İçeriğe Yönlendir

S3'e Root Yapmak Istedim, Açılmıyor(Açıldı)

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

Merhaba,

Galaxy S3 cihaza root yapmak istiyordum, yaptım da (sanırım)

daha sonra custom rom yüklemeyi denediğimde signature hatası verdi.

apygapev.jpg

bu hatayı düzeltmek için root olayını tekrar yapayım dedim, hata aldı. işlem yarım kaldı. telefon kitlendi derken açılmaz oldu.

du9uzyqa.jpg

mesajda yazdığı gibi, kies üzerinden cihazı sıfırlayayım dedim. model yazdım, seri numarasını yazdım. güncel dosyayı buldu.

tam güncelleyecek, cihazınız güncellenemez mesajı verdi ve işlem sonlandı.

şu an ne yapmam gerektiğine dair hiç bir fikrim yok, tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

teşekkürler...

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. Brick olmuş gibi. Donanımhaber veya yeşilcin'de benzer problemleri olanların açtığı konular yararlı olur sanıırm. Ben hiç root olayına girişmediğim için yorum yapamıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

s3 için stock rom indiriyorsunuz. 3 dosyalı olandan. odin indirip o 3 dosyayı seçip telefonu download moda alıp stock roma dönebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

İlk resimdeki Recovery ekranınızın, ana menüsünün de görüntüsünü koyabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

PC ye Odin kur, telefonu bağlayıp kurmayı dene, bakalım olacakmı?

odin kurulu, telefonu bağlayıp ne kuracağım ?

İlk resimdeki Recovery ekranınızın, ana menüsünün de görüntüsünü koyabilir misiniz ?

o ekran gelmiyor artık :(

ikinci koyduğum ekran geliyor hep...

Brick olmamıştır, benim LG'de bu duruma gelmişti, Factory Reset atmıştım, gerekli tuş kombinasyonları ile reset atmayı denediniz mi?

deneyemedim, öyle bir kombinasyon bulamadım nette. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

brick olsaydı sanırım telefon hiç acılmaz dı ? o durumda hem garanti dısı kalır hemde donanımsal müdahale gerektirirdi.yazılımsal sorun sadece

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Download mod sanırım yukarı ses tuşu+power di moda alınca odinle uygun romu yüklet, yalnız birkaç dosya gerekli, forumlardan bulursun çabucak, şimdi hatirlayamadim, google dan arat hemen bulursun, telefonun brick değil suan...

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

s3 için stock rom indiriyorsunuz. 3 dosyalı olandan. odin indirip o 3 dosyayı seçip telefonu download moda alıp stock roma dönebilirsiniz.

Aynı sorunu custom room yüklerken yaşadım.Yusuf beyin yazdığı gibi telefonu kurtarmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

sorun çözüldü, telefon açıldı :)

indirdiğim her dosyada farklı odin versiyonları çıkıyordu, en günceli ile deniyordum.

v.3,09 ile denedim, çalıştı. orjinal 4.3 yükledim önce.

Emrah hocam, verdiğin romu yükledim. açıldı. ama ingilizce ?

Yılmaz Hocam sözümü yemiş gibi oldum ama malum üniversitede dönem sonu işler epey yoğun. Bir de sınavlar felan derken baya geciktim. Kusuruma kalmayın lütfen

https://dl.dropboxusercontent.com/u/37303036/bz_miui_i9300_4.5.16_b1930e4846_4.1.zip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

sorun çözüldü, telefon açıldı :)

indirdiğim her dosyada farklı odin versiyonları çıkıyordu, en günceli ile deniyordum.

v.3,09 ile denedim, çalıştı. orjinal 4.3 yükledim önce.

Emrah hocam, verdiğin romu yükledim. açıldı. ama ingilizce ?

:) İngilizce mi. mümkün değil Yılmaz Hocam :) Yanlış dosyayı upload etmiş olabilir miyim acaba. Eve gidince bakayım evdeki PC de dosyalar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

:) İngilizce mi. mümkün değil Yılmaz Hocam :) Yanlış dosyayı upload etmiş olabilir miyim acaba. Eve gidince bakayım evdeki PC de dosyalar. 

açılıken gelen dil seçenekleri 4-5 adetti, türkçe yoktu. :)

enteresan bir rommuş. ayarlar çok az geldi bana, tüm uygulamalar ana ekranda sanırım ?

google uygulamalarının hiç biri yok. google play mesela ?

Odin samsung için candir :)

jailbreak ne kolay işmiş. bu ne yaaa !

bi root yapacaz yarım gün yedik :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Jb yapsan ne yazar, hala yarım yamalak :)

iphone 6 beklentilerimi karşılarsa geçerim, özledim elmayı...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Dış kasa bu, işlemci A7 veya A7X, Grafik M7 veya M7X olur, biraz daha iyi kamera ve batarya.. Sıradışı birşey olacağını sanmıyorum..

umarım böyle olmaz, çok çirkin...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Daha çok umman lazım, kısıtlı yazilim ve üretici olmayan elma ile ancak bu kadar :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Daha çok umman lazım, kısıtlı yazilim ve üretici olmayan elma ile ancak bu kadar :)

gerçekten çok çirkin ama :)

gerçek olamayacak kadar çirkin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...