İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z1 Mi Htc One M7 Mi ?

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

Net bir karşılaştırma bulamadığım için temiz olsun diye bir konu açıp, bilgisi olanların yardımını rica ederim :)

Ben olsam Sony Z1'i alırdım ama sadece HTC antipatim yüzünden dedim (nedeni Ali Androidoğlu :) ) ama arkadaşım Htc ye de takmış durumda. Htc Tr pazarından ne zaman çıkıyor onu da bilmiyoruz.

1500-1600 lira aralığında bu ikiliden hangisi alınır ve nedir ağır basan yönü arkadaşlar ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Z1'in modele yakışmayan aksaklıkları vardı ama sonraki üretimlerle ve yazılımlarla düzelmiş olabilir. Ancak iki model karşılaştırıldığında Htc One bence önde. Onda da ana konudaki en beğenilen cevaptaki seri no'ya dikkat etmek gerekiyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yinemi sen, kardeş M7 güncelleme alması daha stabil ve yağ gibi olması, sesi tipi kalitesi olarak daha iyidir, bak samimi olarak yazıyorum, m7 daha 1 sene rahat rahat gider ve güncellemede alır, z1 de güzel alet sonrada bu gelir, ikisi arasında net olarak söyleyebileceğim şeyse şunlar.

M7 kullanım olarak daha iyidir, kasma takılma olmaz, unut bunu, aypon bile bundan daha kötüdür, o derece yani..

Güncelleme alır ve birkaç gün içinde 4.4.4 ve ardından Andro L de alacağı kesinleşti, daha iyi ses çıkışına daha iyi malzemeye eline aldığında çok daha iyi bir hisse sahip bir cihaz.

Z1 e gelince, m7 nin üstüne sadece az daha iyi kamera ve yine az daha iyi pili var, diğer yönlerin tamamında az daha geridedir, su geçirmezliğide deneme, hatalı tasarıma sahip, kapakçıklardan su alır zamanla, zaten z2 de bunu görüp düzeltiler, ama yinede güzel alettir, ikisinide al dene, sade görünen ama birçok hoş ayrıntıya sahip m7 seni cezbedecek diye düşünüyorum, alet çok düzgün çalışmakta ve nexus sonrası ilk güncelleme alan Andro telefon, bunuda unutma, sense 6.x de gelecek bu arada...

Not: Hale bak, fanatik çürük elmacı Tırtöver, hangi Andro cihazı alsak acaba diye konu açmış, başımıza tırt yağacak tıııırt.

"fırsatıbuluncadarbeyiindirmedenrahatedemeyenadamsmayleyşeysi :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı

Z2 kullanıcısı olarak, sony çok keyifli bir telefon, yalnız şöyle bir durum var; z1 in ekran teknolojisi çok eski.

Teknik tabir kullanamayacağım ama kullanıcıları çok şikayetçi

Yorum bağlantısı

Bende hiç düşünmeden Z1 alırdım. Sadece telefon almaktan ziyade, teknik servisi ve ikinci el piyasası da güzel olmalı cihazın :) 

Yorum bağlantısı

Z1'in menü tasarımı hoşuma gitmemişti, güncelleme konusunda ve saf,sade android görünümü dolayısıyla ben htc tercih ederdim  :yes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

M7 : Sony alacaksan sadece Z2 dir, o da daha tam oturmuş değil, zaten konuda o değil.

M7 al rahat et, dahada söze gerek yok.

Android= hTC

Yazılım rom olayı, al sana bu örnek yeter :

pa1.pngpa2.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Z1 i tezgahta gördüm.... biraz da estetik olur yanımda taşıyacağım cihazda..... isterse uzay mekiği olsun alıp ta cebime koymam

Z2 nasıl acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc One kullanıcısı olarak ben de one diyorum. Ha S4 ile Z1 olsaydı Z1 derdim. 
Htc bu işin kralı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Z1 i tezgahta gördüm.... biraz da estetik olur yanımda taşıyacağım cihazda..... isterse uzay mekiği olsun alıp ta cebime koymam

Z2 nasıl acaba?

Z2 Z1 den biraz daha uzun ve ince

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bu soruyu sormadan önce aklınızda hiç Htc marka telefon almak yok iken burada Htc yönünden olumlu olarak yapılan yorumlardan sonra Htc alacak mısınız acaba merak ettim. Htc markasına niyeyse bir türlü ısınamadım. Sony kullanıcısı olarak Xperia Z kullanıcısı olarak Z1 diyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Z1 i bilmem ben.Ancak one diye kullanıcısı olarak şimdiye kadar telefondan genel.olarak sıkıntı yasamadim.Ayrıca ben de kasa yapısına önem veren biriyim ve çok çekici bir telefon.Elimde gören bir çok arkadaş illaki bakma ihtiyacı hissediyor.Bir kaç sorunu olabilir oda yenibserilerde yok sanirim.Karanlık ortamda resim cekiminde turunculasma en çok görülen sorun ama olmayan larda var.Telefon inanılmaz akıcı bence.iyiki almisim hiç pişmanlık duymadım.Servis olarak da forumda hizmetten herkes oldukça memnun Htc den

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Söz dinlemedin zamsung aldın sonucu neler oldu...

