İçeriğe Yönlendir

Lenovo K900 İnceleme Ve Kullanım Tecrübeleri

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi
(düzenlendi)

DSCN1634.jpg

Türkiyede satışı ve kullanıcısı yok denecek kadar az olan Lenovo'nun 2013 Amiral gemisi K900'ü size tanıtmak istiyorum;

Özellikler: 

Screenshot_10.jpg

Öncelikle, Cihazın eksisi malesefki artısından fazla.. Lenovo gibi teknoloji devinden çok daha iyi şeyler çıkabilirdi. Şahsen kullandığım Y510P dizüstü bilgisayar kusursuz bir cihaz :nazar:

Cihazın 32GB'lıgı Dubai'den ithalat ürün olarak alındı (700TL)  + 120 TL pasaport kaydına gitti ve toplamda maliyeti 820TL oldu. 820TL'ye Türkiye şartlarında daha iyi bir sıfır telefon almak mümkün değil.

Yorumlar ve fotoğraflar;

Önce olumsuz (-) yanları paylaşalım.

- Cihazın en büyük eksiği işte bu : 434986_001_1.jpg

Kısacası cihaz çok ısınıyor. Intel atom işlemcileri laptoplardan söküp telefona takarsanız olacağı odur.. Cihaz kışın battaniyenin altında ısınmak için, üzerinde kestane pişirmek için veya buzluktan çıkarttığınız eti eritmek için çok ideal.

- Gidip Li Po pil koymuşlar. Bu nazlı pil malesef kindarın teki ve yanlış yaparsanız (tak çıkar) sizi affetmez. Li ion gibi nezaketli ve efendi değil kesinlikle. Bu yüzden sakın %5in altına düşürme (ölür) %100 olmadan da şarjdan çıkartma (ölme hazırlıkları yapar)

Çözemediğim olay, cihazın arkasında ve android pil programlarında Li-ion diye geçiyor.polymerden bahseden yok. Çözemedim  :nea:  :(

- Bu kadar ısınan bir cihaz enerjiyi lpg'den almadığına göre bu pilin bir günde bitmesi gayet normal... (elimden düşmüyor o ayrı)

- Cihazı alırken parayı sokakta kaybettiğinizi düşünüp üzerine su içeceksiniz. Çünkü birgün Türkiye sınırlari içerisinde bozulursa, muhattabınız yok. En azından baştan kabul edin ki, ilerde üzülmeyin.

Olumlu (+) yorumlar:

+Işıl ışıl nadide bir cihaz. Masaya koydunuzmu çelik ve ince kasası ile ben burdayım diyor, sürekli kurcalama, uğraşma ihtiyacı duyuyorsunuz.
+5.5' Büyük ekranı 1080P ile gayet net ve stabil. Gün ışığında performansı çok iyi.
+Sony Exmor Cmos kamerasını çok ama çok başarılı buldum. Örnek fotoğraflar ve tüm albüm aşağıda. Özellikle gece çekimlerinde tuttuğu her ışığı ekrana ve fotoğrafa yansıtıyor. Şaheser diyebilirim... :good1: 
+Türkiyede 700 800e en iyi seçenek GM discovery iken aynı fiyata bu cihaza sahip olmak gayet güzel.
+Geliştiriciler tarafından 4.3 geldi ve 4.4'den ümitliyim.  (Lenovo Filipin K900'e 4.4Kitkat'ın geleceğini açıkladı dün)
+Geliştiricilerin sunduğu hafif ve yüksüz rootlu yazılımlar mevcut. (daha az ısı,daha az görsellik, daha uzun pil ömrü daha fazla serilik gibi)
+2 GB ramli bu cihazın antutu değeri 22000 çıktı bende. Günümüz teknolojisinde 13000lik GM disco yeterken bana 22000 fazla bile.

Görseller ve Kamera Albümü;

h_Bc_Qi.jpgBende 22235 çıkmıştı.

