İçeriğe Yönlendir

Uydu Alıcısı Tavsiyesi

Hamit Akkuş

Recommended Posts

Servet Aydın

Kablo tantanası olmasa alacaktım bende. Evde 50 mbit hız gördüğüm internet var. Eminim dijitürkten daha iyidir

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mahmut bir seçenekte ben yazayım, a101 , takim et hometec full hd+wifili olanı takip et, youtube, haberler, havadurumu, ip tv, v.s baya özellikli bir uydu cihazı, Türksat dışında, hotbird veya astra uydusuda varsa baya hd kanal izlersin. ayrıca ip tv. den internet üzerindende baya kanal izleyebilirsin. bilgine :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Mahmut bir seçenekte ben yazayım, a101 , takim et hometec full hd+wifili olanı takip et, youtube, haberler, havadurumu, ip tv, v.s baya özellikli bir uydu cihazı, Türksat dışında, hotbird veya astra uydusuda varsa baya hd kanal izlersin. ayrıca ip tv. den internet üzerindende baya kanal izleyebilirsin. bilgine :D

Fiyat nedir abi ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fiyat nedir abi ?

Olgu ben 1200 modelini 70 tl. ye almıştım, wifi adaptörüde aliden 3.5$ aldım

benden sonra wifi adaptörü üstünde olanlar satıldı, 80 tl. civarıydı.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu ben 1200 modelini 70 tl. ye almıştım, wifi adaptörüde aliden 3.5$ aldım

benden sonra wifi adaptörü üstünde olanlar satıldı, 80 tl. civarıydı.

Bedavaaa
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Şu an amacım şu aletlerden almak. Bu cihaza muadil aliexpress'ten alabileceğim cihazlara bakacağım. 

Bu arada d smart sürekli arıyor. Şu an kullandığım ve yetişkin kanalları hariç, d smart blue dahil olan pakete halen ödemekte olduğum 21,99 lira 1 yıl daha taahhüt vermemi istiyorlar ama devam etme niyetim yok. 

Yukarıdaki cihazın bir incelemesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

SMART G4 mini tarzi bir cihaz benimde aklımda ama 400 TL iyi para :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

SMART G4 mini tarzi bir cihaz benimde aklımda ama 400 TL iyi para :)

Aliexpress'te çok daha ucuza bulunur ama marka ve satıcı falan araştırmak lazım. Bi ara yapacağım.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

tavsiye bekliyoruz deneyen memnun kalanlardan :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu ve benzeri cihazlardan forumda kullanan varsa mutlaka tavsiye bekliyoruz. Hatta konu açsınlar, bizi de aydınlatsınlar. 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şu an amacım şu aletlerden almak. Bu cihaza muadil aliexpress'ten alabileceğim cihazlara bakacağım. 

Bu arada d smart sürekli arıyor. Şu an kullandığım ve yetişkin kanalları hariç, d smart blue dahil olan pakete halen ödemekte olduğum 21,99 lira 1 yıl daha taahhüt vermemi istiyorlar ama devam etme niyetim yok. 

Mahmut bu android, mükkemel cihaz.

Lokman abi bu cihazı burada bir arkadaşım uzun araştırmalar sonucu aldı. Memnun musun diye sordum, al kendin bak dedi bana verdi bugün. Akşamdan beri kurcukluyorum. Tek kelimeyle şahane ürün. Cihazın ilk açılış süresi 35 sn. Sonrasında menüye ve menüden uygulamalar bölümüne girişte bir müddet gecikme var. Lakin sonrasında hiç bir gecikme olmaksızın yağ gibi çalışıyor. 

Güncelleme kontrol etmedim. Üzerinde Android 4.2.2 var. Cihazı uydu alıcı olarak düşünürsek, kapatma kısmında android'in UYKU modu imdada yetişiyor. Yani kapatmak yerine uyku modunu seçiyorsunuz, yeni açılış 3 sn. Sonrasında da o sözünü ettiğim gecikme yok. Uygulamalar çok güzel çalışıyor. Miracast sorunsuz. M8 ile çat diye bağlanıp bütün telefonu TV'ye aktardım. Digiturk Play bu tip cihazlarda sorulur. Yüklü ve çalışıyor. 

Cihaza dandik 8 GB bir USB bellek takıp HD bir kanaldan yayın kaydettim. Kumandadaki REC tuşu ile kayıt hemen başladı. 34 sn'lik video 34 MB yer kapladı. Uzantısı .ts. Bunun haricinde yüklü ipTV uygulamaları da sorunsuz çalışıyor. Youtube uygulaması çok hızlı yüklenip çok hızlı video oynatıyor. Yine ilgimi çeken bir bölümü de internet tarayıcı kısmı. Ben tarayıcının bu kadar hızlı açılıp, sonrasında sayfaları hızlı yükleyeceğini tahmin etmiyordum. İstemsizce "oha la" dedim. :) 

İki kumandası var. Birisi standart uydu alıcı kumandası. Diğeri akıllı kumanda. Bir yüzünde komple bir klavye mevcut. Tuşlar net ve rahat basıleybıl. Bu kumandanın diğer yüzünde, orta kısımda da mouse görevi yapan bir bölüm var. Burası da gayet seri ve fareyi hızlıca istediğiniz konuma getirebiliyorsunuz. 