Bari bu kez kardeşini dinle al bi Z1. Kamera desen onda, su geçirmezlik desen onda.  kitkat 4.4.4  desen yine onda. Hala ne ararsın.

HTC ye lafım yok hiç kullanmadım hiçde alıp incelemedim ama Z1i iyi bilirim. :good1: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Sony kullanma şansım olmadı ancak, şimdiye kadar kullandığım ve en memnun kaldığım telefon HTC ONE.

HTC güncelleme desteği konusunda o çok bahsedilen sıkıntılarını aştı. Eskiden beri HTC makineleri android sistemi ile en iyi çalışan makineler sıralamasında başlarda olmuştur ki bu alet de HTC geleneklerine uygun olarak gayet Stabil çalışıyor, üstelik bunun yanında da halen güncelleme alıyor.

İnsanların şikâyetçi olduğu bir diğer husus da HTC’nin flagship olarak lanse ettiği telefonların hemen arkasından başka bir model çıkartarak bir önceki modeli almış müşterilerini mağduriyetine yol açmasıydı. Bunun en yakın öreği HTC ONE X ve HTC ONE X+. M7 ile HTC bu yanlışı da aşmış durumda. Bu telefon çıkalı hani zaman oldu hem çok sık güncelleme alıyor hem de M8 daha yeni piyasaya sürüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Mert Sözer

Lg G2 diyorum ve susuyorum:) Değerlendirmeye alın çok iyi cihaz,özellik olarak ikisinden iyi ,G3 çıktığı için fiyatı çok uygun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Mert Sözer

tasarım ayrı tabi tasarım olarak htc bir numara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Yinemi sen fanatik çürük elmacı Tırtöver, hangi Andro cihazı alsak acaba diye konu açmış, başımıza tırt yağacak tıııırt.

Ali kardeş ne güzel anlatmışsın, 4S i verip Hatice 1 alasım geldi :) saolasın bakıcaz yarın gidip ama fazla kalmamış galiba piyasada m7.

Z1'in modele yakışmayan aksaklıkları vardı ama sonraki üretimlerle ve yazılımlarla düzelmiş olabilir. Ancak iki model karşılaştırıldığında Htc One bence önde. Onda da ana konudaki en beğenilen cevaptaki seri no'ya dikkat etmek gerekiyor.

Saygılarımla.

Saolun Evren Bey, bu seri no olayı eski de kalmış sanırım, 2013 postu, ama yine de dikkat edelim.

Bu soruyu sormadan önce aklınızda hiç Htc marka telefon almak yok iken burada Htc yönünden olumlu olarak yapılan yorumlardan sonra Htc alacak mısınız acaba merak ettim. Htc markasına niyeyse bir türlü ısınamadım. Sony kullanıcısı olarak Xperia Z kullanıcısı olarak Z1 diyorum.

Kesinlikle alım kararını etkileyecek. En önemli yorum bence eş dost tan gelen yorumlar. Genel olaral Htc hep seviliyor.

Sony de çok güzel ama herkes ekran ve ses olarak Htc nin gerisinde diyor.

Bari bu kez kardeşini dinle al bi Z1. Kamera desen onda, su geçirmezlik desen onda. kitkat 4.4.4 desen yine onda. Hala ne ararsın.

HTC ye lafım yok hiç kullanmadım hiçde alıp incelemedim ama Z1i iyi bilirim. :good1:

Semih kardeş, telefon bana değil yakın arkadaşıma. Bu arada Samsung a artık güvenim tam o nahoş olaydan sonra. Adamlar sorgu sual etmeden sıfırladılar telefonu.

Bakıp alıcaz 1-2 güne, şimdilik baskın taraf Htc gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Fikir veren arkadaşlara teşekkürler, yarın gidip bakıcaz elimize alıp canlı canlı da bakalım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

M7. Sense 6 ile off  ;)

Sana öyle geliyor, Sense 6.x ile On ötesi :)

Bari bu kez kardeşini dinle al bi Z1. Kamera desen onda, su geçirmezlik desen onda.  kitkat 4.4.4  desen yine onda. Hala ne ararsın.

hTC varken Sony hep arkada kalır, bunuda bilirsin artık, Z3 e inşallah :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

+ olarak Z1 in su geçirmezlik özelliği var. Ben Sony sever olarak, Z1 alırdım.

Arkadaşımın ki su aldı, ekranı ve dokunmatiği gitti :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hTC :)

alın atraksiyon olsun diye WildfireS e Andro 4.4.4 yükledim, hadi bakalım  :D resimle olmaz, inanmazsınız diye bizzat uyguladım  :p

QdNzbjz.jpg?2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...