İçeriğe Yönlendir

Telefonumu Kaybettim

Misafir

Recommended Posts

Telefonumu kaybettim, nasıl bulabilirim? Şarjımda bitmek üzere. Nasıl bulabilirim? Avea yardımcı olmadı maalesef.

Bu arada telefonum 5800 xm.

Yorum bağlantısı

Bilal geçmiş olsun. Operatörden destek alamazsın. Çaldırarak birinin açmasını ummaktan başka çaren yok.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Geçmiş olsun :( Bazı akıllı telefonlarda yer belirleme özelliği mevcut.Fakat sizin telefonunuzda böyle birşey olabileceğini zannetmiyorum (eski 5800 xm kullanıcısıyım).Operatörünüz yardımcı olamadıysa yapılabilecek pek bir şey kalmamış...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kötü olmuş yaa. İnşallah bulursun. Kaybolan eşya vs. ile ilgili batıl ama her zaman işe yarayan bir yöntem var. Denemek istermisin. ? ;)  

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bilal geçmiş olsun. Operatörden destek alamazsın. Çaldırarak birinin açmasını ummaktan başka çaren yok.

Saygılarımla.

Evin içinde olduğu kanaatindeyim abi.

Işıkları söndürüp aradım köşe bucak, sessizde olduğu için ışığını görürüm diye, ama nafile. Oğlum ya çöpe attı ya da bir yere zulaladı.

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun :( Bazı akıllı telefonlarda yer belirleme özelliği mevcut.Fakat sizin telefonunuzda böyle birşey olabileceğini zannetmiyorum (eski 5800 xm kullanıcısıyım).Operatörünüz yardımcı olamadıysa yapılabilecek pek bir şey kalmamış...

Teşekkürler. 5800'de yer belirleme özelliği olsaydı çalışana kadar kendimizi bulurduk heralde :)

Kötü olmuş yaa. İnşallah bulursun. Kaybolan eşya vs. ile ilgili batıl ama her zaman işe yarayan bir yöntem var. Denemek istermisin. ? ;)

İnşallah bulurum abi. Yöntem işe yarıyorsa batıl matıl denerim abi her türlü :yes:

Nazar değdi dostum telefonuna :(

Acı patlıcanı kırağı çalmaz abi :D

+1 Geçmiş olsun abi...

Sağol kardeşim.
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Özelden tarif ettim yapacaklarını. İşe yararsa ayrıntılı olarak yazarız burdan, ama fazla gülme.. şimdiye kadar bende en az 4-5 defa arkadaş ve akrabalarımda da çok kez işe yaradı :)

Yorum bağlantısı

Özelden tarif ettim yapacaklarını. İşe yararsa ayrıntılı olarak yazarız burdan, ama fazla gülme.. şimdiye kadar bende en az 4-5 defa arkadaş ve akrabalarımda da çok kez işe yaradı :)

Tamamdır abi. İşe yararsa Sani GERŞON çok takılacak buna :yes:
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

İşe yararsa önceki örnekleride yazacağım buraya. Her duyan gülüyor ama kendimde ve tarif ettiğim herkeste işe yaramadığı olmadı daha. :)

İşe yaramazsa, işe yaramayan ilk kişi olacaksın.. Ama bence yarayacak. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Zamanında 6111'imi kaybetmiştim ve yeni telefon alıp bulmam da harikaydı. Laptop çantasından çıktı 4 ay sonra. :D

Yorum bağlantısı

Dert etme patron al akıllı telefon 2.000 TL'ye(taksitsiz tek çekim) keyfine bak :)

Yok, mümkün değil olmaz, kullandığım telefon 2.500 TL'den ucuz olamaz :p

Bilal geçmiş olsun.

Sağol sayın modum.

İşe yararsa önceki örnekleride yazacağım buraya. Her duyan gülüyor ama kendimde ve tarif ettiğim herkeste işe yaramadığı olmadı daha. :)

Du bakalım.

Zamanında 6111'imi kaybetmiştim ve yeni telefon alıp bulmam da harikaydı. Laptop çantasından çıktı 4 ay sonra. :D

Kasıt var bunda :D

Bende aynısı oldu. 1 hafta yoktu. Iphone suche denen bir program var daha önce yüklemiştim.telefon sessizde olduğu için bulamadık. Sonra internetten ıcloud hesabımdan telefonu çaldırdım. Sadece ıcloud üzerinden sesli çalıyor.. Ve siz elinizi alıp susturmayana kadar susmuyor..!Ve bulundu. Oturma grubunun ön ayağının içine girmiş.. Nasıl girmişse..! :) benim oğlanlar ...! :D

Herşey beklenir bu bıdıklardan.
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olm ayıp bi şey mi söyledin bu çocuğa? Yazık la, çocuğun yüzü açılır, yapma. ;) Niye burdan söylemiyon bakim? Neden korkuyon? Türk askeri korkmaz, bilmiyon mu? :seytan:

Evin içinde olduğu kanaatindeyim abi.

Işıkları söndürüp aradım köşe bucak, sessizde olduğu için ışığını görürüm diye, ama nafile. Oğlum ya çöpe attı ya da bir yere zulaladı.

