İçeriğe Yönlendir

Uydu Alıcısı Tavsiyesi

Hamit Akkuş

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar

Suanda ucretli uydu alicisi kullaniyorum her ay ucret oduyorum bu adamlara bunun aboneligini iptal edip onlara verecegim parayi full hd uydu alicisina harcamayi uygun gordum.tavsiye edebileceginiz yillarca kullanabilecegim kaliteli sorunsuz uydu alicisi tavsiyeniz varmidir.

Konunuz birleştirilmiştir.. 

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

fazla paraya gerek yok a101 de bugün satıldı, 69.95 tl. full hd.

Abi, bu üründe USB'den film oynatma ve USB'ye kaydetme özelliği var mı? bende baktım buna ama detaylı bilgi vermemişler. O yüzden kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

selamlar bugünlerde bir uydu alıcısı almak istiyorum.çok üstün özelliklere gerek yok fakat kullanırken birazda olsun rahatlık arıyorum.kayıt özelliği olursa çok güzel olur. şöyle bir ürün var alınırmı acaba. yada sizin önerebileceğiniz marka model nedir.şimdiden teşekkür ederim.

http://www.hepsiburada.com/liste/hiremco-galaxy-mini-usbmovie-full-hd-uydu-alicisi-ve-media-oynatici/productDetails.aspx?productId=evhiremgalaxymini&categoryId=155057

Hiremco ve Cvs çok tavsiye edemeyeceğim. Menüsü ve kumandası çok iyi olmasada Goldmaster tavsiye edebilirim.

Goldmaster cosmo olabilir ek olarak Sunny 14950 servis kaydı az olan cihazlar.

tarihinde Mustafa Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Abi, bu üründe USB'den film oynatma ve USB'ye kaydetme özelliği var mı? bende baktım buna ama detaylı bilgi vermemişler. O yüzden kararsız kaldım.

abim bildiğim kadarıyla var, bugün ali expresten sipariş ettiğim usb wifi adaptörde geldi, youtubeye bile giriyorum.

150-200 tl vermeye gerek yok.

095b263e4c5f654f8e55064cda92d46f.jpg

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman Abi ürün linkini verebilir misin?

Ünal alttaki linkte 264. mesaj. bu cihaz yalnız uyumlu uydu cihazları için bilgine, her cihazda çalışmayabilir.Ralink RT5370

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262857-aliexpress-veya-ebay-%C3%BCr%C3%BCn-tavsiyesi/page-14

ürünün direk linkide bu

http://www.aliexpress.com/item/Mini-150M-2-4GHz-Ralink-RT5370-USB-WiFi-Wireless-Network-LAN-Card-Adapter-with-Antenna-Wholesale/1935925253.html

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Arkadaşlar a101 de şimdiki satılanda wifi destekleme yokmuş gsliba, bir öncekinde varmış, benim aldığım ht1200 modeli, şimdiki satılan 1050 modeleymiş. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Arkadaşlar a101 de şimdiki satılanda wifi destekleme yokmuş gsliba, bir öncekinde varmış, benim aldığım ht1200 modeli, şimdiki satılan 1050 modeleymiş. Bilginize.

Bugün almak için tekrar gittim ama 3 A101 dede kalmamıştı. Nasip değilmiş. Wifi adaptörle nasıl bağlanıyosun abi, uydu alıcıda browser falan mı var.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

O 75 tl idi, Lokman abinin yazısı üzrine dün a 101 de kutuyu okudum ıptv desteklemiyormuş.Önerim next amigo ıptv li, cihaz sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Bugün almak için tekrar gittim ama 3 A101 dede kalmamıştı. Nasip değilmiş. Wifi adaptörle nasıl bağlanıyosun abi, uydu alıcıda browser falan mı var.

Tamer bekle biraz, wifili satışa çıkabilir tekrardan, browser yok, youtube, haber, hava durumu v.s gibi yerlere bağlanabiliyor, daha tam çözemedim cihazı.

O 75 tl idi, Lokman abinin yazısı üzrine dün a 101 de kutuyu okudum ıptv desteklemiyormuş.Önerim next amigo ıptv li, cihaz sorunsuz.

Ünal benim aldığım 1200 modelinde iptv de var, cccam bile destekliyor.  ;)

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Lokman Abi ıptv de sorun çıkarmadı değil mi, birde ağ kablo girişi de var mı?Konuştuğum uyducu kablosuzda ıptv sıkıntı (yayında donma)çıkarabiliyor demişti.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman Abi ıptv de sorun çıkarmadı değil mi, birde ağ kablo girişi de var mı?Konuştuğum uyducu kablosuzda ıptv sıkıntı (yayında donma)çıkarabiliyor demişti.

Ünal ethernet girişi yok, ip tv, bir tane buldum, cn diye bir kanal, onda donma oluyor, sanırım internetle alakalı bir durum, youtubeyi hiç donmadan izlediğim de oluyor, takılmalı da, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

malesef mini olanlarlardan tercih etmek zorundayım.

