İçeriğe Yönlendir

En Güzel Et Yemekleri

Misafir

Recommended Posts

Eminim, vıcık vıcıktı :biggrin:

Abi vıcık vıcık olmaz ama,olsa olsa cıvık cıvık olur :D ,mantıda ise bir kandırmaca sezdim ben...bizde öyle mantı yoktur abi....

Çok olsa sonu karatoprak olur :D

Allah korusun mk...boğaz için karatoprağı arzulayan adamı ilk defa gördüm,ne boğazmış arkadaş :D

Yorum bağlantısı

bende yedikten sonra parasını vermemiştim zaten :tongue::D :D

Abi aynı böyle olmalı :) offf canım çekti... :kafa:

Yurdusen-Kayseri-Mantisi1.jpg

yemek+110.jpg

Yorum bağlantısı

Tabldot Yemek Listesi

• Baharatlı mercimek çorba (205Kcal)
  • Alinazik kebabı (386Kcal)
  • Alternatif yemek : Etsiz patates yemeği (182Kcal)
  • Mevsim salata (70Kcal)
  • İncirli keşkül (275Kcal)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Muhahahah :) Biz 1. sayfada gerekeni söyledik.. Rekabet 1. sayfada ki görselle bitmiştir. :D

Yorum bağlantısı

Resim ve bilimum yazıların ile birşeyler ispatlamaya çalışan sensin :D bak ben ne kadar rahatım,rekabete bile gerek görmüyorum :biggrin::fiuw:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Gerçekler Adana'dır. Hayat şalgamdır. Neşe ciğer, keyif şırdandır.. Siz mahrum kalanları bilgilendirmek benim asli görevimdir. Senin kıskançlığının tadavisi ise Adana'dan geçer.. Yanında soğanı ezmesi.. Gerisi teferruattır. Adana ile diğer yemeklerin aynı yazıda adının geçmesi hayatın cilvesidir fikstür hatasıdır bir yazım hatasıdır.. Ispata hacet ne gerek, tecrübeyle sabittir.. Hadi Adana'ya gidek kebap yimeye :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben Allah nasip ederse Kurban'da gidecem. Yıllık izni kurbanla birleştirip 35 gün kebap, ciğer, şalgam, bici bici, içli köfte, şırdan vs yiyecem :p

Yorum bağlantısı

Ben allah nasip ederse Kurban'da gidecem. Yıllık izni kurbanla birleştirip 35 gün kebap, ciğer, şalgam, bici bici, içli köfte, şırdan vs yiyecem :p

Benim hanımköy Adana (Tarsus). Bu güne kadarki gözlemim şudur: O bölgedeki en önemli aktivite yemektir. Akşam yatmadan önce kahvaltılıklar düşünülüp hazırlanır, kahvaltıda öğlen ne yeneceği planlanır, öğlen ise akşamlıklar konuşulur. 1988'de ilk defa gittiğimde bir lokantaya oturdum yemek yiyecem, yan masaya bir ihtiyar geldi oturdu, bir "kıyma" söyledi (kıyma "adana" oluyormuş) birazdan yemekler geldi, ihtiyar elini cebine attı bir avuç süs biberi çıkardı ve yemeğe başladı.

Çok yer gezmiş bir adam değilim ama Çukurova bölgesinde yapılan yemek çeşidinin, yemeklik malzemelere yapılan eziyetin, yemek için insanların kendilerine yaptıkları eziyetin başka bir yerde yapıldığını sanmıyorum. Orada insanlar yemek için yaşıyor.

Yorum bağlantısı

KOYUN KAVURMASI

Malzemeler:

1 kilo orta yağlı koyun eti

Yeteri kadar tuz.

250 gram yoğurt,

2 diş sarımsak.

Hazırlanışı:

Etleri kuşbaşı iriliğinde parçalara doğrayın. Sonra bunları, dörtte üçünü dolduracak büyüklükte bir tencereye doldurun (Daha büyük bir tencerede et, suyunu çabuk çekeceğinden sert olur). Tencereyi ağzı kapalı olarak orta ısılı bir ateşe koyun. Etler sularını salmaya başlayınca ateşin ısısını hafifletin ve ara ara karıştırarak suyunu çekip tencerenin altı hafifçe cızırdamaya başlayıncaya kadar (yani 75-90 dakika kadar) eti pişirin. Et, suyunu çekince tuzunu serpin devamlı karıştırarak 15-20 dakika kadar kavurun. Sonra bir tabağa alarak servis yapın.

Bu kavurmayla birlikte sarımsaklı yoğurt yenmesi gerekir. Bununla beraber yoğurtsuz da yiyenler pek çoktur. Bu kavurmanın eti beş - on kilo yapıp yazdan hazırlanarak tenekelere doldurulup üzerlerine de eritilerek yağ dökülür ve böylece bir sene kadar kavurmayı saklamak mümkün olur. Böyle saklanmış kavurma kışın gerektikçe tenekeden çıkarılır ve gerekli yerlerde gerekli yemeklerde kullanılabilir.

310163.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

HE hiç kusura bakma o mantıdan ekmekle bile 3 tabakla doyduğumu anlamıyorum sadece midem şişiyor. Nedenini bilmiyorum. O yemek bana tokluk hissi vermiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...