İçeriğe Yönlendir

Kararsız Kaldım, Sony Xperia Z C6603 Veya Samsung S4 I9500

Ali Elöver

Recommended Posts

Semih İzgi
(düzenlendi)

Sonuncu foto tanıdık. :p

5Dk önce senin konuda bi abin gezindi ;)

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hTC-Sony gerisi hikaye, ayponpon zaten oyuncak sınıfında olduğundan kaale bile alınmamıştır,İandrOS8 le falan debelensin, hızlı tren arayı çoktan aştı  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Şimdi olay distribütör Z mi, paralel ithalat Z1 mi alalım a döndü.

Sony i sağlık veren arkadaşlara teşekkür ederim, kararımı yorumlar netleştirdi :)

Ali abicim Z1'de kronik olarak sadece yazılımsal sorunlar vardı ilk çıktığında. (bazı uygulamalardan çıkarken ekranın siyah kalması, kamera sorunları gibi.)  Sony ilk 2 haftada güncellemeyle çözdü. Kutudan arızalı ürün çıkma olayı Sony'de çok nadir. O yüzden ithal ürün alabilirsin, sadece millet gibi havuza denize cebinde girmezsin arada bi yıkarsın olur biter :D 

hTC-Sony-Lenovo  gerisi hikaye, ayponpon zaten oyuncak sınıfında olduğundan kaale bile alınmamıştır,İandrOS8 le falan debelensin, hızlı tren arayı çoktan aştı  :D

Aynen abicim.  :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abi kronik sorunları varmı araştırmak lazım, varsa da sonra ki partilerde sorun çözülmüştür, parelel ithalat olan cihazın hangi seri olduğuna bak alacaksan.. Garantilik bir durum yoksa paralel olabilir tabi.. Benim G2 iyi ki LG garantili imiş, yoksa fena çuvallamıştı cihaz..

Z eski model aşılmıştır sıkıntıları sanırım. Z1 de 2014 cihazı ama pek bir probleme rastlamadım, memnun olmayan yok gibi Sony den.

Z e daha yakınım, Z1 deki üstünlükler fiyat farkını abdorbe edecek kadar çok değil distribütör fiyatları ile, 500-600 fark var. Değmez yani o özellik farkına. Ama 200-250 olunca kafa karışıyor. Bakmaya devam Z1 paralel satışlarda iyi bir firmanın malı olursa Z1 yoksa Gold dan Z 1200 lira bonus kampanyasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hahhaha HTC fazla gelir zaten, yarım yamalağa devam et zamzung al, Sony de HTC nin peşinden gelenlerden olduğuna göre o da fazla gelir sana :D

Neyse dönüp dolaşıp geleceğin 2 marka var, hTC ve Sony, sen Sony al baride dilime fazla düşme, diğerini alırsan hem bitersin hemde bundan sonra başka telefon kullanmazsın, başkasından zevk alamazsın çünki Ali Tırtlarıöver gardaşım :D

Ayfon haaa, doğru aslında, ekran da büyük olsa tam çocuklara göre bir oyuncak :D:p şu hale bak Tırtlarıöver kararsız kalmış, ne oldu ulaşılmaz alet ayponpona haaa, kaçınılmaz gerçeği görmekten kaçamayacaksın Tırtöveeer, geleceksin bizim galaksiye, tıkılıp kaldığın gezegencikten çıkmak için zorla kendini biraz :p

Şaka bir yana, testlerde uyduruk HaTiCe van hep birinci gelmiş :) Çok yanlı bu cep medyası, android ile çalışan cihaz iphone serisi bile olsa uyduruktur nazarımda...

Beleş verseler almıyacağım iki şey var bu hayatta. Biri Fiesta Tdci 68 bg + abs diğeri Hatice van :D Al birini vur ötekine o kadar uyduruklar yani.

Ali kardeş, kendim 4S e devam zaten çok memnunum telefondan da işletim sistemi ios dan da. Eşim istiyor ekranı büyük diye, kızı oyalıyor dışardayken filan. Ben 4s sattım yine sıfır 4s aldım 1 ay oldu, meraklısı olsam uyduruk andronun ondan alırdım. Ekran merakım yok bu yeterli.

