İçeriğe Yönlendir

Civic Mi Focus Mu ?

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker
(düzenlendi)

arkadaşlar uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konudur,tüm yorumları okudum internette ama bir türlü karar verememişimdir;lakin bugün bireysel araba alım satımı yapan bir arkadaşla sohbette bu konu hakkında baya aydınlandım;içeriği sizinle paylaşmak istedim belki kafanızdaki sorulara ışık tutar;çoğu kişi kendi arabası üzerinden yorum yaptığı için yorumlar biraz taraflı kalıyordu,lakin bu arkadaşın hiçbir markayla bağı yok çünkü nihayetinde alım satım yapıyor her markaya aynı mesafede ve tarafsız yorumlar yaptı bana;hem civic hem focus(2010-2011)kullanmış arabaları satana kadar;focus titanium hb civic elegance ;yol tutuş ikiside mükemmele yakın aralarında çok fark yok,yakıt civic daha fazla yakıyor,motor sesi alma sesslzlik civic mükemmel derecede iyi,süspansiyon civic sert araba doluysa vuruntu sesi alır focus da sıkıntı yok,yüksek hız titreme savrulma ikisinde de yok ikisiylede 200 km ye çıkmış sıkıntı yaşanmamış,kaporta güvenlik civic vasat focus taş gibi:),konfor atiklik iç dizayn kalite olarak civic açık ara önde,alım satım da civic daha rahat gidiyor aynı donanımlarda cıvıc 44bin focus 40 bin tl ye gitmiş.otomatik vites motor kalitesi civic tartışılmaz derecede iyi,lpg uyum malumunuz civic;alçaklık kasislerde vurma civicde yaşamamış;sonuç olarak ben olsam civic derim dedi;bu arada golf için de yorum yaptı;sadece pazarlaması reklamı iyi;atiklik yol tutuş performans focus ve civic in gerisinde diye de ekledi;vw e para verilmez diyerek sonlandı sohbetimiz;umarım fikir vermiştir sizlere ...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Otomatik ve benzin olarak civic derim,ama bu dizel olsaydı kesinlikle focus derdim...

+1

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

bak onu söylemeyi unuttum;yorum sadece benzinli focus ve civic üzerinedir;dizel yorumu olmamıştır

Yorum bağlantısı
İrfan Demir

ben focus kullanıyorum garajda arkadaşımın civici var ilk calışma anı fln cok sesli motordan cok ses geliyo içinde kullanılan malzemeler focus dan görünümlü ama dayanıklı degil bence :)

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

ben focus kullanıyorum garajda arkadaşımın civici var ilk calışma anı fln cok sesli motordan cok ses geliyo içinde kullanılan malzemeler focus dan görünümlü ama dayanıklı degil bence :)

bende onun aracında sorun olabilir;şuana kadar kaç kişiden duyduysam civic benzinli motorları acayip sessizmiş;hatta dediklerine göre arabanın çalışmasını unutup tekrar marş yapanlar bile varmış;ama tabi en güzeli bizzat bireysel iki aracıda aynı donanım ve modelde aynı km de test etmek

Yorum bağlantısı

bak onu söylemeyi unuttum;yorum sadece benzinli focus ve civic üzerinedir;dizel yorumu olmamıştır

Dizel içinde araştırma yapınız bence..

Yorum bağlantısı
İrfan Demir

bende onun aracında sorun olabilir;şuana kadar kaç kişiden duyduysam civic benzinli motorları acayip sessizmiş;hatta dediklerine göre arabanın çalışmasını unutup tekrar marş yapanlar bile varmış;ama tabi en güzeli bizzat bireysel iki aracıda aynı donanım ve modelde aynı km de test etmek

ben şayet focus derim hiç hoşuma gitmedi sizin fikrinize kalmış tasarım güzel ama araba deil bence 

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Dizel içinde araştırma yapınız bence..

