İçeriğe Yönlendir

Kararsız Kaldım, Sony Xperia Z C6603 Veya Samsung S4 I9500

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

Merhaba arkadaşlar,

Eşim iPhone 4s'in ekranının küçüklüğünden yakınıyor ve 5 inç bir cihaza geçmek istiyor. 

Sony Z ve Samsung S4 arasında kararsız kaldık, malum sağlamlık bakımından Sony önde, özellik bakımından Samsung.

Kızım eline alıp seyrettikten sonra sıkılıp fırlattığı için sağlamlık ön cam çizilmezliği de önemli, fotoğraf çekildiğinden ve video vs bol seyredildiğinden işlemci de çöznürlük de kamera da önemli. 

1500 max bütçe ile hangisi tavsiye edersiniz ? Bu arada HTC kesinlikle listede değil TR pazarından çıkacağı ve Ali Androidoğlu kullandığı için :) 

Sony 1200 lira, Samsung 1400 liraya geliyor Bonus kampanyası ile. 200 liralık bir fark var mı aralarında acaba ?

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-z-c6603-masaustu-dock-hediye-/productDetails.aspx?productId=telcepsonxperiaz&categoryId=371946

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9500-galaxy-s4/productDetails.aspx?productId=telcepsami9500&categoryId=371946&SKU=TELCEPSAMI9500-B

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
(düzenlendi)

abi bu sony yi bi arkadaşım kullanıyor. çok sağlam olduğundan bahsetmişti.

not. samsung s4 ü ise ortağım kullanıyor (kullanamıyor) 2. kez bataryası şişti.

tarihinde Mustafa Çayır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

abi bu sony yi bi arkadaşım kullanıyor. çok sağlam olduğundan bahsetmişti.

not. samsung s4 ü ise ortağım kullanıyor (kullanamıyor) 2. kez bataryası şişti.

Sağlamlık çok önemli, kızım dışardayken video izliyor o yüzden cam ve kasa sağlam olmalı yere düşmelerde hemen patlamamalı.

S4 kayınvalide de var bence iyi bir telefon değil, iphone 4s den daha şık hızlı vs olabilir ama aynı keyfi vermiyor. 

Samsung tirt ali abi. İPhone dan sonra gitmez. Sony kalitede sorun çıkarmaz. Donanım ve yazılımı hakkında fikrim yok ama yengeye yeterlidir yeni cihaz.

Erdem kalite olarak iphone iyi ama bu Sony Z serisinin ilk modeli, fiyat o yüzden uygun, sonrasın da Z1 ve Z2 çıkmış ama fiyatlar 2000 lira, Z1 ise 1200 lira. 

İhtiyaç sadece büyük ekran, yoksa hız sıkıntımız yok iphone 4s de, yani Z1-2 serisinin donanım ve hızı ihtiyacımız olan şeyler değil. 

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Benimde üniversiteden ev arkadaşımın sony z si var ve maşaallah suyun altında yuzuyor ekran boyutu da buyuk ve darbeye dayanıklı  saglam telefon yapmışlar tavsiye ederim kullandım ve simdi z1 ve z2 modelleri var z2 sanırsam yeni geldi Türkiye ye fiyatı yuksek olabilir ama z1 guncel özelliklere sahip bı telefon.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
özgür özkan

Saglamlik onemli demeseniz fiyat performan acisindan suan en guzeli discovery elite modeli. Fiyat uygun donanim ise note3 ayarinda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Çelebi

Sony yi Bir Arkadaşım Kullanıyor Çok Isınıyor Diyor, Samsung S4 Bacanağım Kullanıyor Çok Memnun Bacanağım da  Bu İki Telefon Arasında Kararsız Kalmıştı 

Terciğini Samsung dan Yana Kullandı Şuana Kadar Bir Sıkıntı Çekmedi Telefon Çocuğunun Elinden Düşmediği Halde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Eşime almıştık, 1 yıldan fazla oldu. Şimdi alacak olsam yine alırım; Sony Xperia Z. 4.4.2 güncellemesi de geldi geçen gün. Biraz kastırıyor gibi ama yamarlar yakında. Su geçirmiyor, bizim kız arada bir telefonu yalıyor da  :D Sağlam, her zaman şık. Bir de Sony eskise de hep havalı, sürekli derim algısı Mercedes gibi, Samsung ise vatandaşı Hyundai gibi gözden çabuk düşüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bir yılı geçkin süredir S4 kullanıyorum ve ilk defa Samsung'un bir modelinden çok memnunum.  Ekran çözünürlüğü, parlaklığı çok iyi.  Aynı anda eşime de İphone 5 almıştık, ailecek S4 ten daha memnunuz.   Ayrıca S4 ün ekranı Gorillaglass2 diye biliyorum.  Ekrana vurmayla, ekran üzerine düşmeyle v.s. kolay biçimde çizilmez, çatlamaz.  Ama cihazın kasası en nihayetinde plastik.  Dikey biçimde düşerse v.s. sonuç ne olur bilemem. 

S4 tercih edilecekse şu kılıfı da tavsiye ederim ;)

http://www.teknosa.com/urunler/145053259/samsung-ef-pi950bwegww-galaxy-s4-beyaz-koruyucu-ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ben Sony derim,kamera konusunda üstüne tanımam hem sağlamlıktan bahsetmişsin ki telefonun iddialı olduğu konu bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

LG G2 derdim işlemci ve gpu olarak ikisinden de önde ama sağlamlık işin içine girince sony öne çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

1 senelik Z kullanıcısı olarak Z 'yi tavsiye ederim.Spigen kılıf ve dock' ta almanı kesinlikle tavsiye ederim.

