İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Telefon tutucunun vantuzlu ayağı ile hafif çektim, sonuç :f98b3b3d08ba0a59a7927263c2da1b37.jpgea1c9b66ec7f2298a42f56cf36f6e20f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

generali sigortadan yenilettim kaskoyu, daha poliçe gelmedi elime ama yine ottozeniht anlaşmalı, kasko dışında ne kadar ücret ister acaba autoking kendim yaptırmaya kalksam, ön tamponla birlikte?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Aracı aldığımda plaka değişecek dedim ama bakımı aldığım yerde uani denizlide yaptırdığım için 35 laka olarak servis kayıtlarına geçti, haftasına plakayı değiştirdim 07  oldu tabi. Bu sene bakımdan çıkınca farkettim faturada eski 35 plaka görünüyor hala. Müsteri memnuniyeti anketinde düşük puan vermiştim,servisten aradılar neden memnun kalmadınız dediler farklı bir mevzu vardı söyledim, ayrıca plakada aklıma geldi belirtim ama bişey olmaz diyip geçiştirdiler.

şimdi ben aracı satacagım zaman 07 plakamla kontrol ettirmek isteyene araç servise girmrmiş gibimi görünecek? nasıl düzeltiriz bu işi?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

epey oldu ama yeni yazabildim. bagaj amortisörlerini değiştirdim gelişme var ama bu seferde tam açıldıgında fazla vuruyor sanki, ilerde sıkıntı oluştururmu bu durum?

5xqXYWOl.jpg

eski orjinal amortisörlerle...

yeni BSG marka amortisörlerle...

birde şu turbo olayı var, anadolu yakasında gösterebileceğim bir yer tavsiye edebilirmisiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

http://www.aliexpress.com/snapshot/6400368469.html?orderId=65033740942182

http://www.aliexpress.com/snapshot/6400368468.html?orderId=65033740952182

plaka ve iç aydınlatmayı beyaz, parklarıda turuncu yaptım.

parklardaki beyaz ledin biri bozulmuştu bahane ile değiştiriken kısalar  daha beyaz algılansın diye amber led aldım

eMd9OZnl.jpg

LU0IHN9l.jpg

s4JtKERl.jpg

nRUyso0l.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

986c501d17791d11b8c91cc55d91f152.jpg

3e9539c015ff4e85aef11aa984a50f1f.jpg

ecbba2681c0b68a0d1735de976b80538.jpg

Plaka APP değil ama daha fazla dayanamadım o iş bilmez servisin reklamını yapmaya :)

Plakayi 34 yapmaya gerek varmı sizce? 4 sene buralardayız sonra İzmir yada Antalya inşallah :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

farklı bir konu açsammı dedim ama konu kirliliği olmasın diye vede nereye açaçagımı bilmediğim için buradan devam edeyim dedim, inşallah gören olur :)

Forumdan bi- xenon yapılmış ama kullanamaz hale gelmiş bir çift far aldım ve üzerinde yavaş yavaş çalışıp acemiliğimi atmak istiyorum.

mercek olarak valeo kullanılmış fakat ikiside aynı taraf sanırım link verdipim sitede selodinler farklı yerlerde bende ikiside aynı tarafta.

Valeo_B1S_1_02.jpg

arkasında o tırkıklı parça ve teller yok, sanırım d1s ve d2s ampul kullanılıyor ama önceki sahibi h7 xenonu silikonlayıp kullanmış.

şimdi benim beklentim sadece akşamları daha güçlü ve geniş açılı bir aydınlatma. gündüz selektör yada süper kesilme çizgisi falan şart değil.

amatör olduğum için fazla paralar verip ürünleri mındar etmek istemiyorum. şimdi.

1. h7 xenon alıp devammı edeyim ? kit olarak ne önerirsiniz? fiyatlar 100-150 arası sanırım.

2. d2s kit alırsam daha net bir kesilme çizgisi yakalarmıyım? 200 lira civarı fiyatı var forza-d2s-tip-xenon-kit-4300k

3. oem bi d2s set mi almalıyım? 300 liraları buluyor sanırım, çok fark edermi aydınlatma olarak?