Özetle benim ilk gözlemim çok ama çok iyi cihaz. Lakin 400 TL'lik fiyat sanki biraz fazla. birisi ters yüzde klavyesi olan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Akşam sana resimlerini atacaktım Whatsapp'tan, arada kaynamış gitmiş :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer
(düzenlendi)

Mini hd uydu alıcısı düşünürseniz eğer ben 3 ay önce baya araştırdım jameson js2018 modelini aldım bimeksten 99 tlye hd ve sd yayınları güzel kanal geçişleri hızlı 2 usb var iptv var hd kayıt yapıyor mkv mp4 hepsini oynatıyor youtube var.wifi yok ama usb den wifi takılabiliyor. Basit işlevsel tam bir f/p ürünü. Hiremko boss la aynı çipi kullanıyor bu arada...

tarihinde Semih Usluer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu tip mini uydu olarak next aldık bir komşuya. O da benzer özelliklerde. Ama fiyatı 129 mu 139 mu neydi. Bu jameson iyiymiş. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Akşam sana resimlerini atacaktım Whatsapp'tan, arada kaynamış gitmiş :D

Bana da atsana Zafer. öm atıyorum.

400 lira bence de fazla. Boş bir an bulursam muadil cihaz bakacağım. Kabaca baktığımda aliexpresste 4.4.2 olan cihazlar var. ayrıca huawei'in falan kibrit kutusu kadar modelleri de var. Araştırmak lazım. Kesin ucuza birşeyler bulunur.  

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lokman abi bu cihazı burada bir arkadaşım uzun araştırmalar sonucu aldı. Memnun musun diye sordum, al kendin bak dedi bana verdi bugün. Akşamdan beri kurcukluyorum. Tek kelimeyle şahane ürün. Cihazın ilk açılış süresi 35 sn. Sonrasında menüye ve menüden uygulamalar bölümüne girişte bir müddet gecikme var. Lakin sonrasında hiç bir gecikme olmaksızın yağ gibi çalışıyor. 

Güncelleme kontrol etmedim. Üzerinde Android 4.2.2 var. Cihazı uydu alıcı olarak düşünürsek, kapatma kısmında android'in UYKU modu imdada yetişiyor. Yani kapatmak yerine uyku modunu seçiyorsunuz, yeni açılış 3 sn. Sonrasında da o sözünü ettiğim gecikme yok. Uygulamalar çok güzel çalışıyor. Miracast sorunsuz. M8 ile çat diye bağlanıp bütün telefonu TV'ye aktardım. Digiturk Play bu tip cihazlarda sorulur. Yüklü ve çalışıyor. 

Cihaza dandik 8 GB bir USB bellek takıp HD bir kanaldan yayın kaydettim. Kumandadaki REC tuşu ile kayıt hemen başladı. 34 sn'lik video 34 MB yer kapladı. Uzantısı .ts. Bunun haricinde yüklü ipTV uygulamaları da sorunsuz çalışıyor. Youtube uygulaması çok hızlı yüklenip çok hızlı video oynatıyor. Yine ilgimi çeken bir bölümü de internet tarayıcı kısmı. Ben tarayıcının bu kadar hızlı açılıp, sonrasında sayfaları hızlı yükleyeceğini tahmin etmiyordum. İstemsizce "oha la" dedim. :) 

İki kumandası var. Birisi standart uydu alıcı kumandası. Diğeri akıllı kumanda. Bir yüzünde komple bir klavye mevcut. Tuşlar net ve rahat basıleybıl. Bu kumandanın diğer yüzünde, orta kısımda da mouse görevi yapan bir bölüm var. Burası da gayet seri ve fareyi hızlıca istediğiniz konuma getirebiliyorsunuz. 

Özetle benim ilk gözlemim çok ama çok iyi cihaz. Lakin 400 TL'lik fiyat sanki biraz fazla. birisi ters yüzde klavyesi olan 

Fotoları göndersen de baksak. Geçen cihazı deneyeceğini söylediğinden beri senden haber bekliyorum. 

.ts uzantısı sıkıntı çıkarır mı? Bunda yaptığımız kaydı başka bir media playerda izleyebilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi her yerde izlersin. .ts zaten dvd uzantısı. İster doğrudan oynat ister donustur.

Resimleri buraya ekleyeyim şimdi. Ama çok prof çekmedim. Menüler vs.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Abi her yerde izlersin. .ts zaten dvd uzantısı. İster doğrudan oynat ister donustur.

Resimleri buraya ekleyeyim şimdi. Ama çok prof çekmedim. Menüler vs.

htc ile çok prof çekemezsin zaten. :p  :tongue:  :p  Aslında şu hızlı dediğin açılış, menüler, miracast, tarayıcı için keşke video olsa. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Onu da cekeriz abi. Yarın o ise bakarım ben. Bir kaç gün dursun bari bende cihaz :D

9903a2c00a1d4d3aed282f834375cffb.jpg

f089aa79d15842c1a538e2a203b21dea.jpg

8bc94b214cc7417beeb9ae9315fd3a73.jpg

ecab1944ba1371dbb38666ac9f39eb45.jpg

fdbffa647164267ad376adab4bb684ac.jpg

956edeb22e015019fe82b05337188e58.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...