İçeriğe Yönlendir

Focus II - Klima Sorunu

Nihal Türkmen Boz

Recommended Posts

Nihal Türkmen Boz

Kısa bir süre önce arabamın klimasının gazı bitti. gaz doldurmak için gittim doldurdum ve gazın girişinin ucundaki siboblar bozuk cıktı ve değişti 6 gün soğuk durdu sonra yeniden gaz kaçağı oldu bu seferde usta boru patlak dedi boru orjinal olarak değişti ama gaz yeniden kaçtı acaba bunun sorunu başka ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kısa bir süre önce arabamın klimasının gazı bitti. gaz doldurmak için gittim doldurdum ve gazın girişinin ucundaki siboblar bozuk cıktı ve değişti 6 gün soğuk durdu sonra yeniden gaz kaçağı oldu bu seferde usta boru patlak dedi boru orjinal olarak değişti ama gaz yeniden kaçtı acaba bunun sorunu başka ne olabilir.

İLaçlı gaz testi yapamıyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Kompresorden de kaciriyor olabilir... Ilac ile bakarak tespit edilebilinir...

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

kompresoründe içinde de  conta var klima cınız keşke onuda değiştirseydi

Yorum bağlantısı
Nihal Türkmen Boz

İLaçlı gaz testi yapamıyorlar mı?

evt bugün yaptırdım ve sorun kompresörün devreye girmemesinden çıkıyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Kayabaşı

Ne yapildi acaba?

Devreye girmesi için klima açıldığında mıknatıslanarak kompresöre yapışarak kompresöre hareketi aktaran parça var. Aynı baskı balata gibi. Bu parça bobinlerden oluştuğu için yanabiliyor. Yeni tip klimalarda da tamiri mümkün değil. Büyük ihtimalle bu değişmiştir.

Ben yaptırdım parçanın yenisi 100 tl idi. Gazı işçiliği derken 200 tuttu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Arslan

Arkadaşlar merhaba, klima ile ilgili bu başlığı bulunca yeni konu açmak istemedim. Buradan devam ediyorum.

Klima ile ilgili bir problemim var. Klima ilk açıldığında yaklaşık 45 dakika soğutmayı ve üflemeyi güzel yapıyor

ancak 45 dakikadan sonra soğutma etkisini azaltıyor ve üfleme de azalıyor. Soğumanın azalması klima gazı ile alakalı olabilir diye düşündüm, ancak üflemenin azalması neden oluyor acaba? Ayrıca bir 10-15 dakika mola verip aracı durdurdup yeniden çalıştırınca klima eski soğutmasına ve üflemesine dönüyor.

not: yaklaşık 3 yıldır gaz kontrolü yaptırmıyorum. Gaz dolumu yaptırınca üfleme sorunu düzelir mi acaba? Şimdiden herkese teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Üfleme hizi kapanip acilnca değişmemeli bu garip. Klima buzlanma sensoru vardir.o asiri buz algilarsa kompresörü bir sure kapatir. Hic havalandırma kanalina birşey sıkıldı mı

Yorum bağlantısı
Arif Arslan

Üfleme hizi kapanip acilnca değişmemeli bu garip. Klima buzlanma sensoru vardir.o asiri buz algilarsa kompresörü bir sure kapatir. Hic havalandırma kanalina birşey sıkıldı mı

havalandırma kanalına bir şey sıkılmadı. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Atilla kılıç

arkadaşlar benim focus un problemi klima tam soğukta sol taraf soğuk sağ taraf sıcak üflüyor servis bile çözemedi sorunu konuyla ilgili bilgisi olan varmı.? 2007 focus 1.6 tdci ghia

Yorum bağlantısı
Cihan Kıyak

arkadaşlar herkese merhaba öncelikle klima sorunu olarak yeni başlık açmak istemedim..Isı ayar düğmesi sıcakta ve üfleme pozisyonu ön cama ayarlı iken fan kademe pozisyonu 1. kademe ye alınca .A.C Düğmesi otomatik olarak devreye giriyor ve klimanın kompresörü çalışmaya başlıyor bunun nedeni ne acaba ..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

arkadaşlar herkese merhaba öncelikle klima sorunu olarak yeni başlık açmak istemedim..Isı ayar düğmesi sıcakta ve üfleme pozisyonu ön cama ayarlı iken fan kademe pozisyonu 1. kademe ye alınca .A.C Düğmesi otomatik olarak devreye giriyor ve klimanın kompresörü çalışmaya başlıyor bunun nedeni ne acaba ..

ön camdaki buğuyu gidermek için otomatik devrede olur, bu bir özelliktir. 2003 accentimde de böyle idi, klima panelinin arkasında bir fiş var bu özelliğe ait onu çekmiştim artık devreye girmiyordu.

Yorum bağlantısı

Merhabalar,

2007 Ghia aracımda 1 haftadır klimayı acında ayak kokusu gibi bir koku geliyor, sizce gazı mı bitmiştir klimanın.

Kontrol için önereceğiniz bir yer var mı acaba Anadolu yakasında işinin ehli.

Yorum bağlantısı

Merhabalar,

2007 Ghia aracımda 1 haftadır klimayı acında ayak kokusu gibi bir koku geliyor, sizce gazı mı bitmiştir klimanın.

Kontrol için önereceğiniz bir yer var mı acaba Anadolu yakasında işinin ehli.