Eksi yönleri : Güncellemeler biraz geç geliyor,Isınma sorunu vardı fakat kitkat güncellemesi ile giderildi,Gündüz resimleri kaliteli fakat gece çekimleri vasat,

su geçirmez değil suya dayanaklıdır bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sağlamlık isteniyorsa, büyük ekran olmalıysa Sony Xperia Z1. :good1: İki tarafa da hayırlı olsun, konu kitlenebilir, kargo benden. :p  :flowers:

Yorum bağlantısı
Soner Alp

İphone kullanmayacaksanız Sony... Sık güncelleme ve müşteri odaklı çalışıyorlar samsung gibi alallade değil kaliteyi elinize aldığınızda hissediyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

LG G3'ün geçen özelliklerini okudum iki firma ile rakip olabilecek seviyede. 5.5 ekran var. 2 ve 3 gb ram seçeneği sunuyor. Ekran piksel yoğunluğu diğerlerinin iki katı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Samsunga para yedirmeyin. Htc, Sony basarili hem yazilimda hem tasarimda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Samsung alırsanız paranızın %60'ı buna

lionel-messi-meets-a-gang-of-singing-str

Bir kısmı bunlara

chelsea_shirt_samsung.jpg

Son kalan az bişeyi ise buna gider.

vysa7e4e.jpg

:p

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Arkadaşlar, ayrı ayrı herkese teşekkür ederim fikirleri için. Yurt dışı ve yurt içi test yazı ve videolarına baktım, S4 hep 1 tık önde ama Z de iyi diyorlar. Sağlımlık ve stabillikte sanırım Sony iyi. Zaten çoğunluk da Z demiş.

Büyük ekran ihtiyacı olmasa hayatta ios bırakılıp dandroya geçmek istemeyiz ama şartlar bu.

Sony Z ve Z1 arasında 250 tl fark var ama Z distribitor, Z1 ithalatçı garantili. N11.com da 1440 tl'yr Z1 var ama güvenemedim. 240 lira için eski model almak istemiyorum ama distribitör makinası da değişim arıza tamir durumları için güven veriyor.

Bu arada fikrim netleşti gibi, samsung olmayacak, htc asla, Lg ise beğenmediğimiz tasarım.

Şimdi olay distribütör Z mi, paralel ithalat Z1 mi alalım a döndü.

Sony i sağlık veren arkadaşlara teşekkür ederim, kararımı yorumlar netleştirdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung alırsanız paranızın %60'ı buna

Bir kısmı bunlara

Son kalan az bişeyi ise buna gider.

vysa7e4e.jpg

:p

Sonuncu foto tanıdık. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

Eşim iPhone 4s'in ekranının küçüklüğünden yakınıyor ve 5 inç bir cihaza geçmek istiyor. 

Sony Z ve Samsung S4 arasında kararsız kaldık, malum sağlamlık bakımından Sony önde, özellik bakımından Samsung.

Kızım eline alıp seyrettikten sonra sıkılıp fırlattığı için sağlamlık ön cam çizilmezliği de önemli, fotoğraf çekildiğinden ve video vs bol seyredildiğinden işlemci de çöznürlük de kamera da önemli. 

1500 max bütçe ile hangisi tavsiye edersiniz ? Bu arada HTC kesinlikle listede değil TR pazarından çıkacağı ve Ali Androidoğlu kullandığı için :)

Sony 1200 lira, Samsung 1400 liraya geliyor Bonus kampanyası ile. 200 liralık bir fark var mı aralarında acaba ?

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-z-c6603-masaustu-dock-hediye-/productDetails.aspx?productId=telcepsonxperiaz&categoryId=371946

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9500-galaxy-s4/productDetails.aspx?productId=telcepsami9500&categoryId=371946&SKU=TELCEPSAMI9500-B

Hahhaha  HTC fazla gelir zaten, yarım yamalağa devam et zamzung al, Sony de HTC nin peşinden gelenlerden olduğuna göre o da fazla gelir sana  :D

Neyse dönüp dolaşıp geleceğin 2 marka var, hTC ve Sony, sen Sony al baride dilime fazla düşme, diğerini alırsan hem bitersin hemde bundan sonra başka telefon kullanmazsın, başkasından zevk alamazsın çünki Ali Tırtlarıöver gardaşım  :D

Ayfon haaa, doğru aslında, ekran da büyük olsa tam çocuklara göre bir oyuncak  :D  :p şu hale bak Tırtlarıöver kararsız kalmış, ne oldu ulaşılmaz alet ayponpona haaa, kaçınılmaz gerçeği görmekten kaçamayacaksın Tırtöveeer, geleceksin bizim galaksiye, tıkılıp kaldığın gezegencikten çıkmak için zorla kendini biraz  :p

Sonuncu foto tanıdık. :p

Zamzung mu, gitsin buzdolabı falan yapsın o  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Zamzung mu, gitsin buzdolabı falan yapsın o  :D

Valla ben bilmem, eğer bunun serviside samsung gibiyse yakarım ben bu telefonu. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...