Bence bir döşemeciden destek almak gerek.

hocam okul işlerinden boş bi vakit bulduğumda insallah sökmeye başlayıp burada ayrıntılı resimlerle anlatmaya çalışacağım buyuk ihtimal cıkması lazım

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

yarın girişeceğim abi, hafta sonuna kadar bakalım.sonuç bende merak ediyorum..! :)

detaylı resimleri açıklamaları bekliyoruz hocam

Yorum bağlantısı

Air bag patlamaz kılıfları sökerken. Önce koltuk altındaki soketleri çıkartırsanız hiçbir sıkıntı olmaz. Ancak takarken nasıl takarsınız kılıfları bilemiyorum. Yıkanınca çekme, deformasyon vs olabilir çünkü kumaş..

Yorum bağlantısı

hanımda diyo çekerse geri nasıl takacaksın diye, ne yapsam acaba..? :)

Kuru temizlemeciye vereceksin, layıkıyla temizlenip gelecek. ;)

Yorum bağlantısı

hanımda diyo çekerse geri nasıl takacaksın diye, ne yapsam acaba..? :)

Sen konu dışısın Mesut. Çekerde takamazsan, hurdadan alırsın bi takım  ;)  :D  :D

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

arkadaşlar deneme tahtası benım c-max cıkardım koltuk klıfını cok zor da değildi 5 dakka da 1 koltuğu cıkardım yarında diğer koltukları cıkaracam deneme amaçlı 1 tane cıkardım klıfın durumu içler acısıydı tozlar iç kısımda toplanmıs toprak bırıkıntısı olmus  halı yıkamayla sunla bunla olacak iş değil bakalım makınaya attım insallah çekmezzzz.

koltuğun arkasındakı bardaklıgı cıkarmak için matkap kullandım 4 adet percin vardı onların basını alınca cıktı

makinaya atmamla 1 dakka içerisinde su çamur oldu 

cDptY6f.jpg

VKipe4s.jpg

jM7OiKZ.jpg

Fe8tfzf.jpg

OLRSiZW.jpg

8WSCxvQ.jpg

Jaddi1o.jpg

mLbyGZe.jpg

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Valla bravo abi. Benimkide aynı durumda, inşallah çekme felan yapmaz. Bugün cesaret edemedim yarın sökecem abi..

Bence  şu makinadakiler  çıksın takılsın bir gör sonra dene :D

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

2, yikamaya attim 50derece sikma 400 devir baya baya camur cikti

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Yikanmis hali deforme yok cekme yide yarin montajda gorecez sanki yok gibi tertemiz olmus:lol::lol::D:lol::D:lol:

Gönderilen Resim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
Gönderilen Resimtaktim ne cekme olmus nede deforme diger kliflarida bugun soktum onler kolay arkalar ugrastiriyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

On koltuklarin altinda gozuken yerlerde iki vida var sokunce oturdugumuz kisim ckiyor keske biraz cekseydi-_-

50 derece 400 devir sikma ama bugunkuleri 60 derece 600 devir sikmaya atti biraz ceksin diye

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...