İçeriğe Yönlendir

İkinci El Iphone Kullanımı Aktivasyon Problemleri

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Kardeşim bir tanıdığından 2. el Iphone 4 alıyor, ancak Icloud şifresi alamıyor, aynı sorun benim telefonu hanıma verdiğimde de olmuştu sonuç olarak, Iphone ikinci el alındığında neden tekrar Icloud şifresi alınamyor?

Yada nasıl alınır?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

iCloud dan ilk aktif eden o cihazla bağlantısını yetkisini iCloud.com dan kaldıracak. Başka yolu yok.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

iCloud dan ilk aktif eden o cihazla bağlantısını yetkisini iCloud.com dan kaldıracak. Başka yolu yok.

Mesela ben Icloud yetkimi sadece eski telefonumdan kaldırabliyormuyum, yoksa gitti mi hepsi mi gidiyor, ikinci el satanlar ne yapıyor?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mesela ben Icloud yetkimi sadece eski telefonumdan kaldırabliyormuyum, yoksa gitti mi hepsi mi gidiyor, ikinci el satanlar ne yapıyor?

Ilgili menüden yetkili olduğun telefon listesi var. Oradan seçip kaldırıyorsun tek tek.

Normalde o menü iptal edilmeli yoksa baya baya uğraştırıyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Bide Jan-Cloude tan salahiyet alınması gerek..  :crazy:  :crazy:

Kim o la?

Ilgili menüden yetkili olduğun telefon listesi var. Oradan seçip kaldırıyorsun tek tek.

Normalde o menü iptal edilmeli yoksa baya baya uğraştırıyor

Yani birine versen telefonu silme falan da yapmasan bir şeye yaramıyor.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kim o la?

Yani birine versen telefonu silme falan da yapmasan bir şeye yaramıyor.

Yo yarıyor, iphoneumu bul aktif etmişse sahibi lokasyon bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yo yarıyor, iphoneumu bul aktif etmişse sahibi lokasyon bulunuyor.

Adam sattı telefonu diyeli alan garibanın ne günahı var, çalınma için süper bişey aslında tabiki. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Van Damme... Jean Claude Van Damme..  ;)

Damme,

Van damme,

Claude van damme

Jan Claude van damme. :)

Van damme iyi de vergisi yüksek her yıl vizesi var en iyisi binek damme.

Espriyi kes. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adam sattı telefonu diyeli alan garibanın ne günahı var, çalınma için süper bişey aslında tabiki. :)

Satarken aralarında ufak bir protokol imzalasınlar iki satır zor bir şey değil.

Tutanaktır

Apple marka iPhone 4 16gb model xxxxxxxxxx seri ve xxxxxxxxxxx imei numaralı cep telefonumu Hüseyin Sönmez isimli xxxxxxxxx TC vatandaşlık numaralı kişiye, kutusu şarj aleti ve kullanma klavuzlarıyla birlikte xxxTL karşılığında sattım.

Satıcı ad soyad imza Alıcı ad soyad imza

Yorum bağlantısı

Yok station damme..  :p  :sandalye: Modlar nerede? Konuyu kitleyin çabuk.. Oruç kalmadı.. Bari diğer arkadaşlara yazık olmasın..   :D  :D

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Damme,

Van damme,

Claude van damme

Jan Claude van damme. :)

Van damme iyi de vergisi yüksek her yıl vizesi var en iyisi binek damme.

Espriyi kes. :)

Arkadaşın içtiğinin aynısından bende istiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Satarken aralarında ufak bir protokol imzalasınlar iki satır zor bir şey değil.

Tutanaktır

Apple marka iPhone 4 16gb model xxxxxxxxxx seri ve xxxxxxxxxxx imei numaralı cep telefonumu Hüseyin Sönmez isimli xxxxxxxxx TC vatandaşlık numaralı kişiye, kutusu şarj aleti ve kullanma klavuzlarıyla birlikte xxxTL karşılığında sattım.

Satıcı ad soyad imza Alıcı ad soyad imza

Bu protokolü nereye vereceğiz, kime devrolacak?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu protokolü nereye vereceğiz, kime devrolacak?

Kimseye değil taraflarda kalacak. Yarın çalıntı şu bu mahkemeye uğraşmazsın. Ben araç satarkende yapıyorum ne olur ne olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Burada dikkat etmeniz gereken konu aldığınız 2.el iphone cihazı satan kişiye iphonumu bul özelliğini devre dışı bırakarak ve kontrol ederek almanızdır,aksi durumda telefonu sıfırlamanız,restore etmeniz gibi durumlarsa satıcının insiyatifinde kalmanız olur, hele ki satıcıyı tanımıyor yada telefonu vs bulunmuyorsa vay halinize,telefon çöp olur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

ayfonu sıfırla komutu pek bir anlam ifade etmiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Rom at Rom   :D

Geçmiş olsun, unutmuşum yazmayı, hallolur inşallah...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Alp

Icloud kullanıcı adı ve şifresi olmadığı sürece açamazsınız. Eğer ikinci el bir İphone alacaksanız Ayarlar menüsünden İcloud seçeneğinde bulunan iphonumu bulu kapalı konuma almalısınız. Aksi takrirde firmware yükleme yada restore işleminde ICloud hesabına ihtiyaç duyar... Bu özellik sadece kullanıcı güvenliği yada çalınan telefonun tekrar kullanılmamasını sağlamak içindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Oğuzhan Acar

Merhabalar 

Kardeşimde 5s var ve ıcloud mail adresini biliyoruz fakat şifresini unuttuk , ayrıca mail adresinin şifresini de bilmiyoruz. Telefonun faturası mevcut , 7 ay önce vatan bilgisayardan almıştık . servise göndersem veyahut destek hattına tel açsam çözüm üretilir mi yeniden şifre ve mail adresi belirlenebilir mi ? Ne yapmamız gerek? Bu arada telefon bazen ıcloud şifresi soruyor bazende hiç sormuyor , cihazımı bul ve yedekleme aktif edilmemişti .

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Emre Şimşek

Merhabalar 

Kardeşimde 5s var ve ıcloud mail adresini biliyoruz fakat şifresini unuttuk , ayrıca mail adresinin şifresini de bilmiyoruz. Telefonun faturası mevcut , 7 ay önce vatan bilgisayardan almıştık . servise göndersem veyahut destek hattına tel açsam çözüm üretilir mi yeniden şifre ve mail adresi belirlenebilir mi ? Ne yapmamız gerek? Bu arada telefon bazen ıcloud şifresi soruyor bazende hiç sormuyor , cihazımı bul ve yedekleme aktif edilmemişti .

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Sizin için yapılacak en iyi şey müşteri hizmetlerini aramak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...