İçeriğe Yönlendir

Focus II - Klima Sorunu

Nihal Türkmen Boz

Recommended Posts

Serkan Ataman
On 23.08.2016 at 13:36, Sani Gerşon yazdı:

Klima sistemi temizlenmeli. Polen filtresi bu kokuyu yapmaz.

Sonax Ziebart gibi yerlere uğrayın derim. Özellikle Ziebart en az 6ay etkili diyorlar.

Merhaba,2 yıl olmuş konuya yazalı.henüz bir işlem yatırmadım ama sanayide bir usta var,ford servisinden ayrılma.dediki bu koku olayı çok zor bir konu.yindede pedalı söküp ordan temizlemeye çalışalım dedi.gerekirsen ordan ilaç sıkarız dedi.fiyatlar bana uçuk heldi.

Klima gazlı kontrol ve klima  gazı ilavesi 150tl

Temizleme polen filtresi değişimi 50 tl

gerekirse bir ilaç ile radyatör kısmını temizleyecekmiş o da 100 tl falan dedi 

yani toplamda 300 tl istendi benden.çok değil mi bu fiyatlat ya,anlamıyorum yani gerçekten bu piyasayı

Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Olmadı hafta içi uğrayıp bir söktürüp baktıracağım ustaya.umarım iyileşme olur. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gaz basarken önce makina kaçak testi yapar. Ki makinaya da gerek yok hava basıp görüyorlar. 80 100 lira idi gaz dolumu . Bence ordan bı 50 lira fazla. Yerine göre normal olur da neyse.

50 liraya polen takma işçiliği mı yoksa filitre dahil mi. Orjinal filitre 50 den fazladır. Yan sanayi filitre ve işçilik ise ona bişi diyemem  pedal felan söküp yapıyorlar galiba. Antibakteriyel temizlik işi biraz karışık 20 liralık malzeme ile de yapan var ozonla temizleyen de

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nail çolak

Aynı sorun mu bilmiyorum ama bendeki sorunda benzer. Bu sebeple, "klimanın fanı çalışır durumda üflemesi normalken birden bire yok denecek kadar yavaşlıyor, fakat üflemesi azalsa da soğuk üflemesi devam ediyor üfleme şiddeti azalmasına rağmen" gerekçesiyle servise götürdüm, incelendi "klima hortumu, gazı ve polen filitresinin değimesi gerektiği"söylendi. Bende denileni yaptım ve 1300 tl bayıldım.

Fakat, Klimayı çalıştırmam gerektiğinde ki bu ertesi gün dü, klimanın sorununun devam ettiğini gördüm ve klimayı kapatmadan çalışır vaziyette tekrar servise götürdüm. Şikayetimin giderilmemiş olduğunu,aynı şekilde devam ettiğini söyleyip,çalışır haldeki aracı gösterdim.Klima çalıştığı halde üflemesi gayet azdı. Servise tekrar indirdiler ve sonrasında bana"klima ünitesi arızalı bunu değiştirmemiz gerekli" dendi. Tekrar yeni fiyat çıkarıldı.3200 tl:)))) Hoş bu klima ünitesi neyin nesi bir türlü çözemedim. O da ayrı bir muamma. Bu olayı ford da şikayet ettim bakalım ne yapacaklar. şuanda sorun devam ediyor. sorun giderilince  tekrar buradan yazarım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Aynı sorun mu bilmiyorum ama bendeki sorunda benzer. Bu sebeple, "klimanın fanı çalışır durumda üflemesi normalken birden bire yok denecek kadar yavaşlıyor, fakat üflemesi azalsa da soğuk üflemesi devam ediyor üfleme şiddeti azalmasına rağmen"

Radyatör donuyor olabilir.
Bu halde iken hiç bir ayar değiştirmeden tam sıcağa alıp bir dakika falan çalıştırın bakalım. Üfleme artacak mı ?
Tahminim doğru ise. Sıcağa alınca don çözülecek. Tahliyeden ciddi miktarda su boşalacak ve üfleme olması gerektiği şekilde artacaktır.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...