İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Orjinal Bijon Saçmalığı Ve Bijon Tavsiyesi

Yunus BOYBEY

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Ömer Budak
(düzenlendi)

Dayanamadım aldım.

Ben de yazlık lastikleri yeni alacağım değişmişken çelik sibop ve çelik bijon somunu da alacağım.

Siz Akgürden almıştınız sanırım şimdi fiyat 3,50 düşmüş nasıl memnun musunuz kalitesinden?

tarihinde Ömer Budak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Geçen ay alıp taktım ben de. Parçacıdan tanesi 4 dedi, 3 buçuktan saydı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de yazlık lastikleri yeni alacağım değişmişken çelik sibop ve çelik bijon somunu da alacağım.

Siz Akgürden almıştınız sanırım şimdi fiyat 3,50 düşmüş nasıl memnun musunuz kalitesinden?

3 aydır bir sıkıntı olmadı. Jant temizleyici iron-x sıkınca diplerinden çok az pas akıyor arada. Onun haricinde görüntüsü gayet parlak.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Kaan Karakaya

Merhaba arkadaşlar,

Sorum ile ilgili yeni bir konu açmadan buradan devam etmek istedim umarım bir mahsuru yoktur.

Konuyu açan arkadaş ile aynı sorundan muzdaribim. Geçen kış kışlık lastikleri taktırırken oto lastikçi 2 adet bijon somununun kapağını düşürdü ve diğer somunlar da pek sağlıklı durmuyor. Önceki mesajlarda bir sıkıntı durumunda kendimiz lastik değiştirirken sorun yaşayacağımız hakkında bilgiler verilmiş ve sağlam olmayan somunların değiştirilmesi tavsiyesinde bulunulmuş. Estetiğe önem verdiğim için yazlıkları taktırırken tüm somunları değiştirmek niyetindeyim. İnternet üzerinde araştırdığımda Focus ve Fiesta'nın somunlarının aynı olduğu söyleniyor. En alttaki adreste en uygun fiyatla orijinal olduğu söylenen bijon somunlarını almayı düşünüyorum ancak orijinalliği konusunda şüphelerim var. Malumunuz piyasada 3.5 TL civarında aynı somunlardan mevcut. Orijinalliğini nasıl kontrol edebilirim?

https://www.parcafilosu.com/oto-yedek-parca/ford-fiesta-1-5l-duratorq-tdci-55-dizel-manuel/bijon/fiesta-bijon-somunu-tepesi-kapali/?sid=134215&stokPaketId=6027

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Orjinallerin her durumda kafası kopuyor. Iki parça veya nikelaj kaplama olmayan orjinal bijon somunu yoktur. Tek parça çelik olanlar var kaliteli ve yerli üretim onlardan alın sorunu kökten çözer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hepimiz yan sanayi ile değiştirdik.
O somunlardan kurtulmak tek çözüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

orjinalden şaşmam aga :D tabii hatasız seri olacak....

Focus 3 için orjinal somun şapkası 19" den 18 liğe düşecek şekilde çıkıyor buna uyan bijon anahtarı yok lastik patlasa yolda bırakır şayet araçta lokma takımı ve uzun t kol yoksa. Yetkili servisler müşteri sızlanmasın diye lastik sökülünce düşenleri çıkma somunla ile değişiyor çaktırmadan.  Yerli olanlar tek parça döküm ve tamamen Çelik orijinalden daha sağlamlar.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

bende değiştirdim, çok şükür bi sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende kartal mekanik serviste değiştirdim paslandi kötü duruyor ama geçen lastik sönünce değiştirebildim, orijinaller olsa hayatta sokemezdim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
orjinalden şaşmam aga [emoji3] tabii hatasız seri olacak....

Fordda öyle bi seri yok. [emoji23]
Bende kartal mekanik serviste değiştirdim paslandi kötü duruyor ama geçen lastik sönünce değiştirebildim, orijinaller olsa hayatta sokemezdim

Kalitelileri paslanmıyor
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Koray Demir yazdı:

Focus 3 için orjinal somun şapkası 19" den 18 liğe düşecek şekilde çıkıyor buna uyan bijon anahtarı yok lastik patlasa yolda bırakır şayet araçta lokma takımı ve uzun t kol yoksa. Yetkili servisler müşteri sızlanmasın diye lastik sökülünce düşenleri çıkma somunla ile değişiyor çaktırmadan.  Yerli olanlar tek parça döküm ve tamamen Çelik orijinalden daha sağlamlar.

onlar çelik değildir, sizinki fenaymış harbiden, bende sıkıntı yok, bijonlar sağlam bijon anahtarı uyuyor zaten bagajda uzun lokma ve t kolda var, her şekilde hallederim yani...

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fordda öyle bi seri yok. emoji23.png
Kalitelileri paslanmıyor

bendekiler şansa taş gibin valla :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Cevaplar için teşekkür ederim.

Kafam karışıktı daha da karıştı :)

Ankara'da ikamet etmekteyim. Ankara'da burada bahsedilenlerden alabileceğim bir yer var mı? veya internet üzerinde varsa bağlantı paylaşabilir misiniz?

Ayrıca bahsettiğim şapkalı bijon somunlarının adet fiyatı indirimli olarak 8.25 TL oluyor. Çok abartı bir fiyat değil ama her lastik değiştirmede zarar görecekse denildiği gibi çelik olanlardan almak daha mantıklı.

16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kuga için kullanılan şapkasız lar dan alın. Sponsorumuzda mevcut.

Çağlar Bey, bu somunu araştırdım internette ama bulamadım. Resmini varsa paylaşabilir misiniz ve nereden alabileceğimi öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Tamer ÖZEN

Arkadaşlar benim jantlardaki kapaklardan neredeyse 15 tanesi düşmüştü ve sökerken çok zorlanma yapıyordu.N11 den nikelajlı kapaksız çelik somun aldım 20 tane aldım.Bugün taktırdım hem çok şık oldu hemde kolayca sökülebilir.Simdi kafamdaki tek soru somunlar paslanırmı ona bakacağım.20 adedini 94 TL ye aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hayırlı olsun, benimkiler paslandi, 4-5 sene önce kartal sanayiden almıştım

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tamer ÖZEN yazdı:

Arkadaşlar benim jantlardaki kapaklardan neredeyse 15 tanesi düşmüştü ve sökerken çok zorlanma yapıyordu.N11 den nikelajlı kapaksız çelik somun aldım 20 tane aldım.Bugün taktırdım hem çok şık oldu hemde kolayca sökülebilir.Simdi kafamdaki tek soru somunlar paslanırmı ona bakacağım.20 adedini 94 TL ye aldım.

Krom nikelajlı olanların hepsi paslanıyor çözümü yok ancak sağlamdır. Yerli ve ithal olanlar paslanıyor diye Almanya’dan Swag marka yekpare döküm bijon seti getirtmiştim ben yapısında farklı bir malzeme kullanılmış parlak krom değil. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...