İçeriğe Yönlendir

Eriyen veya Düzensiz Aşınan Lastikler

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Bugün yazlık lastikleri taktıracaktım. Lastiklere baktığımda ikisinin durumunun iyi olmadığını farkettim. Diğer ikisi iyi durumda onlar arka lastikler. Bu öndeki lastikler neden bu şekilde yanlara doğru aşınmış . Arabadan kaynaklanan bir sorun mu acaba?Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Süleyman kardeşim lastik yere tam basmıyor rot ayarı gerekiyor. Lastiklerin iç kısmı yere daha çok basıyor .Yetkili serviste veya iyi bir rot balansçıda sorunun çözülür.Kolay gelsin.

Bu lastikler artık kullanılmaz heralde
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Rot sorunu gibi görünüyor. Rot ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aracınızın ön düzen ayarları hatalı, kamber ve kaster ayarlarını yaptırın. Bunlar ne abi diye soran rot balansçıdan uzaklaşıp derhal o mekanı terk edin :) .

Kamber kastee ayarı arka lastiklere olmuyomuydu abi. Birde rot ayarı bozuk arabada ne gibi sıkıntılar olur.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

+1 onun için yetkili servis dedim

+1

Abi yetkili serviste lastikleri bile ters takıyorlar :) Benim iyi bir rot balanscı bulmam lazım.
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Abi yetkili serviste lastikleri bile ters takıyorlar :) Benim iyi bir rot balanscı bulmam lazım.

Aynen bunu yapman lazım...O lastiklerden de hayır gelmez artık

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çevrenizde sorun, iyi bir rot balansçı bulun. Bu konuda uzman kişiler gerçekten sorunu nokta atışı çözerler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)

İşi bilen ön düzenciler bilir ama yine de söyleyin, hem kamber hem de toe açınız bozuk. 

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

İşi bile ön düzenciler bilir ama yine de söyleyin, hem kamber hem de toe açınız bozuk.

Tamam abi çok teşekkür ederim

orduda öyle herhalde biz burada tel de arıza anlatımı yapıp nokta atışı yapıyoruz. :biggrin::biggrin::biggrin::good1:

Abi bu olay samsunda geldi başıma :) ama orduda aynı bide yetkili servis bunlar
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Babamda da aynı durum vardı. Lastikler çöp. Rot ayarı iyi yapılacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aracınızda kaza vs var mı.? Şasede ki yamuklukdan da bunlar olabiliyor.

Kaza yok araçta
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Süleyman kardeşim lastik yere tam basmıyor rot ayarı gerekiyor. Lastiklerin iç kısmı yere daha çok basıyor .Yetkili serviste veya iyi bir rot balansçıda sorunun çözülür.Kolay gelsin.

+1

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Yapıcı20

Süleyman kardeşimin konusu ile aracımın ön lastiklerindeki \_/ şeklindeki kamber açısı bozukluğu iyiden iyiye gözüme çarpmaya başladı. Ön lastiklerin aynı şekilde erimemesi için bugün soluğu serviste aldım. Ayar öncesi ölçümler aşağıdaki gibi çıktı.. Rakamlar hakkındaki değerli fikir ve görüşlerinizi merakla bekliyorum. Saygılar.

N5SxHl2.jpg?2

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kadir Türkeli

Merhabalar , yakın arkadaşımın yeni aldığı lastik durduğu yerde iz yapıyor , daha önce hiç duymadım , görmedim durduğu yerde asfalta iz bırakan lastik , sıcaktan eriyor mu , yoksa başka bir sorun mu var lastikte anlamadık böyle birşey neden olabilir ? Değerli yorumlarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacımız var.

Saygılarımla...

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Erimek değilde sanki bi boya izi gibi .... :unsure2:

Yok boya değil , lastiğin kendi rengi Göksen bey.

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

lastiğin markası nedir

Pirelli Onur bey.

Kadir,arkadaşın pati çekmiş be yaaa :D:D:D

Yok uğur abi , patinaj falan yokmuş :)

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Lastiğin rengi mavimi ?

Telefon kamerası ile çekildiği için mavi görünüyor ama yerde siyah renk iz..

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Merhabalar , yakın arkadaşımın yeni aldığı lastik durduğu yerde iz yapıyor , daha önce hiç duymadım , görmedim durduğu yerde asfalta iz bırakan lastik , sıcaktan eriyor mu , yoksa başka bir sorun mu var lastikte anlamadık böyle birşey neden olabilir ? Değerli yorumlarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacımız var.

Saygılarımla...

lastikler yeni dediniz; acaba satış sırasında parlaması için kimyasal sürüldü de şimdi o kimyasal mı iz birakıyor ? arkadaşınız lastikleri bi güzel yıkasın öyle denesin birde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Yılmaz

kaç derece sıcaklık var 1

araç yoldan mı gelip parkedildi yol uzumuydu lastik 40 45 derece oldumu 
kalkarken yada dururken ani ivme değişikliği mümkünmü  ? 

Yorum bağlantısı
onurdursun

lastikler yeni dediniz; acaba satış sırasında parlaması için kimyasal sürüldü de şimdi o kimyasal mı iz birakıyor ? arkadaşınız lastikleri bi güzel yıkasın öyle denesin birde...

katılıyorum lastiğin tamamına sürülmüş bir parlatıcı olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...