İçeriğe Yönlendir

Peugeot 407 Direksiyon Sertlik Ayarı

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu

Arkadaşlar 2008 model Peugeot 407 1.6 hdi executive aldım. Direksiyon çok ağır dönüyor. Focusun dizel modellerinde direksiyon için konfor/standart/spor modları vardı. Bu araçta da direksiyon sertlik ayarı mevcut mudur?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Almadan servise gösterdim. Herhangi bir sıkıntısı olmadığını söylediler. 85.000 km'ye kadar servis bakımlı. Şu an 100.000de. Son bakımı 2 hafta önce özel serviste yapılmış. Octavia'nin direksiyonunun üzerine bunun ki sert gelmiş olabilir mi?

Aracı bugün aldım. Çok az kullandım. Herhangi bir ses duymadım. Yarın ses var mı iyice kontrol edeyim.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Her hangi bir su birikintisinde geçtinizmi? Pejoların direksiyon pompası aşşağıdadır su almış olmasın?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Dün saat 17:00 de teslim aldım arabayı. Hava yağmurluydu ancak büyük bir su birikintisine girmedim. Arabayı çarşamba günü servise gostermistim. 2 gündür yağıyor. Bu arada pompaya şu girmiş olabilir ya da başka bir arıza. Kopmaya şu girdiğini kendim anlayabilir miyim? Bu durumda ne yapılması gerekir.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Eğer direksiyonda su almadan dolayı setleşme varsa tek çaresi direksiyon pomposının değişimi.
Bunu da en son bakıma götürdüğünüz yere götürerek anlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Almadan servise gösterdim. Herhangi bir sıkıntısı olmadığını söylediler. 85.000 km'ye kadar servis bakımlı. Şu an 100.000de. Son bakımı 2 hafta önce özel serviste yapılmış. Octavia'nin direksiyonunun üzerine bunun ki sert gelmiş olabilir mi?

Aracı bugün aldım. Çok az kullandım. Herhangi bir ses duymadım. Yarın ses var mı iyice kontrol edeyim.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Benim de baktığım araçlardan birisi. Kaça aldınız ve alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar nelerdir?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Sağolun. Düşündüğüm bir araç değildi aslında. Temiz denk geldi aldık. 32 bine aldım 2. sahibinden. Onlarda ilk sahibinden 7500 km de almış. Sol arka çamurlukta kısmi boya var. Bir de arka tampon boyalı. Alırken baskı balata, volan ve turboya dikkat etmem gerektiği söyledi. Bir de alt takıma. Ön taraf alcak ve uzun olduğu için sürtme çok oluyormuş. Konfor olarak araç çok iyi. Octaviadan en az 5 gömlek üstün. Motor sesi hariç ses yok denilebilir. Yol tutuşu direksiyon tepkisi çok güzel. İç hacim geniş ancak bagaj küçük ve yükleme ağzı dar. Araç ilk kalkışta biraz agir ancak devrini buldu mu iyi gidiyor. Bugün Hopaya geldim. 5 yetişkin full bagaj 110-130 arası yol bilgisayarı 5.4 lt gösteriyordu. Aldığımda ort hız 24 km ort yakıt tüketimi 8.4 lt idi. Şehiriçi fazla yakacak sanırım.

Kullandıkça yorumlarimi aktaririm.

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Sağolun. Düşündüğüm bir araç değildi aslında. Temiz denk geldi aldık. 32 bine aldım 2. sahibinden. Onlarda ilk sahibinden 7500 km de almış. Sol arka çamurlukta kısmi boya var. Bir de arka tampon boyalı. Alırken baskı balata, volan ve turboya dikkat etmem gerektiği söyledi. Bir de alt takıma. Ön taraf alcak ve uzun olduğu için sürtme çok oluyormuş. Konfor olarak araç çok iyi. Octaviadan en az 5 gömlek üstün. Motor sesi hariç ses yok denilebilir. Yol tutuşu direksiyon tepkisi çok güzel. İç hacim geniş ancak bagaj küçük ve yükleme ağzı dar. Araç ilk kalkışta biraz agir ancak devrini buldu mu iyi gidiyor. Bugün Hopaya geldim. 5 yetişkin full bagaj 110-130 arası yol bilgisayarı 5.4 lt gösteriyordu. Aldığımda ort hız 24 km ort yakıt tüketimi 8.4 lt idi. Şehiriçi fazla yakacak sanırım.

Kullandıkça yorumlarimi aktaririm.

Cevap için teşekkür ederim. Gayet uygun bir alım olmuş. Büyük ve 1,5 tonluk ağırlığa sahip olması nedeniyle kalkışlarda ağır olmasını normal karşılamak lazım. Tekrar hayırlı olsun... :)

Yorum bağlantısı

Hocam hayirli olsun. Yalniz konfor olarak octaviadan 5 gmlek ustun mu dedin ben mi yanlis okudum. Tamam konforlu aractir daha once de soylemistim ama octavia o kadar kotu mu?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Teşekkür ederim Yunus Emre Hocam. Yeni kasa Octavia için söylediklerim. 5 gömlek biraz abartı olabilir tabi ama forumlarda süspansiyon ve yalıtım konusundaki şikayetlerde kullanıcılar hemfikir. Ben garanti den arka amortisörleri değiştirmeme rağmen şehiriçi ve kötü yollarda araç içi titreşim ve vuruntudan çok çektim. Süspansiyonların sesli çalışması da çabası. Aracı 102 kilo hafifletmişler ekstra donanım koymuşlar ama hayati konularda geriye gitmiş Skoda. Hem de en çok satan modelinde. Ayrıca yol tutuş konusunda da çokça şikayet okudum.