4. d1s düşünmüyorum ama son seçenek o, sadece ampülleri 300 ediyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

farları açtım ve ufak denemeler yaptım ampülü kırparak. tam olmasada cizgi idare edecek gibi.
perde sanırım tam kalmadğı için silikonla sabitlenmiş, farı alacağım ilanda odak problemi var ama önümü aydınlatsın hızlı selektör atsın yeter diyenlere   göre yazıyordu ama neyse :angry: biraz temizledim ama hala tam açılmıyor perde.
AP3Drg2l.jpg

birde far tasını tutan ayaklar kırık nereden temin edebilirim?
U2ziuExl.jpg

15. saniyede elle perdeyi açtım.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sizce nasıl olmuş olabilir [emoji35]

055cb7efa8dbaede31f6c2e88acca993.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

b5272360b1addb1fbb6c314df9bdb00b.jpg

Plastikte zarar gördü, mini onarima girer mi?

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Önceki mesajımdaki hasarı Tamponu ısıran bir köpek yapmıştı ama konumu okuyan yok sanırım. Yinede bura günlük gibi yazmaya devam edeyim ben.

Aracı aldığımdan beri ön camda rahatsız etmeyin ufacık bir taş izi vardı. Bugün benzinlikde basınçlı bu ile araç yıkanırken ufak bir parça kalktı camdan. İç kısma bir sıkıntı çıkarmıyor ama 10 kuruş kadar bir boşluk oluştu camın yarısına kadar.

Yolda giderken sıkıntı çıkar diye korkuyorum değiştirmek gerekir mi sizce? Kasko ta nasıl bir bildirim yapmam gerekiyor?

4307bd5efa181c91a31511b392569a89.jpg20564d9e7998c482a976b30258b6ebc8.jpg037846a52cc545ee71cd945dab5acd19.jpg

Buda içeriden.

227ec6d6b53eabd62b4f80f91b93df49.jpg

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

ahmet hocam bence senin başında bir müsibet var. hatta ilk aklıma gelen şuydu. büyük ihtimalle okul içine bahçeye park ediyorsun. orası öğrencilerin yeri. birileri süşman belleyip araca zarar veriyor sürekli diye düşündüm. sanırım değil.

bu nedir ya. önce kapı, sonra çamurluk ve cam. ayda 3 kere servise gitmek zorunda kalacaksın. bir de bakıyorum sana tavsiyelerde bulunuyorlar ama pek bakmayıp bildiğini okuyorsun. o zaman sorduğunda cevaplayan da azalacaktır doğal olarak.

o camı ilk darbede onartsaydın şimdi hiç bir şeyi kalmazdı. bedeli 100 lira değildir. halbuki şimdi benim tahminim değişim gerekecek. generaliden sigorta almışsın. ben bu firmayı çok ucuzcu diye duyarım. ücretsiz cam değişimi vereceklerini sanmıyorum.

ucuz etin yahnisi durumu. umarım hallederler.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

cevap için teşekkürler ama bildiğimi okuma kısmını anlamadım :) kapı olayını diyorsanız şimdilik işlem yaptırmadım duruyor hafif iz var sadece.

cam aldıgımda böyleydi yani ne zamandır taş izi vardı bilmiyorum, onarım için hemen yapılmalı dendiği için hiç düşünmedim o işi.

sormak istediğim kaskoya yeni olmadı eskiden vardı şimdi büyüdü desem kapsama alırmı?

Yorum bağlantısı
Misafir

cevap için teşekkürler ama bildiğimi okuma kısmını anlamadım :) kapı olayını diyorsanız şimdilik işlem yaptırmadım duruyor hafif iz var sadece.

cam aldıgımda böyleydi yani ne zamandır taş izi vardı bilmiyorum, onarım için hemen yapılmalı dendiği için hiç düşünmedim o işi.

sormak istediğim kaskoya yeni olmadı eskiden vardı şimdi büyüdü desem kapsama alırmı?