dizel için araştırma yapamadım çünkü dizel alacak bütçem yok malesef :) alırsam benzinli focus veya civic alacam ve lpg ye dönecem...2.el de dizel 50 bin tl nin altında temiz araç yok malesef

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

arkadaşlar dediğim gibi paylaşımım sadece bireysel yorumdan ibaret;tartışmaya açıktır;mesela ben de focus kullanıcısıyım ve aracımı hiçbir markayla değişmem;sadece model yükseltmek istiyorum ve bu konuda elimde iki seçenek kaldı civic ve focus :)toyota kasaları hoşuma gitmiyor eledim,golf gereksiz pahalı,hyundai renault peugeot güvenlik zaaflı eledim,elimde civic ve focus kaldı bakalım hangisi nasip olacak :)gönül focus mantık civic diyor :)

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Bence focus niye diyecek olursanız benim f1 focusun tamponuna son kasa bir civic çarptı sonuc benim tamponda 5 cm bir yırtık oldu civic sol çamurluk ve kapı gitti kapıda öyle bir yırtık acıldıkı ayam çok rahat girerdi :) focusun tampon yerinden bile oynamadı :good1:

geçen benimde başıma geldi;2010 megan arka tamponuma çarptı kaçtı ;dedim eyvah arka taraf dağıldı indim baktım tamponda sadece çizik var;duyduğum parçalanma sesi muhtemelen meganın dağılma sesiydi :) gerçekten focus karoser olarak çok sağlam

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

bir keresinde yolda denk geldiğim civic virajlarda benim girdiğim hızda giremiyordu virajlara belki süren kişi den kaynaklanıyor olabilir ama civic süren tanıdıklarımla konuştuğumda focusun yol tutuşunu daha çok beğenmişlerdi.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

iki araçtan da ben kullandım focusu 2009 da sıfır almıştım 2 yıl bindim lüzumsuzluk ettim sattım sonra 2011 de civic aldım focusdaki donanım ve konfor yoktu sadece dış görüntüsü çok hoştu...

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir
(düzenlendi)

focusumu aldığım günün akşamında ışıkta beklerken lineanın biri çarptı o sinirle nasıl indiğimi bilemedim fakat benim tamponda tırnak ucu kadar, dikkatli bakıldığında anlaşılan darbe varken lineanın tamponunun tam ortadan çatladığını görünce kusura bakma tampon için dedim yoluma baktım  :D

tarihinde Tevfik Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Civic Lpg ye daha uyumlu değil. Ayrıca Yol tutuşu focusun yanına bile yaklaşamaz. Bizzat denedim. araba viraja yan yan girecek gibi oluyor. motor daha sessiz daha performanslı. Ama 5000/6000 devirleri görerek vites değişmeniz lazım. Ciğerli bir focus asla civic 'in gerisinde kalmaz. Tipi benimde çok hoşuma gidiyor. Araç alırken aynı ikileme bende düştüm. Focus aldığım için söylemiyorum iyiki focus almışım. içimde hala bi civic hevesi yokmu ? Kesinlikle var :) 

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

dun bi ilan gormustum civic ,yanlis lpg secimunden dolayi sigortayla anlasmali pert kayitli diyodu ,2008 yada 9

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Civic te LPG uyumuna katılmıyorum.. Ayrıca yol tutuşu bakımından ve tip olarak(biraz göreceli olabilir) Focus daha üstün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Performans: Civic üstün.

Tasarım: Civic üstün.

