İçeriğe Yönlendir

Ka - Debriyaj Balatasi

Suat YAPICI

Recommended Posts

Sani Gerşon

Erhan hocam senin araba mı bağırıyor da gitmiyor. :D  170 falan yapıyodu?

Balata değiştirme popüler oldu. ben de değiştircem Allah kısmet ederse ilk fırsatta. Bir de bugün bu konudaki ilk maillere baktım da Ka debriyajı yukarda kavrar denmiş bi mesajda, debriyajı değiştirdim fark yapmadı denmiş. bi yorumda da ustalardan birinin bu aracın debriyajının yukarıda kavradığı şeklinde debriyaj hidrolik debriyaj gibi yorumlar vardı. Fakat görüyoruz ki debriyaj değişikliği epey de olumlu faydası varmış :)

HMMM. :unsure2:   o halde akla şu soru geliyor. acaba marka yada işçilik mi fark ediyor?  

Debriyaj hala hidrolik. Kısa bir süre sonra debriyajınız yine yukarıya çıkacak.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Debriyaj hala hidrolik. Kısa bir süre sonra debriyajınız yine yukarıya çıkacak.

O halde ilk debriyaj değiştirip memnun kalan (maaşallah) Suat arkadaşımızın ne kadar süre sonra debriyajı yukarıda kavramaya başladığını paylaşırsa öğreniriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI
(düzenlendi)

Slm arkadaşlar bugün 50 km kadar yol yaptım.Herşey yolunda gözüküyor yalnız halen tam olarak alışabilmiş değilim.Baskı balata bilyası eski olanlar bence değiştirmelerinde fayda var.Bu arada luktan başkasını tercih etmeyin derim.Piyasanın en iyisi luk diyorlar.Zaten dediğim gibi orjinali her zaman en iyisidir.Diğer markaları takınca pek bir fark göremezsiniz diye düşünüyorum.Bu arada aracın motorun yıkanmış resim istekleri vardı :) onu paylaşayım dedim

tarihinde Suat YAPICI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

RESİM YÜKLENMİYOR SİTEYE ANLIYAMADIM

.

İmzamdan yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

:) zaten onu yapıyorum kopyalıyor ama yapıştırmıyor  anlıyamadım sitede galiba sorun var

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

yapıştırma sorunun bende internet explorer da yaşıyorum çözümü mozilla yada google chrom kullanmak.

Yorum bağlantısı

Dün akşam aracı aldım.

Debriyaj başlangıçta en altta kavrıyordu ama kısa süre sonra alıştığım kıvama geldi.

Araba da ayrıca kendine gelmiş, kullanmak çok keyifli şuanda.Gaz tepkileri de güzel.

3000 devirde her vitesteki hızlarına bakıcaktım ama unuttum onu.

maliyeti ise: debriyaj seti 240, bilya 120, voland torna 50, termostat 30, antifiriz 30, işçilik 200

toplam 670 tl.

Aracın uzun yol 90-100 km hızda yakıt tüketimi 5,6 lt'ye kadar düştü.

Bakalım karma kullanımda 1000 km testimden bu sefer ne sonuç çıkacak.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

GnNOJN.jpg Dediginiz gibi explorerda sıkıntı çıkabiliyor bu temizlenmiş hali,herkese sıkıntısız ve keyifli sürüşler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mevlut kurucu

Slm bende ayni seyleri yasamistim. 450 tl tutmustu ama yetkili servis degildi. Bencede yetkili servis cok iyi fiyat vermis. Ama yaptirdiktan sonra debriaj artik yukarida kavramicak gibi hayalin olmasin. Ayni sekilde devam ediyo. Onun icin gideri varsa devam et surmeye,parani baska eksikler icin kullan.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Benimde yetkili servis değil zaten ford özel servisi ama yetkili servisten gelen çalışanları var ve bu işin uzmanları.Yaptırdık artık yapacak bir şey yok.Görüşlerin için teşekkürler.Herkese keyifli kazasız belasız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Kafanizi karistirip birde akliniza daha cok soru isareti sokucak konuyu once burdami acsam yeni konumu :D

Heheh simdi herkes arabam cekmiyor ve yukarida kavriyor diye baski balayaya sarildi, acaba arabanin yasindan dolayi egzoz ile ilgili cekis sorunlari kafasini kurcalayan oldumu?