Ev değiştir. Ben en son bu yöntemle kayıp olduğunu sandığım bir çok şeyi bulmuştum... Evet, biliyorum; delice. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi'yi 3 kere ard arda sölüyoruz ve telefon geliyor :p

Geçmiş olsun. Akıllı olanlardan olsaydı, bir nebze ama :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun Bilal. Çaktırmadan ufaklığı takibe alsanız.. yada başka bir telefon verin eline onuda ötekinin yanına götürebilir :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Olm ayıp bi şey mi söyledin bu çocuğa? Yazık la, çocuğun yüzü açılır, yapma. ;) Niye burdan söylemiyon bakim? Neden korkuyon? Türk askeri korkmaz, bilmiyon mu? :seytan:

Ev değiştir. Ben en son bu yöntemle kayıp olduğunu sandığım bir çok şeyi bulmuştum... Evet, biliyorum; delice. :crazy:

Korkma diye bişey yok, korkma diye bişey yok,  abi olurmu öyle şey..  :)

Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi'yi 3 kere ard arda sölüyoruz ve telefon geliyor :p

Sadece söylemekle olmuyor Sani. Biz şeytanı bir bardağı masa, dolap vs. bir yere ters çevirerek kaybolan eşya bulunana kadar kapatıyoruz.  :) Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi diyoruz. Hepsi bu. Kayıp eşya vs. bulunana kadar da bardağı açmıyoruz. Şimdi herkes bana gülecek , sorun değil bunu anlattığım herkes şimdiye kadar bana güldü ve ileride de anlatacağım herkes gülecek ama anlattığım halde deneyip kayıp eşyasını bulanlar gerçekten işe yaradı şaşırıp kaldılar. :shok:

Kesinlikle batıl bir inanç, elle tutulur birşey değil buna katılıyorum ama çok denedim. Forumdaki arkadaşlar; ister gülün, ister inanmayın. Ama gerçekten çok kere denedim. Cüzdanımı, araba anahtarımı, bir miktar paramı ve hatırlamadığım bir çok seyi buldum.   

Bununla ilgili aklımda kalan en çarpıcı örneği kısaca anlatayım. İşyerindeki arkadaşlardan biri geldi. Cep telefonunu kaybetmiş. Abi 3  gün oldu telefon gitti evdeki uyduruk telefonla idare ediyorum, kayıtlı numaralar falan hepsi gitti diye dert yandı. Artık yenisini almaktan başka çare kalmadı dedi. Biraz sohbetten sonra bana ''Abi gülmezsen sana birşey anlatacağım'' dedi. Nedir dedim. ''Biz dedi bir hocaya gittik telefonu ona sorduk. Baktı etti telefon otobüs durağı gibi üstü kapalı bir yerde görünüyormus, dedi. Şehir içindeki otobüs duraklarına bile baktım ama sanırım işyerinde bir yerde kayboldu falan dedi. Bende ona eğer sende bana gülmezsen bende sana birşey tarif edeceğim onu dene dedim. Yukarıdaki olayı anlattım. Abi ne gülmesi denerim yeterki telefonu bulayım dedi ve gitti. 2 gün sonra eli kolu dolu, kolalar, kurabiyeler, bir kutu baklavayla odama geldi. Bulduk abi, bulduk dedi. :) Gerçekten de telefon otobüs durağı gibi üzeri kapalı bir yerde bulunmuş. Atış alanlarında yatılıp atış yapılan yerlerin üzerinde sundurma olur. Onun profil direğinin yanına koymuş orada kalmış. 5 gündür de oraya uğrayan olmayınca kimse görmemiş. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Korhan, tam benlikmiş bu uygulama. :crazy: İşe de yarıyordur tabii. Dünyada neler oluyor. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Yine çok değil 3-4 ay kadar önce eşimle bir arkadaşımızın evine gittik misafirliğe. Sohbet muhabbet derken, TV'de bir yandan açık ama biz pek bakmıyoruz. Arkadaşımın hanımı ''Korhan Bey, kanal değiştirmek, izlemek istediğiniz bir yer varsa cihazdan değiştirelim, sabahtan beri kumanda kayboldu. Delirmek üzereyim. Bizim ufaklık balkondan falan atmış olabilir evde bakmadığım yer kalmadı, aşağı inip balkonun altına bile baktım yok. dedi. Ben de yine bizim şeytan kapama olayını tarif ettim. Hep beraber güldük. Hatta eşimde buna pek inanmaz ama her olduğunda şaşırır. Hanımefendi hemen bir bardak getirip konsolun üzerine kapattı, tabi bir yandan da gülüyordu. Dedim ki, sadece kapamakla olmaz. ''Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi'' diyeceksin. Güle güle dediğimi yaptı. 15-20 dk Çay, sohbet muhabbet erken konu biryere geldi , bir not alması gerekti arkadaşımın. Konsolun çekmecesinden kalem kağıt almak için çekmeceyi açmasıyla kayıp kumanda da ortaya çıkmış oldu. :)  Biliyorum çok saçma... Ama ben deniyorum ve hep deneyeceğim.  :exc1:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eşim makara yapmasın diye ona söylemeden yaptım ama düşük sesle söyledim. Bugün yüksek sesle 3 kere söyledim 2 dakika içinde telefonu buldum. Şaman mı oluyoruz abi, n'oluyoruz anlamadım. :D

Teşekkürler herkese,Hakan abi konu kitlenebilir :crazy:

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun. Canınız sağolsun. İnşallah bulunur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...