Öncelikle cam suyunu kullandığınız zaman mı yoksa sadece klima çalışırken mi geliyor koku? Eğer sadece klima ise, polen filtresi olabilir. Öncelikle onu değiştirin derim. Daha sonra araç içinde ıslak yer varsa bu kokuyu yapabilir. Benim eski araçtanda geliyordu aynı koku. Çözemeden sattım..

Yorum bağlantısı

Sadece klima calısrken geliyor koku aslında son 2-3 kullanımda oldu daha once boyle bir koku olayı vuku bulmadı.

Aracı 2011 Aralıkta aldım. Hiç gaz doldurmadım, sizce doldurma zamanı gelmiş midir?

Bana tavsiye dedebileceğiniz bir yer var mı, sonradan sorun yaşatmayacak?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Havalandırma kanalları da tozlanmış olabilir, ilk iş polen filtresini yenileyin, klima gazının kokuyla ilgisi olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Lemi bey polen filtrenizi degistirdiginizde probleminiz cozulecektir buyuk ihtimalle..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Lemi Sam

Klima gazı ne kadar zamanda ya da kilometrede değiştirilir acaba?

Yetkili serviste mi yaptırmayı tercih ediyorsunuz genelde?

Tavsiye edeceğiniz bir yer var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Abdulkadir Cin

Arkadaşlar merhaba, klima ile ilgili bu başlığı bulunca yeni konu açmak istemedim. Buradan devam ediyorum.

Klima ile ilgili bir problemim var. Klima ilk açıldığında yaklaşık 45 dakika soğutmayı ve üflemeyi güzel yapıyor

ancak 45 dakikadan sonra soğutma etkisini azaltıyor ve üfleme de azalıyor. Soğumanın azalması klima gazı ile alakalı olabilir diye düşündüm, ancak üflemenin azalması neden oluyor acaba? Ayrıca bir 10-15 dakika mola verip aracı durdurdup yeniden çalıştırınca klima eski soğutmasına ve üflemesine dönüyor.

not: yaklaşık 3 yıldır gaz kontrolü yaptırmıyorum. Gaz dolumu yaptırınca üfleme sorunu düzelir mi acaba? Şimdiden herkese teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim...

buzlanma yapıyor. ve sistem tıkanıyor. geçici çözüm; klimayı ara ara kapatarak buzları eritebilirsiniz. tahliyeden su çıkıp gidecek. aracın altına eğilin ve bakın. O esnada çeşme gibi su akıttığını göreceksiniz. Kesin çözüm şu: motor kaputunu açın. aracın torpidosuna doğru giden ve yanyana duran iki boru var. klima gazı boşaltılacak. o boruların birinde spiral bir metal partikül filtresi var.O filtrenin üzeri metal parçalarla dolduğunda içinden gaz geçemiyor. verimli bir akım oluşmadığı için devirdaim yapamıyor. Bu sıkıntının peşinde çok koştum. Her klimacıyım diyen usta bilmez bunu. Ankara  da bir usta yapmıştı.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...

Selamlar. 2011 model benzinli Focus'um var. Manuel Klima soğutmuyordu. Elektirikçiye götürdüm. Gazı filtfeyi değiştirdi ancak yine sıcak vermeye devam etti. Sonra Klima kompresörünün devreye girmediğini söyledi. Tamiri yapılayor ancak ben yapamam dedi. Fiyat araştırması yaptı komple 800 TL fiyt aldı. Acaba kompresörün tamiri varmıdır. Yapılırsa iş görürmü. Yada uygun fiyatı nereden alabilirim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız. Teşekkürler  

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Ataman

Klimayi calistirdigimda ilk 10 sn boyunca kotu bir koku veriyor arac icerisine.bu koku agir bir nem kokusuna sahip gibi.dezenfekte mi yaptirmak gerekiyor acaba?aracimin polen filtresini her yil duzenli degistiriyorum halbuki.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Klimayi calistirdigimda ilk 10 sn boyunca kotu bir koku veriyor arac icerisine.bu koku agir bir nem kokusuna sahip gibi.dezenfekte mi yaptirmak gerekiyor acaba?aracimin polen filtresini her yil duzenli degistiriyorum halbuki.

Klima sistemi temizlenmeli. Polen filtresi bu kokuyu yapmaz.

Sonax Ziebart gibi yerlere uğrayın derim. Özellikle Ziebart en az 6ay etkili diyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Genco ÖZ

Selamlar. 2011 model benzinli Focus'um var. Manuel Klima soğutmuyordu. Elektirikçiye götürdüm. Gazı filtfeyi değiştirdi ancak yine sıcak vermeye devam etti. Sonra Klima kompresörünün devreye girmediğini söyledi. Tamiri yapılayor ancak ben yapamam dedi. Fiyat araştırması yaptı komple 800 TL fiyt aldı. Acaba kompresörün tamiri varmıdır. Yapılırsa iş görürmü. Yada uygun fiyatı nereden alabilirim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız. Teşekkürler  

Benim sorunumla ilgili bilgi sahibi olan yok sanırım. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...