İçeriğe Yönlendir

Eriyen veya Düzensiz Aşınan Lastikler

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Sani Gerşon

Garantinin bunu kabul edeceğine imkan ihtimal vermiyorum. Rot hatası olduğu belli. Babamın 50bin km rot ayarı yapılmayan aracında da durum böyle idi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rot önde. Arka kamber fazla açıktır cıvıcte. Biraz da basınç düşükse yandan yer. Kamber den iç yemiş

Sürat var mı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Rot önde. Arka kamber fazla açıktır cıvıcte. Biraz da basınç düşükse yandan yer. Kamber den iç yemiş

Sürat var mı

Şehirler arası yolculukta 120 km üzerine çıkmam. Genelde 4 kişi + 1 çocuk ve bagaj olur. Lastik havalarını aklıma geldikçe kontrol ettiririm. Evimin altında lastikçi var, ara sıra aklıma geldikçe kontrol et derim.
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Garantinin bunu kabul edeceğine imkan ihtimal vermiyorum. Rot hatası olduğu belli. Babamın 50bin km rot ayarı yapılmayan aracında da durum böyle idi.

İşin garibi rot ayarına girdikten sonra bu hale geldi desem daha doğru olur. Nisan sonunda Kışlıkları çıkartıp yazlıkları taktırdığımda böyle bir sorum yoktu.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Evet Çağlar abi, 2011 model civic, yaz lastikleri taktırdıktan 1 ay sonra da hem balans hem rot yaptırmıştım.

Nisan ayında sattığım 2010 Civicin 50.000 km. hiç değişmeden kullanılmış lastiklerinde bile böyle bir şey görmedim. Ramazan aracında kesinlikle kamber açısı hatası var.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

İki hadise birleşmiş gibi tek iç iki taraf yemiş

Arka iki lastik aynı durumda, biri biraz daha fazla gibi ama aynı şekilde kullanılacak durumda değil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arka iki lastik aynı durumda, biri biraz daha fazla gibi ama aynı şekilde kullanılacak durumda değil.

Aman dikkat, yağmurlu havalar mevcut, ilk frende kıç atar araba.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Nisan ayında sattığım 2010 Civicin 50.000 km. hiç değişmeden kullanılmış lastiklerinde bile böyle bir şey görmedim. Ramazan aracında kesinlikle kamber açısı hatası var.

Mükremin abi servise gittiğimde bu durumu görüşeceğim.

Aman dikkat, yağmurlu havalar mevcut, ilk frende kıç atar araba.

Şimdi yeni aldığım kış lastikleri var üzerinde. İşin garibi üzerinde gelen 4 yıllık Michelin Alpin A4 Kış lastiği de böyle bir aşınma yoktu. Sanki bu olay son 2-3 ay içinde oldu.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Civic' lerde arka kamberler açıktır. Biraz da yüklü olunca iyice açılır. Çağlar Abi' de demiş son mesajı dikkate alın.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

4 kafa arka bağımsız okuyan rot makinesinde arka kamber e bakılacak

Lastiklerin detaylı fotoğrafını Petlas ta operatör olarak çalışan enişteme göndermiştim. Orda mühendislerde inceledi lastiklerin yüksek ihtimal üretim hatası olduğunu söylediler. Garantiye göndermemi söylediler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastiklerin detaylı fotoğrafını Petlas ta operatör olarak çalışan enişteme göndermiştim. Orda mühendislerde inceledi lastiklerin yüksek ihtimal üretim hatası olduğunu söylediler. Garantiye göndermemi söylediler.

Heyecanla sonucu bekliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şehirler arası yolculukta 120 km üzerine çıkmam. Genelde 4 kişi + 1 çocuk ve bagaj olur. Lastik havalarını aklıma geldikçe kontrol ettiririm. Evimin altında lastikçi var, ara sıra aklıma geldikçe kontrol et derim.

4+1 burda etken. hava düşük unutmuşsunuzdur bir de pütür asfalt malum zımpara gibidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ramazan Turan

İyi bir ustaya rot ayarı yaptırdım. Ciddi anlamda bozukluk olduğunu söyledi. Sonra aracın duruşu değişti, sonra arabayı sattım. Sattığım kişiye de yaza doğru rot kontrolu yaptırın dedim. Bozulan lastikleri garantiye göndermedim, çöpe attım.

Yorum bağlantısı

İşin garibi rot ayarına girdikten sonra bu hale geldi desem daha doğru olur. Nisan sonunda Kışlıkları çıkartıp yazlıkları taktırdığımda böyle bir sorum yoktu.

İşte bu! İşini düzgün yapmayan bir sözde usta! yüzünden bir takım lastiği ömrü bitmeden attınız. Allah sizi bir kazadan korumuş zira böyle bir ayarla bu lastiklerin yola tutunması nasıldır düşünemiyorum. Demek ki limitleri hiç zorlamamışsınız. Ne diyelim, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

İşte bu! İşini düzgün yapmayan bir sözde usta! yüzünden bir takım lastiği ömrü bitmeden attınız. Allah sizi bir kazadan korumuş zira böyle bir ayarla bu lastiklerin yola tutunması nasıldır düşünemiyorum. Demek ki limitleri hiç zorlamamışsınız. Ne diyelim, geçmiş olsun.

Kesinlikle Mükremin abi, usta farkını küçük şehirde bir kez daha yaşadık. Allahtan sizinde dediğiniz gibi araca fazla yüklenmedim. Allah korudu desem yeridir. Ayarlarını yaptırdım sattım ve sattığım kişiyi de uyardım yazlık lastikleri taktırırken yeniden rot ayarı yaptır diyerek.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Bana göre de böyle. Rot ayarını yapanlar tam yapamamış. Rotun çıktısı varsa onu da eklemelisin. Benim araçta böyle bir durum yoktu, ilk aldığımda direksiyonda belli bir açı vardı, düz gitmiyordu. 2 ayrı yerde rota soktum, en sonunda yapabildiler. Şimdi lastiklerimdeki aşınmalar çok simetrik. 

Ben söylemiştim. :D

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...