Teknik olarak, poliçenizden önce hasar almış bir camı, kaskonuz ödemez. Pratik olarak muhtemelen acenteniz kasko sırasında aracı görmediğinden camda çatlak vardır notu da girmemiştir. Dolayısıyla, dün yolda seyir halindeyken önümde plakasını alamadığım aracın fırlattığı taş nedeniyle ön camımda hasar meydana gelmiştir beyanınızla ödenir.

Ancak bu ödeme poliçenizdeki şartlarla gerçekleşecek. Poliçenizi elinize alın ve cam hasarları bölümünü okuyun. Orada anlaşmalı cam servisleri haticinde orjinal cam tercih edilmesi halinde uygulanacak muafiyetten bahsedecek. Yani o muafiyet oranı sizin cebinizden çıkacak meblağ demek. Cebinizden para çıkmasını istemiyorsanız yerli yan sanayi cam servisini tercih edeceksiniz. Çok çok az ihtimal muafiyetiniz yoktur ama Genaralli muafiyet uygular diye biliyorum.

İşin teknik kısımları bunlar. Aslında önceki sahibinin sorumluluğunda olan bir hasarı, aracınıız hasarsız olarak nitelendirerek size prim yansıtan sigorta şirketinden almak bir zamanların moda deyimiyle; vicdanınız ile cüzdanınız arasında.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Cevaplar için teşekkür ederim. Teknik olarak olsada yasal ve etik olmayan bir şeyi yaptırmam zaten bi şekilde yine çıkar o para.

Yetkili servisi mi önerirsiniz yoksa sadece cam yapan bir firmayimi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Cevaplar için teşekkür ederim. Teknik olarak olsada yasal ve etik olmayan bir şeyi yaptırmam zaten bi şekilde yine çıkar o para.

Yetkili servisi mi önerirsiniz yoksa sadece cam yapan bir firmayimi?

O da yine sigorta poliçende yazması lazım. Yetkili servisi kapsıyorsa servis, yoksa dışarıda yaptırman gerek. ha cebinden yaptıracaksan da dışarısı.. 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

hocam geçmiş olsun, anladığım kadarı ile cebinden yaptıracaksın bu hasarı. o zaman mantıklı olan dışarıda yaptırman. serviste maliyeti çok fazla tutabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

teşekkür ederim. Doraglass ile görüştüm 290 lira dedi merkezi, sultanbeyli şubesinin numarasını verdi 240 lira olur dedi yağmur sensörlü cam için.
ATERMİK özelliği varmı bizim aracın camında? yetkili yok dedi ben var diye biliyordum.

tavsiye edeceğiniz bir firma varmı?

Yorum bağlantısı
Misafir

teşekkür ederim. Doraglass ile görüştüm 290 lira dedi merkezi, sultanbeyli şubesinin numarasını verdi 240 lira olur dedi yağmur sensörlü cam için.

ATERMİK özelliği varmı bizim aracın camında? yetkili yok dedi ben var diye biliyordum.

tavsiye edeceğiniz bir firma varmı?

Aracınızda ön cam rezistans yoksa atermik değildir. Atermik camlar dışardan bakıldığında hafif mor gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

O zaman dikiz anasının etrafındaki siyah noktalı hgs gibi kartların takıldığı yer niye var? Rezistans yok ve rezistans ve atermik aynı anda olmuyor diye biliyordum ben. Sıcak ve soğuk memleketler için ayrı iki paket.

Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman dikiz anasının etrafındaki siyah noktalı hgs gibi kartların takıldığı yer niye var? Rezistans yok ve rezistans ve atermik aynı anda olmuyor diye biliyordum ben. Sıcak ve soğuk memleketler için ayrı iki paket.

Tekno paket focuslarda hem atermik cam hem ısıtma bir arada bulunuyor hocam.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tekno paket focuslarda hem atermik cam hem ısıtma bir arada bulunuyor hocam.

kesinlikle
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...