DSCN1635.jpg
DSCN1636.jpg
DSCN1637.jpg
DSCN1638.jpg

DSCN1641.jpg
DSCN1639.jpgDSCN1642.jpg
DSCN1643.jpg
DSCN1644.jpg

KAMERA Örneği ve komple albüm linki:

20140618093402.jpg

20140620101947.jpg

Tüm Sony EXMOR CMOS 13.1 MP  albüm için :  http://postimg.org/gallery/9ijgh5a8/   (Gece çekimleri mevcut)

Teşekkürler :good1:

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Belirtmek isterim, fotograflarda en ufak duzenleme yoktur. Kamera ne cektiyse albumlere onu ekledim. :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Emeğine sağlık kardeşim artılarıyls eksileriyle gayet güzel anlatım olmuş☺

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Altına harddisk soğutucu tarzında bir soğutucu taksak nasıl olur ?  :crazy: İnceleme gayet başarılı elinize sağlık. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İyi günlerde kullan sen mutlu isen sıkıntı yok kardeşim. Piyasada şahin kullanıp onu lambo sananlar var ;)

Yorum bağlantısı

Klavyene sağlık Semih. Güzel bir anlatım olmuş. Geçen günde Amazon Fire Phone' un videosunu seyrettim. TR de yok, gelmezde.. Ama harika bir alet.. :wub:

O 1TL'nin incelemedeki rolü ne?

Ebatları anlayabilmek adına  ;)

Yorum bağlantısı

Boyut kıyası için.

Klavyene sağlık Semih. Güzel bir anlatım olmuş. Geçen günde Amazon Fire Phone' un videosunu seyrettim. TR de yok, gelmezde.. Ama harika bir alet.. :wub:

Ebatları anlayabilmek adına  ;)

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih bu fotoğraflar bu telefon ile mi çekildi ? Eğer öyle ise Gayet başarılı olmuş.  :good1:

Aynen abi. Tamamı bu cihazın merceğinden orjinal hali ile. Bende çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Cihazdaki pil sorununu çözmek ve pil kalibrasyonu için pil %5 ile %3 arasında tam kapanmadan önce sistem dosyalarından batterystats.bin'i sildim.

Şarjı 2 günü görebilmeye başladı  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Semih İzgi

Görsellerdeki aluminyum çerçeveden taktım fakat taktıktan sonra cihazın tüm sinyalizasyonu zayıfladı. Takınca Wifi,gps ve şebeke sinyali direk azalıyor. 

Acaba içine iletkenliği yüksek-anten görevi görebilecek tel veya tel demeti çeksem kaybı azaltır mı?   Yorumlarınızı bekliyorum :good1: 

1002128484_377.jpg?size=140624&height=58

Hotsales-Lenovo-K900-Bumper-Luxury-Ultra

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Görsellerdeki aluminyum çerçeveden taktım fakat taktıktan sonra cihazın tüm sinyalizasyonu zayıfladı. Takınca Wifi,gps ve şebeke sinyali direk azalıyor. 

Acaba içine iletkenliği yüksek-anten görevi görebilecek tel veya tel demeti çeksem kaybı azaltır mı?   Yorumlarınızı bekliyorum :good1: 

Hayır bence işe yaramaz... 

Orjinali çok güzelmiş.. Neden ihtiyaç duydun buna... 

Ayrıca,

Güzel inceleme yazısı için teşekkürler Semih ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zayıf malzemenin sonucu Semih. Antenler zayıf. Kaplama daha kuvvetli, iletken de değil demekki. Ben de emmiye katılıyorum. İşe yaramaz. Sök at.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hayır bence işe yaramaz... 

Orjinali çok güzelmiş.. Neden ihtiyaç duydun buna... 

Ayrıca,

Güzel inceleme yazısı için teşekkürler Semih ;)

Abi bu çerçeveyi asıl takma sebebim cihazı korumak. Silikon veya plastik kılıf deneyelim bari :good1: teşekkürler abicim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...