İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Orjinal Bijon Saçmalığı Ve Bijon Tavsiyesi

Yunus BOYBEY

Recommended Posts

Ali Eren

Benimkilerinde 8 tanesi düşmüştü, serviste yeniledir. Dikkat etmedim ama muhtemelen aynasından takmışlardır.

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

merhaba , benimde gecen gün arabayı yıkamaya verdikten sonra farkettim bijon kapakların 3 tanesi yok ve digerleride yavaştan sallanıyodu ve güzel bı görüntü degildi servise gidip celik kapaklı bijonlar aldım üsteki paylaşımda oldugu gibi bende tanesi 5 liradan 20 tanesine 100 lira verip  servise taktırdım ve eskisine göre daha güzel ve celik oldugu icin parlak duruyo sizde ole yaparsanız sorunu çözmüş olursunuz..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

F2 kasa Ghia jantında göbekte kapak olduğu için çirkin görünüm olmuyor. F1 focusta düşenleri tek tek değiştiriyordum :) Şimdi bıraktım dağınık kullanıyorum :D

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

valla o kadar para verilmez kardeş yazık gunah parana 

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Dün servise gittim bijonları gösterdim garanti kapsamında değiştirebilir misiniz dedi bijonlar garanti kapsamında değil dediler ve sadece kapak bijon kapağı için 7,5TL fiyat verdiler dışardan bijon alacaksan kesinlikle iyi birşey al

Yoksa paslanir çıkmaz dedi dun hava filtresi ve polen filtresini değiştirttim ikisi için 122TL aldılar hava filtresi 59TL olur mu kazık resmen

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

Birde çocuklar dizel amblemini TDCI yazısını kırmışlardı onuda servise gitmişken taktırayım dedim parmak kadar işlevsiz tamamen süs görüntü olan o TDCI amblemi için 78TL istediler ne bu ya böyle saçmalık olur mu ne işe yarıyor sanki bugün aksaraya gidip 5 liraya alacağım

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Servis isi,kazik isi... Ford musteri iliskilerine onem verse,alacak yuruyecek ama,buna ragmen heryer ford kayniyor,arac saglam biz napalim :)

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY
9y9atyzy.jpg Bugün Aksaraydan bir takım çelik bijon somunu aldım yarın taktıracağım adet 3,5 TL
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hamdi Sucu

bu bijonlar mk7 fiestayada olur mu? benim 15 tanesi düştü bir tane nazarlık duruyor  :biggrin:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

O nasıl sıkıntı ..Enteresan.  Bence de aşırı sıkma ile ilgili.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Emre Şimşek

Bu konuyu görene kadar aşırı sıkmanın zararlarını bilmiyordum öncelikle bunun için teşekkürler.

Focus mk2,5 için uygun bijon somunu alabileceğimiz güncel bir link alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bülent Acar

Bu konu başıma işler açtı..

Eşim kaza sonucu lastiği yarmış komple ve beni çağırdı gittim yedeği takmak için, allahım çıkmıyor lanet bijonlar. Üzeri teneke gibi bi malzemeden kapak ile kaplı,o da hafif zorlamada eğiliyor, komple bijondan ayrılmadığı için imkanı yok sökemedim. 1001 tanıdık yardımı ile 2,5 saatlik uğraş sonucu anahtarı bijonlara çaktık çekiçle Vs de çıktı lanet.

Bugün 2 yeni lastik aldım ve lastikçi diğer sağlam lastiği sökerken bu sefer o da aynı şeyle karşılaştı ve bijon somunlarını komple değiştirelim dedi. 4 tekerin toplam 20 somununu 125tl ye değiştirdi. Tanesi 6,25e falan geliyor, orjinal bişey kapak falan yok kaliteli geldi.

Tavsiyem bunları yaşamadan verin 100 lira ve değiştirin, uzun yolda başıma gelse çekici Vs uğraş dur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu konu başıma işler açtı..