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Hayırlısı olsun olcay bey...

Sagol Hakan Bey. Bu sefer Bi-xenon yok.
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

407 o fiyatlara alınabilecek en kral araçdır. Hayırlı olsun, debriyaj nasıl ? ben 32 binde aldım aldığımdan beri çok yukarıda kavrıyor ustam bir problem yok diyor ama kardeşim acemi sürücü onun için zor oluyor bu durum. Yakıt uzun yolda benimde öyle şehiriçi 7.5 8 kullanıma göre.

Debriyaj ortalarda kavrıyor sanırım. Dsgden sonra manuel araç zor gelir demiştim ama bunun kavraması çok hoşuma gitti.

e2yjaqyg.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Debriyaj ortalarda kavrıyor sanırım. Dsgden sonra manuel araç zor gelir demiştim ama bunun kavraması çok hoşuma gitti.

Farlarda orjinal bi-xenon varmı ? Yoksa H7 ilemi çalışıyor Olcay bey.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Farlar H1, uzunlar H7 dir.

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. 1.5 seneden fazla 2.0 hdi otomatik versiyonunu kullandım. Kullandığım süre içerisinde çok memnun kalmıştım. Aklınıza takılan herhangi bir konuda yardımcı olabilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Far yıkama yok Hakan. Zenonlar 2.0'larda var sanırım.

Bu aracın kronik sorunu hareketli volant. Eğer değiştirip daha sorunsuz olan düz tipli volant takıldıysa sorun yaşatmayacaktır. Benim de doluluk, performans ve estetik açıdan çok beğendiğim bir model.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

H7 abi bixenonda orjinal far harici takılamıyor premimnum donanımda var yanlızca,Eğer bu farlara takılırsa silecek motoru yanıyor teypde orjinal dışı takılamıyor çünkü klima kontrolu  teypde  çok orjinalci bir araba :)

Vw'den farkı yokmuş.. :)

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Hiç bilgim yok. Bi ara bakarım. Ancak forumlarda okuduğum araca sonradan ne takarsak çok büyük zarar olarak geri dönüyormuş. O yüzden bu araca modifiye düşünmüyorum.

Farlar H1, uzunlar H7 dir.

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. 1.5 seneden fazla 2.0 hdi otomatik versiyonunu kullandım. Kullandığım süre içerisinde çok memnun kalmıştım. Aklınıza takılan herhangi bir konuda yardımcı olabilirim.

Teşekkür ederim Mert Bey.
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

1 sene 2.0hdi otomatigini kullandim.Uzun yolda en çok zevk aldigim arabaydi.Güle güle kullanin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Vay plakada özel maşallah :nazar: Olcay bey araç alçak gelirse lastik değiştirirken 215 60 16 takın sorun %90 ortadan kalkıyor 17 jant ise bir büyük ebatı takabilirsiniz.

H7 abi bixenonda orjinal far harici takılamıyor premimnum donanımda var yanlızca,Eğer bu farlara takılırsa silecek motoru yanıyor teypde orjinal dışı takılamıyor çünkü klima kontrolu teypde çok orjinalci bir araba :)

Plaka değişikliği yapmadım. Hem App hem de ozel. Daha ne olsun. Lastiklerin durumu gayet iyi. Michelin Energysaver var üzerinde. İleride ebat değişikliği düşünebilirim

Far yıkama yok Hakan. Zenonlar 2.0'larda var sanırım.

Bu aracın kronik sorunu hareketli volant. Eğer değiştirip daha sorunsuz olan düz tipli volant takıldıysa sorun yaşatmayacaktır. Benim de doluluk, performans ve estetik açıdan çok beğendiğim bir model.

Saygılarımla.

Evren Bey hareketli volan nasıl bir sıkıntı yaşatıyor?
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hayırlı olsun. En ful donanım renkli ekranlisi amcamda var. O da 61plakali hatta. Cok temiz. Fakat araç geçenlerde durup dururken beyin bozmus. Ve hicbir yerde beyni bulunamamış. En sonunda çıkma beyin ile halledilmiş fakat anahtarlar felan değişmiş. Şimdi de araç saati sifirliyormus. Daha 60000de idi araba. Durup dururken 2600lira yemis. :(

Ses sistemi ve yalitimini çok severim. Birde fazlasıyla ekonomik bir araç. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Plaka değişikliği yapmadım. Hem App hem de ozel. Daha ne olsun. Lastiklerin durumu gayet iyi. Michelin Energysaver var üzerinde. İleride ebat değişikliği düşünebilirim

Evren Bey hareketli volan nasıl bir sıkıntı yaşatıyor?

Zamanında araç bakarken karşılaşmıştım.Nette epey bir problem çekeni vardı. Aracın konforu için düşünülmüş fakat kronik problem yaratmış. Sanırım araç marş basmıyordu tam hatırlamıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kardeşim o su almıştır durduk yere bozulmaz çıkması 2600 ise çok pahalı :(

Abi ışte anahtar felan herşey dahilmis. Azalan akuye baglamislar.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...