Ayrıca Sony Z serisi çatır çatır ezer senin haticeni kalite olarak. Biz sony alıcaz hatice yi elime bile sürmem dandik şey.

hTC-Sony gerisi hikaye, ayponpon zaten oyuncak sınıfında olduğundan kaale bile alınmamıştır,İandrOS8 le falan debelensin, hızlı tren arayı çoktan aştı :D

Sony-iphone gerisi hikaye özellikle kadın isimli telefon hatçe.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abicim Z1'de kronik olarak sadece yazılımsal sorunlar vardı ilk çıktığında. (bazı uygulamalardan çıkarken ekranın siyah kalması, kamera sorunları gibi.) Sony ilk 2 haftada güncellemeyle çözdü. Kutudan arızalı ürün çıkma olayı Sony'de çok nadir. O yüzden ithal ürün alabilirsin, sadece millet gibi havuza denize cebinde girmezsin arada bi yıkarsın olur biter

Saol Semihcim, o zaman gözümü karartıp z1 paralel aliyim, 2 ayfon aldık abd den garantisiz, en ufak bir problem olmadan kullandık. Ama apple bu hatçe değil elinde kalsın kurcalayınca.

Su sadece dökülme olur, 1500 tl verip denize sokulur mu o cihaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Saol Semihcim, o zaman gözümü karartıp z1 paralel aliyim, 2 ayfon aldık abd den garantisiz, en ufak bir problem olmadan kullandık. Ama apple bu hatçe değil elinde kalsın kurcalayınca.

Su sadece dökülme olur, 1500 tl verip denize sokulur mu o cihaz

Bende aynısını yaptım, gözümü karartıp lenovo K900 istedim dubaiden. Bakalım ne çıkacak. Bide kaydı felan var şimdi.. :( . Kısmetse Salı akşamı elimde olacak. Konusunu açar birlikte inceleriz. :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Terhan

abicim sonuçta android li cihazların hepsi hemen hemen aynıdır. geriye kalan tasarım ve sağlamlık. tabi bazıları bi kaç tık ile önde

misal iphone 4s ve kullanmış olarak diyorum ki (cihazı çok kurcalamayacak öyle bi kaç programla uğraşacak ve şarj cihazını  yanında gezdirecek adam telefonu)

samsung - ürünü plastikten yapıyor ama şimdiye kadar s2-s3-note 1-2 ve s4  o kadar düşürdüm ama herhangi birşey olmadı (tabi bu düşmeyle de alakalı) ve sürekli root rom yükleme işleriyle uğraşıyorum. 

htc yazılım olarak çok iyi tasarım olarak çok iyi ama yeni bir model çıktıktan sonra gözden düşer

sony hep sevilmiştir herkes tarafından hep kalitedir misal (ps3-ps2 vs. cep telefonun da da öyle. sony aslında teknolojinin babasıdır. xperia z çok güzel telefon ama artık sony nin gözünden düştü. yeni çıkan z1-veya z2 yi bir deneyin derim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

abicim sonuçta android li cihazların hepsi hemen hemen aynıdır. geriye kalan tasarım ve sağlamlık. tabi bazıları bi kaç tık ile önde

misal iphone 4s ve kullanmış olarak diyorum ki (cihazı çok kurcalamayacak öyle bi kaç programla uğraşacak ve şarj cihazını  yanında gezdirecek adam telefonu)

samsung - ürünü plastikten yapıyor ama şimdiye kadar s2-s3-note 1-2 ve s4  o kadar düşürdüm ama herhangi birşey olmadı (tabi bu düşmeyle de alakalı) ve sürekli root rom yükleme işleriyle uğraşıyorum. 

htc yazılım olarak çok iyi tasarım olarak çok iyi ama yeni bir model çıktıktan sonra gözden düşer

sony hep sevilmiştir herkes tarafından hep kalitedir misal (ps3-ps2 vs. cep telefonun da da öyle. sony aslında teknolojinin babasıdır. xperia z çok güzel telefon ama artık sony nin gözünden düştü. yeni çıkan z1-veya z2 yi bir deneyin derim...

Htc yerine samsung yazsaydınız bütün iletiye katılıyor olacaktım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Terhan

htc alüminyum ve sağlam ama yazılım güncellemeleri hep en sona kalıyor

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Root ve romdan bahsetmişsiniz.  MFT kullanımı ile ilgili size sorularım olacak ilerde..  Lenovo K900 aldım ve araştırmalarım sonucu stok rom'un çok sıkıntılı olduğunu öğrendim. (pil-güç yazılımı arızası, arayüzdeki aşırı görsellerin fazla pil tüketimi vs.)  XDA'da lenovo için el yapımı temizlenmiş rootlu romlar var onlardan kuracağım.   Brick yapmamak için önerilerinizi bekliyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Htc için cinnnaah demişsin ama senin aradığın telefon OneX.