Lpgye uyum: Civic üstün

2.el değeri: Civic üstün

Yol tutuş: Focus üstün

Güvenlik: ikiside iyi

Konfor: ikiside iyi

İleride modifiye gibi bir düşünce varsa direk Civic zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

temiz titanium x hb otomatik bulursam focus, bulamazsam elegance civic alacam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

focus yol tutuş olarak ufak farkla iyidir ancak direksiyon tepkileri çok daha iyi olduğu için cıvıcı ezer performans cıvıc güzeldir ancak dizel bi focus ile cıvıc videosu izlemiştim 140 a kadar kafa kafaya gidiyorlar aman aman farketmez performans bence güvenlik olarak focus daha kemikli ve sacı kalındır aynı olsalar bile size daha fazla güven verecektir ama dizel alabiliyorsanız focus dizel çok güzel benzinlisine kasa ağır geliyor yakıt olarak cıvıcten fazla yakar bence

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

eski bir vtec2 kullanıcı olarak tek eksi noktası izolasyon diyebilirim,motor sesi özellikle yüksek devirlerde içeride çok hissediliyor.

bende brc lpg vardı ve inanın benzinde gidiyor kadar hissedilmiyordu,lpg ile 180 ni geçmiştim.ve yüksek gazla sürmediğiniz taktirde çok ekonomikti,ben 25-26 kr la şehir içinde geziyordum.

özellikle tatmin noktasında da yani ilk kalkış,yol tutuş,kafasını kaldırma,savurma,genişlik ve teker mesafeleri olarak focustan kesinlikle üstündür derim.

he birbirini geçer geçmez,orası bana göre çok mühim değil lakin görünüş,modifiye,iç tasarım yönünden de civic daha üstündür.ön göğüste kullanılan plastik kalitesi focusa göre bence kesinlikle daha üstündür.Özellikle fordda sıkça kullanılan plastiklerin geçmeli olarak montesi japon mühendisliğinde pek tercih edilmez ve bazı yerlerdeki üstünlük ve pratikliklerine hayret edersiniz.Tabi bunlar göreceli kavramlar bence biraz naçizane benim fikrim bunlar..

He dolu bir focusa göre özellik yönünden çok fakir kalıyor ama inanın VTEC(Valf Timing Electronic Control) motorun performansı ki-youtube da açıp çalışma mekanizmasına bakabilirsiniz-focusun bütün + larını bence götürür..

Tek yapmanız gereken güzel bir jant+lastik ve 5 cm kadar aracı düşürmek,ayrıca sunrooflu ve beyaz olursa da tadından yenmez 2.eli de maksimum düzeyde satabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

eski bir vtec2 kullanıcı olarak tek eksi noktası izolasyon diyebilirim,motor sesi özellikle yüksek devirlerde içeride çok hissediliyor.

bende brc lpg vardı ve inanın benzinde gidiyor kadar hissedilmiyordu,lpg ile 180 ni geçmiştim.ve yüksek gazla sürmediğiniz taktirde çok ekonomikti,ben 25-26 kr la şehir içinde geziyordum.

özellikle tatmin noktasında da yani ilk kalkış,yol tutuş,kafasını kaldırma,savurma,genişlik ve teker mesafeleri olarak focustan kesinlikle üstündür derim.

he birbirini geçer geçmez,orası bana göre çok mühim değil lakin görünüş,modifiye,iç tasarım yönünden de civic daha üstündür.ön göğüste kullanılan plastik kalitesi focusa göre bence kesinlikle daha üstündür.Özellikle fordda sıkça kullanılan plastiklerin geçmeli olarak montesi japon mühendisliğinde pek tercih edilmez ve bazı yerlerdeki üstünlük ve pratikliklerine hayret edersiniz.Tabi bunlar göreceli kavramlar bence biraz naçizane benim fikrim bunlar..

He dolu bir focusa göre özellik yönünden çok fakir kalıyor ama inanın VTEC(Valf Timing Electronic Control) motorun performansı ki-youtube da açıp çalışma mekanizmasına bakabilirsiniz-focusun bütün + larını bence götürür..

Tek yapmanız gereken güzel bir jant+lastik ve 5 cm kadar aracı düşürmek,ayrıca sunrooflu ve beyaz olursa da tadından yenmez 2.eli de maksimum düzeyde satabilirsiniz.

2007üzeri civic kullabirsan vtec 2 ni daha çok ararsin kesinlikle daglar kadar fark var. Yakıt yol tutuşu ve performans olarak
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...