Eşim kaza sonucu lastiği yarmış komple ve beni çağırdı gittim yedeği takmak için, allahım çıkmıyor lanet bijonlar. Üzeri teneke gibi bi malzemeden kapak ile kaplı,o da hafif zorlamada eğiliyor, komple bijondan ayrılmadığı için imkanı yok sökemedim. 1001 tanıdık yardımı ile 2,5 saatlik uğraş sonucu anahtarı bijonlara çaktık çekiçle Vs de çıktı lanet.

Bugün 2 yeni lastik aldım ve lastikçi diğer sağlam lastiği sökerken bu sefer o da aynı şeyle karşılaştı ve bijon somunlarını komple değiştirelim dedi. 4 tekerin toplam 20 somununu 125tl ye değiştirdi. Tanesi 6,25e falan geliyor, orjinal bişey kapak falan yok kaliteli geldi.

Tavsiyem bunları yaşamadan verin 100 lira ve değiştirin, uzun yolda başıma gelse çekici Vs uğraş dur..

Bülent bey geçmiş olsun. Forum kuralı gereği kendinizi tanıtan bir başlık açınız.

Bu kapakları acilen değiştirmem gerek, fakat kandırılmak istemiyorum. Tavsiye yok mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Aracımin jantlarimi titanyum jant olarak değiştirdim ama eskisini kapak kapatiyordu bundav bijonlar girunuyor ve hoş görünmüyor.buna uygun bijon kapağı alacağım ama 32 33 gibi değerler var.buna uygun değer hangisi?.bahsettiğim urun linkte.

http://www.hepsiburada.com/modacar-nikelajli-bijon-kapagi-33-bijon-840065-pm-otm840065

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Sökmek için kullanılan alette yazan numara sanırım bahsedilen.

4 lira tanesi genelde internette. 20 tanesi 80 100 arası değişiyor. Su kilitli olanlar set fiyati ise değer aslında, 5 tane ise çok tabi :)

http://www.e-fordyedekparca.com/TUM-MODELLER-CELIK-JANT-KILIDI-KILITLI-BIJON-SOMUNU-NIKELAJ,PR-187.html

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bana bijonun kendisi değil kapağı lazım.o ürünlerde kapak zaten ama numaralar kafami karıştırdı.

Yorum bağlantısı
Ozan Şimşek

Konuyu hortlatmış olabilirim ama bugün bu bijonu sordum (sökülebilir, elde kalmayan) tanesi 5,5 TL . toplam 4 lastikte 20 adet var. Sökme takma da bu fiyata dahil.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Konuyu hortlatmış olabilirim ama bugün bu bijonu sordum (sökülebilir, elde kalmayan) tanesi 5,5 TL . toplam 4 lastikte 20 adet var. Sökme takma da bu fiyata dahil.

Tanesi 4 tl den alınabiliyor...Takmasına da 15-20 tl alırlar. Sizin hesapta buna denk geliyor işte :D

Yorum bağlantısı
Ozan Şimşek

düz 100 tl gidiyor işte :D öyle ya da böyle 100 te-le :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Her jantı söktüğümde 3-4 tanesi elimde kalıyor... :D  :D  :D Mühendislik harikası.Şimdi çıkmayanlardan alıyorum epeydir rahatım.... ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İnan Çınar

Merhaba arkadaşlar, aracimdaki bijonlar kapaksiz orijinal bijonlari. 17 alaşımlı jant. Kışlıklar için focus trend x 16 kara jant aldım. Aldığım jantin kendi bijonlari kapaklı olan tipte. Bu sene birkaç tanesi düştü. Acaba alaşımlı jantimin bijonlari kara janta olur mu? Bir yerlerde alaşımlı jantin bijonlari farklı diye duymuştum. Ama gerçeklik boyutunu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dipleri alaşımlı larda açılı. Sac jantlarda düz diye biliyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...