İçeriğe Yönlendir

Yeni C-Max Gizli Özelliklerin Açtırılması

Olgaç Öcek

Recommended Posts

Olgaç Öcek

Merhabalar ,

Yol bilgisayarındaki gizli özelliklerden bahsetmiyorum arkadaşlar.

Beyine bağlanacak olan sistemle gizli özellikler açılabiliyormuş. Misal : Geri vitese takıldığında dikiz aynalarının otomatik aşağı doğru eğimlenmesi gibi...

Yetkili servisler muhtemelen bunu yapmaz. Nereye gidebiliriz bu özellikler için ve bildiğiniz açılan özellikler neler?

Tşk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Yokuş kalkış desteği olmayan araçlarda, bu özelliğin bilgisayarla aktif edilebildiğini duydum. Bir de kapıların otomatik kilitlenmesi var. Ama geri vitesle aynanın aşağı inmesi zor sanki, ayna hafızası yok bizim araçlarda. Vitesi ileri alınca tekrardan geri gelmesi gerek :)

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

bende aynen öyle olabildiğini duydum...

İşte bu gibi durumların nerede , nasıl yaptırıldığını bulmak gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Altan Berkman
(düzenlendi)

biz arkadaşın golf 7sine vag com kablo alıp bir sürü özellik açmıştık

tarihinde Altan Berkman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vw ve ford un beyin protolu çok farklı olduğu için sonradan mıncıklamada vw iyidir, vesile ile elm gibi cihazalr bilgiyi okur, yazmaz, yamayı özel programlar yapar

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Dün Herford serviste aracımı IDS cihazına bağladık ve özellik açma kapama durumuna baktık. aracın tüm özellikleri bilgisayar ekranında görülüyor.

fakat Hillholder seçneğini aktif etmek mümkün değil, yetkili servise sorduk ve anladıkki bu özellik için debriyaj ve fren tertibatına bağlı olması gereken sensörler var. Trend modelinde olmadığı için maaslesef olmadı :(

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Dün Herford serviste aracımı IDS cihazına bağladık ve özellik açma kapama durumuna baktık. aracın tüm özellikleri bilgisayar ekranında görülüyor.

fakat Hillholder seçneğini aktif etmek mümkün değil, yetkili servise sorduk ve anladıkki bu özellik için debriyaj ve fren tertibatına bağlı olması gereken sensörler var. Trend modelinde olmadığı için maaslesef olmadı :(

Bu bilgiyi servisteki ustalar mı verdi? Hill holder'ı çalıştıran sistem ESP. Gerekli sensörler ESP'li araçlarda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Peki seçeneklerde neler gördünüz bizde standart olmayan?

Hatırladıklarınızı paylaşırmısınız?

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Olgaç bey IDS olduğu için standart listeyi gördük yani arabada olan tüm özellikleri.

Hillholder yoktu benim araçta ve Without hillholder ibaresini değiştiremedik.

Fakat başka bir arkadaş sayesinde rusların yazılım programıyla normal bir laptop ve ELM 327

Kablo ile yükleme sonucu hillholder, lastik basınç ve hareket edince otomatik kapı kilidim aktif oldu, çok da güzel oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Otomatik kilitlenen kapıları ne zamandır bende istiyordum..

İ :(

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Olgaç bey IDS olduğu için standart listeyi gördük yani arabada olan tüm özellikleri.

Hillholder yoktu benim araçta ve Without hillholder ibaresini değiştiremedik.

Fakat başka bir arkadaş sayesinde rusların yazılım programıyla normal bir laptop ve ELM 327

Kablo ile yükleme sonucu hillholder, lastik basınç ve hareket edince otomatik kapı kilidim aktif oldu, çok da güzel oldu...

O arkadaşlardan edinemedik Gürkan bey :)çok elzem özellikler eklenmiş servis acaba konuyu dile getirsem yardımcı olur mu yada yazılım nasıl temin edilir
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

O arkadaşlardan edinemedik Gürkan bey :)çok elzem özellikler eklenmiş servis acaba konuyu dile getirsem yardımcı olur mu yada yazılım nasıl temin edilir

Zor değil. Bilgi kutusu bölümüdeki ELM327 konularını tarayın. Focccus isimli programla bu işi yapmak epey kolay. Programı burada da bulabilirsiniz: http://www.spanglefish.com/TunnelratElectronics/links.asp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Doğruer

benim arkadaşım kendi polosuna kendisi yaptı geri vites ayna indirme ileri vites ayna düzelmesini gel yapayım dedi ama fırsat bulamıyoruz :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Sarıkaya

Bu elm 327 kablosunu araçta nereye bağlayacağız acaba birde herhangi bir elm 327 kablosu kullanılabilir mi

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Bu elm 327 kablosunu araçta nereye bağlayacağız acaba birde herhangi bir elm 327 kablosu kullanılabilir mi

Kırmızılı bölümdeki kapağın altında..

bQgq18.jpg

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Servis maalesef bilmiyor ve hatta kesinlikle olmaz öyle birşey diyor, boşuna uğraşmayın da diyor!

Fakat yaptık oldu :)

Murat beyin de dediği gibi bu işi çözebilirsiniz.

Elm 327 ise kablo hepsi olur tabiki de.
Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

Teşekkürler cevap için gittigidiyor dan baktım bir kaç çeşit kablo var acaba farkı var mıdır bunların

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 9 ay sonra...
ilhan yalçın

bende de 2013 model benzinli trend x c max var yokuş kalkış lastik basınç gibi özellikleri kendim elm 327 kablosuyla yapılabilir miyim ? yoksa karışık bieşy mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

bende de 2013 model benzinli trend x c max var yokuş kalkış lastik basınç gibi özellikleri kendim elm 327 kablosuyla yapılabilir miyim ? yoksa karışık bieşy mi

Yapabilirsin İlhan,

Önceki sayfada linki bulunan foccuss isimli programı indir ce elm 327 kablo ile araca bağlan sonra açılan listedeki özellikleri aktif edebilirsin. Karışık olduğunu düşünürsen Mersin de sana yardımcı olacak bir forumdaş bulunur herhalde :)

Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Cok sagol. Kabloyu siparis ettim .En yakin zamanda yapcam.foccus programiyla yapmak kolay gorunuyor:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...