İçeriğe Yönlendir

Sıcak Hava Sorunu (Taunus 2.0)

Olcay ATLI

Recommended Posts

Olcay ATLI

Merhaba,

Ford Taunus 2.0 GLS arabamda yolda bir müddet yaklaşık 10-15 dakika gittikten sonra vites'in alt tarafından kol dayamanın olduğu yerden aşırı bir sıcak hava geliyor.

Bu normalmidir, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Orhan Yavaş

Egzos un sıcaklığını alıyorsun bence havalarda sıcak zaten daha çok ısınıyor egzos borusuna yalıtım yaptırırsan kurtulursun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay ATLI

Acayip bir sıcak hava geliyor, camları açmama rağmen sıcaklıkdan içeride durulmuyor :)

Motorun sıcaklığı ön tarafdan gelmesi lazım ama bu vitesin alt tarafından geliyor.

Egzost olabilir ama şuana kadar da egzosta yalıtım hiç yaptırmadım.

Yorum bağlantısı
Orhan Yavaş

Acayip bir sıcak hava geliyor, camları açmama rağmen sıcaklıkdan içeride durulmuyor :)

Motorun sıcaklığı ön tarafdan gelmesi lazım ama bu vitesin alt tarafından geliyor.

Egzost olabilir ama şuana kadar da egzosta yalıtım hiç yaptırmadım.

Sen bir servise götür egzosa bakalit uydursunlar kurtulursun

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Kesinlikle Egzoz dan geliyor, yalıtım yaptırılırsa gelmeyecektir... :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Orta susturucu tam da el freninin altında duruyor. Sıcaklık oradan geliyor. Bir egzostcuya gidip el freninin altına alüminyum kaplı yalıtım malzemesi uydurursan bu sorundan kurtulursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Şahin Leblebici

Merhabalar

Motor kısmında bulunun kabin içi ısıtma peteğine (radyatörü) gelen iki hortum var o hortumları çıkartıp birleştir,eğer vitese yakın yere gelen ısı giderse kabin içi ısı hortumları veya birisi yerinden çıkmıştır,sorun devam ederse eksozla ilgilidir.

iyi günler

Yorum bağlantısı
Olcay ATLI

Merhabalar

Motor kısmında bulunun kabin içi ısıtma peteğine (radyatörü) gelen iki hortum var o hortumları çıkartıp birleştir,eğer vitese yakın yere gelen ısı giderse kabin içi ısı hortumları veya birisi yerinden çıkmıştır,sorun devam ederse eksozla ilgilidir.

iyi günler

Kontrol edeyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...