900-1.000 TL fiyatıyla. Tüm isteklerin tek cihazda.

Not: bu mesaj ileride "ben demiştim" diyebilmek için yazılmıştır.

Not 2 : hTC Türkiye'ye müfettiş göndermiş. Ali abiyi inceleyip bir daha hTC'yi övmemesi için ciddi ücretler önerecekleri söyleniyor. :p

Root ve romdan bahsetmişsiniz. MFT kullanımı ile ilgili size sorularım olacak ilerde.. Lenovo K900 aldım ve araştırmalarım sonucu stok rom'un çok sıkıntılı olduğunu öğrendim. (pil-güç yazılımı arızası, arayüzdeki aşırı görsellerin fazla pil tüketimi vs.) XDA'da lenovo için el yapımı temizlenmiş rootlu romlar var onlardan kuracağım. Brick yapmamak için önerilerinizi bekliyorum :good1:

Bir telefonu brick düşürmek için ciddi emek lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O eski, modelllerde öyle, şuan Andro dünyasında Nexuslardan sonra yazılım alan ilk Cihaz hTC One, sen eskilere bakma engüzeli, şimdi bak bakalım 4.4.3 ilk kime gelecek :)

hTC Androdin imparatorudur, hala ios ve ayponpon demekte beni anca güldürüyor, ios ve andro ayrı yapıda yazılımlar ama ios un androya karşı hiç bir üstünlüğü artık yok, bunu tüm dünya biliyor bir sen bilmiyorsun Tırtöver gardaş, bunu elma bile kabul etmiş zorbela kısıtlı ve yarım yamalak ios larını Androya benzetmek için debeleniyor, kılıf uydurmak içide "evet bu androda vardı ma bizdeki daha iyi ve daha düzgün çalıyor" diye masal uyduruyor, bundan sonra İandrOS8 le beraber bu arak... pardon esinlenme devam edecek ve meşhur tüm modellere destek olayıda kalkacak yani kısa süre sonra ultra demode bir 4s in olacak (hatta çoktan oldu bile), hatta şuan ip5 bile demodeyken... neyse ios demede yeter, onun olayı 2 sene önceydi, şimdi anca takip eder ios denen kısıtlı yazılım  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Terhan

Root ve romdan bahsetmişsiniz.  MFT kullanımı ile ilgili size sorularım olacak ilerde..  Lenovo K900 aldım ve araştırmalarım sonucu stok rom'un çok sıkıntılı olduğunu öğrendim. (pil-güç yazılımı arızası, arayüzdeki aşırı görsellerin fazla pil tüketimi vs.)  XDA'da lenovo için el yapımı temizlenmiş rootlu romlar var onlardan kuracağım.   Brick yapmamak için önerilerinizi bekliyorum :good1:

bu işlemleri yaparken kurulum sayfalarında çarşaf gibi sayfalarca bilgi mevcut ama en önemlisi.

room ve ya root un sizin cihazınıza kesinlikle uyması ve 

bu işlemlerin yarıda kalmaması...

Yorum bağlantısı
Cavit Yordam

İlk çıktıgı günden beri z kullanıyorum tavsiye ederim.aylarca kapatıp açmasanızda telefonda şişme gibi bir sorunla karşılaşmazsınız .ben devamlı room root işleriyle ugraşıyorum telefon bir defa bile tık demedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Xperia Z kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. Sağlamlık yönünden kesinlikle sony düşünün. Gündüz çekimleri güzel ama gece için aynı şeyi söylemek doğru olmaz. Ayrıca ses konusunda beklentiniz fazla olmasın bana göre medya sesi yeterli değil. Şimdiye kadar telde herhangi bir kasma görmedim ısınma olayı da her telde olduğu gibi sonyde de var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Sonyci arkadaşlara teşekkür ederim. Sanırım Z1 alacağım, piyasa da telefon çok ama garantisi iyi firma olanlara bakıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Ben 1 sefer gönderdim yan kapak kendi kendine açılıyordu değişim yapıp gönderdiler.

Donanımhaber forum da sorulara birebir cevapta veriyorlardı.

Tabi. Kötü yorumlarda illaki vardır her serviste olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung olsa garantiye hiç gerek yokta sony de garanti olsa z serisinin kulaklık kapakları felan yıpranıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...