Minisi de var fakat minisini kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.Ama Neta 6400'ü tavsiye ederim.

Merhaba arkadaslar

Suanda ucretli uydu alicisi kullaniyorum her ay ucret oduyorum bu adamlara bunun aboneligini iptal edip onlara verecegim parayi full hd uydu alicisina harcamayi uygun gordum.tavsiye edebileceginiz yillarca kullanabilecegim kaliteli sorunsuz uydu alicisi tavsiyeniz varmidir.

Neta 6400 hd.Görüntü kalitesi sizi pişman etmez.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
V.Ceyhun Emir
Merhaba,

Bu konu hiç anladığım bir konu değil, o yüzden bilenlere danışmak istedim. 

Eski bir uydu alıcısı var evde, TV'de de medya oynatıcısı yok, bir taşla iki kuş vurma şansımız varmış, onu gördüm. Medya oynatıcısı fiyatına uydulu cihaz almaya karar verdim.

Benim öncelikli ihtiyacım USB sabit diskimden filmleri (altyazıları ile tabi) sorunsuz oynatması. 

Kumandası falan da çok uyduruk olmasa iyi olur. Bir de daha evvelki uydu alıcımız (sanırım Hiremco idi) bazı yabancı kanalların şifresini indirip kendisi çözebiliyordu (EMU olabilir mi?). Bunu da yapsa fena olmaz.

Aşağıdakiler çok satılanlar ve benim işimi görecek gibiler, A101'de satılan bir cihazdan bahsedilmiş ama sanırım artık yoktur, o yüzden internetten sipariş edeceğim. Tavsiye alabilir miyim? Alternatif ürünler de olabilir tabi ama medya oynatıcısı olmazsa olmaz.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Ben teknik eleman olmama rağmen,  konuya yabancıyım, o yüzden soracağım soru çok şaçma gelirse kusura bakmayın. Medya oynatılı dediğiniz uydu alıcısına  USB  den girişi  üzerinden yükleyeceğimiz bir resim veya video' yu  tv ' de oynatabilirmiyiz? teşekkürler. :(

edit: soru ilavesi 

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Evet, aynen dediğiniz gibi, USB disk ile film vb. oynatmaya yarıyor.

Ben teknik eleman olmama rağmen,  konuya yabancıyım, o yüzden soracağım soru çok şaçma gelirse kusura bakmayın. Medya oynatılı dediğiniz uydu alıcısına  USB  den girişi  üzerinden yükleyeceğimiz bir resim veya video' yu  tv ' de oynatabilirmiyiz? teşekkürler. :(

edit: soru ilavesi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Evet, aynen dediğiniz gibi, USB disk ile film vb. oynatmaya yarıyor.

Ceyhun Bey, teşekkür ederim. Anneme normal bir tane almıştık, ikinci tv için bi t ane daha almayı düşünüyordum. Bu özellikte bir şey alırsak hiç olmazsa telefondaki veya fotoğraf makinesindeki resimleri falan gittiğimiz zaman takar hep beraber seyrederek annemizi sevindiriz. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Yıldız

D smart sözleşmem bu ay sonunda bitiyor. Şampiyonlar ligi de artık d smartta olmadığı için aboneliğimi bitirip farklı şeyler aramaya başladım.Ama çok kararsızım. Ne yapacağımı bilmiyorum. En iyisi sizlere danışmak dedim. Haydi bir el atın.

1-Evde superonline internet var, bu sebeple turkcell tv+'a mı geçsem diyorum.

2-Evde akıllı tv yok, android tabanlı alıcılardan mı alsam diyorum.

3-Sadece tv izlemek için hd uydu alıcı mı alsam diyorum.

2. seçenekte fiyat konusunda bilgim yok. Ayrıca neler elde edeceğimi de bilmiyorum. Sadece tv'den facebook ya da youtube mu izleyeceğim? Ya da başka neler olacak? 

1. seçenek için hiç bir fikrim yok. Tivibu mantığında bir sistem olsa gerek. Ancak bozuk havalarda, özellikle de maç izlerken yayın kesilmesin istiyorum. 

3. seçenek için çok geniş bir yelpaze var. Hem sd hem de hd yayınları güzel izleyebilmek için kaç liralık cihaz almalıyım? Marka ve model tavsiyesi bekliyorum. 

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mahmut, superonline internet üzerinden 9 tl ile epey bir kanal veriyor, bi dünya film kanalı da var

Bi araştır derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O galiba. Bana teklif edilen superonline alt yapısı ile tv izleyeceğim. Aylık fatura internet artı tv paketi idi. Turkcell tv mi sormadım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben şu an internete 49+5 lira ödüyorum. 6 lira farkla turkcell tv+ verecekler. Ne olduğu, sorunları, iyi yönleri hakkında pek bir şey bulamadım. Bakalım, denemek istiyorum ama emin değilim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...