Ornegin katalitik konvektorun tikanmis olabilecegi yada arka susturucunun dagilmis olmasi gibi..!!

Yeni konu acilir ha bu konuda :)

Yorum bağlantısı
Mevlut kurucu
:) ben bu site de yeniyim suatin baski balatiyi yaptirdigini gormeden,yaptirma bence diye yazdim :) iyi yapmissin dinleme baskalarini araba senin en iyisini sen bilirsin diyerek kiviriyim :))
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Bende de dün değişti baskı balata.  Luk çıktı (orjinali)  Sachs taktık.

Hayırlı olsun ama keşke tekrar luk taktırsaydın.Bu arada arkadaşlar 130 km yol yaptım ve yine hafiften yukarıda kavramaya başladı.Ama en azından baskı balata bilyanın yeni oldugunu biliyorum içim rahat :)

Yorum bağlantısı
Eda Şener

Merhaba,

Benimde arabanın debriyajı  yukarda kavrıyor, balata ile debriyajın bittiğini ve  değişmesi gerektiğini çok sert olduğunu söylediler. Fiyat olarak da ortalama 500-600 TL gibi bi rakkam söylendi. Ayrıca  stop etme sorunu da vardı,  İlk etap da valfi temizlendi herşey normale döndü. Yalnız trafikde yavaşladığımda ve vites değiştirirken arada stop edebiliyor bu durum oldukça canımın sıkılmasına neden oldu :( 

Avrupa yakasında önerebileceğiniz usta var mı? (Noname dışında)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Suat hocam selamlar,

yine yukarıda kavrama yapmasından ziyade aracın gidişi ve yakıt tüketimi farkedilir biçimde değişmedi mi ? önemli olan o. ilk kalkışta isterse debriyajsız kalksın araba :D

bide son sürat değişti mi ?

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Benimde arabanın debriyajı yukarda kavrıyor, balata ile debriyajın bittiğini ve değişmesi gerektiğini çok sert olduğunu söylediler. Fiyat olarak da ortalama 500-600 TL gibi bi rakkam söylendi. Ayrıca stop etme sorunu da vardı, İlk etap da valfi temizlendi herşey normale döndü. Yalnız trafikde yavaşladığımda ve vites değiştirirken arada stop edebiliyor bu durum oldukça canımın sıkılmasına neden oldu :(

Avrupa yakasında önerebileceğiniz usta var mı? (Noname dışında)

Vss sensorunuzun kontrolu sart eda hanim.
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

elimde bir sağlam hız sensörü (vss) var deneme amaçlı verebilrim, ebaydan kendime yenisini almıştım yedek duruyor eskisi, Sani'nin dediği gibi ona bakılmalı.

birde yukarıda kavrıyor diye direk baskı balatayı değiştirmemek gerek ben ustama inanmayıp değiştirdim ama bitik değilmiş, fordları tanımayan ustalar baskı balata bitik sanıyor..

Yorum bağlantısı

Kafanizi karistirip birde akliniza daha cok soru isareti sokucak konuyu once burdami acsam yeni konumu :D

Heheh simdi herkes arabam cekmiyor ve yukarida kavriyor diye baski balayaya sarildi, acaba arabanin yasindan dolayi egzoz ile ilgili cekis sorunlari kafasini kurcalayan oldumu?

Ornegin katalitik konvektorun tikanmis olabilecegi yada arka susturucunun dagilmis olmasi gibi..!!

Yeni konu acilir ha bu konuda :)

2 gündür ben de bunu büşünüyodum bak :)

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

ben araştırıyorum 1 haftadır :D

2 sene oldu arka susturucuyu değiştirdim içi dağılmıştı katalizörü sorduğumda çekişte düşme ve yakıtta artış oluyor demişti usta,  son 3 depodur fazla yakmaya başladı, bir depo ile ortalama 20 daha az gidiyorum ki havalar ısındı düşme beklerken artış oldu,  baskı balata gecen yıl değişti buji ve kablolarıda 1 ay oldu akışmetre ile ilgili bir sorun yok temizlendi aklıma sadece egzoz sistemi geliyor.

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...