İçeriğe Yönlendir

Grafik Kalemle Resim...

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Herkese merhabalar.Daha önce kültür sanat bölümünde yağlıboya çalışmalarımı paylaşmıştım.Birazda akşamları evde can sıkıntısından yaptığım grafik kalem çalışmalarımı paylaşayım dedim.Benim için sanatsal çalışmadan çok bir hobi tarzında devam ediyor.Umarım beğenirsiniz.

TD8pzUS.png

pxwyLqt.png

vRiRjhh.png

Mj11fUO.png

oQxqwtk.png

3RDyXEL.png

tNjt2we.png

rl3xGiS.pngr2Itjuc.png

• Beğen 24
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Hocam çalışmalarınız muazzam hayran kaldım gerçekten çok başarılı fakat bir hususu anlayamadım grafik kalem derken pad'le mi cizdiniz yoksa pastel boya vs mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Teşekkürler .Çalışmaları Wacom grafik tablet le yapıyorum.Grafik kalemle tıpkı kağıt üzerine çizer gibi çalışılıyor.Akşama biraz daha atarım.Elimde epeyce birikti...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ellerinize sağlık.

"Draw me like one of your french models" :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ellerinize sağlık... Gerçekten Harika hocam...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Harikalar, elinize ve emeginize saglik. Behzat'i evdeki bilgisayarima masaustu yaptim, musadenizle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Harikalar, elinize ve emeginize saglik. Behzat'i evdeki bilgisayarima masaustu yaptim, musadenizle.

Tabiki kullanabilirsiniz.Emek paylaşılınca değerlenir.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Abi bunlar nedir böyle muazzam, harika...

Ellerin dert görmesin hayran kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ellerinize sağlık. Harika çizimler. Bizim takdirimizin üzerinde. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler.Biraz daha devam edelim..

jvhc6z9.png

Kw6xyM4.png

YakXLuC.png

jjwnJln.png

sJwfK4U.png

VXP2CW5.png

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Metin Mankal

Epeydir paylaşmadı...Çalışmalar devam ediyor...

lh9OyGC.jpgcXzm179.jpg?1XXP4mzU.jpgcPfvNF2.jpgTWf3jzT.jpgLBdxABU.pngbv0U2Xl.pngpN6eHsC.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi ellerine sağlık,hepsi harika.

Detay bilgi verirmisin abi grafik tablet aldık diyelim ardından hangi programı kullanacağız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Çok teşekkürler arkadaşlar.Eğer ilgili ve biraz resme yeteneğiniz varsa kesinlikle bu uğraşı tavsiye ederim.Grafik tablet olarak wacom öneririm.Ben 2002 yılından beri kullanıyorum.Hiç sorun çıkarmadı bu güne kadar.İlk başlarda alışmak biraz zor oluyor.Ama yılmadan devam ederseniz bir daha bırakamazsınız.Çalışma prensibi tıpkı kağıt kalemle çalışma gibi.Ama burada çizgileri ekranda görüyorsunuz.Zaten o optimizasyonu sağlamak zaman alıyor.Grafik tablet aldıktan sonra program önemli tabiki.Bu iş için iki program var.Sketchbook pro ve photoshop.Ben SKETCHBOOK PRO kullanıyorum ve kesinlikle onu tavsiye ederim.Photoshop daha teferruatlı ama çalışma alanı daha kısıtlı ve pek pratik değil.Daha çok pro çalışmalar için gerekli.Sketchbook internette demo olarak ve crackli şekilde bulabilirsiniz ama satın alırsanız çok daha zengin bir menüsü var.Fiyatıda çok pahalı değil öyle...Sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olurum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...