İçeriğe Yönlendir

Yeni C4 Cactus

Fikri Keleş

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

robotize şanzıman + 92 hp dizel ile dolusu 70.000 tl. Alacaklara hayırlısı olsun .nylon Captur var iken buna bakılmaz bile...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Geçenlerde bi citroen bayiinde gördüm, tam istanbul arabası kapılarda komple plastik bi çıkıntı var kapıyı vursalar bişey olmaz, değişik tarz bi araba arka camlar açılmıyor maalesef.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Oflaz

robotize şanzıman + 92 hp dizel ile dolusu 70.000 tl. Alacaklara hayırlısı olsun .nylon Captur var iken buna bakılmaz bile...

abi tabi zevk meselesi de bu araci serviste inceledim. ic tasarim beni baya etkiledi. her detay cok dusunulmus captura bu acidan baya bir fark atiyor bence :)

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Bence güzel. Her yerde birbirinin aynı arabalardan sonra farklı bir araba. Şanzımanına aklım yatarsa düşünebilirim. Air Bump özelliği favorim. İç mekanı da güzel görünüyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Emek harcanmış, farklı da olmuş. Ben pek beğenmedim. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabiiki.

Aynen hocam, bende beğenmedim.  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Ben aracın ölçülerine bakınca C3 sınıfında bir araç olduğunu görüyorum. İsmi neden C4 cactus? Arabada özellikle iç tasarım çok fazla basit. İki tane ekran ile teknolojik mi olunuyor. Anadol'a da iki tane tablet bilgisayar koy, kapı kollarına da evdeki bavulun kulplarını yapıştır, olur sana c4 cactus. Şu fransızlar çok uyanık bir millet. Sanırsın ki çok uğraşmışlar bu tasarıma. Oysa en kolayından ve en ucuzundan çözmüşler herşeyi. Alkışlasam mı eleştirsem mi emin olamıyorum.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Yanlışınız var ölçüler c3 den çok büyük c sınıfı hatcback boyutlarında

Ölçüler şu şekilde (genişlik ve boy), citroenin sitesinden alıntı. Araç C3'den az büyük, c4'den çok küçük. Zaten donanım ve fiyat olarak da c3'e daha yakın. Ama ismi C4 cactus olunca sanki fiyatı ucuzmuş gibi bir algı yaratılıyor. 

c3 1728 - 3941

c4 cactus 1729 - 4159

c4 1789 - 4329

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Ben aracın ölçülerine bakınca C3 sınıfında bir araç olduğunu görüyorum. İsmi neden C4 cactus? Arabada özellikle iç tasarım çok fazla basit. İki tane ekran ile teknolojik mi olunuyor. Anadol'a da iki tane tablet bilgisayar koy, kapı kollarına da evdeki bavulun kulplarını yapıştır, olur sana c4 cactus. Şu fransızlar çok uyanık bir millet. Sanırsın ki çok uğraşmışlar bu tasarıma. Oysa en kolayından ve en ucuzundan çözmüşler herşeyi. Alkışlasam mı eleştirsem mi emin olamıyorum.

Ölçüler şu şekilde (genişlik ve boy), citroenin sitesinden alıntı. Araç C3'den az büyük, c4'den çok küçük. Zaten donanım ve fiyat olarak da c3'e daha yakın. Ama ismi C4 cactus olunca sanki fiyatı ucuzmuş gibi bir algı yaratılıyor. 

c3 1728 - 3941

c4 cactus 1729 - 4159

c4 1789 - 4329

Cactus'ün dingil mesafesi C4' ten sadece yarım santim kısa. Yanliş hatırlamıyorsan 259,5 . Normal C4 ise 260. Bu konuya da bir bakın .. Boyunun kısalması sadece bagajı küçültmüş. Araç normal C4'ten 200 kg daha hafif . Buda yakıt ekonomisi demek. Benzin 5tl Mazot 4 tl civarında iken önemli bir durum oluşturuyor. Ve araçta altı hava yastığı standart.  Ön yolcu hava yastığı ise tavandan açılıyor. Böylece torpido genişletilmiş. Patenti de Citroen'e ait. Birçok patenti de  elinde bulunduran köklü bir firmayı bu kadar küçümsemenize gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aks aralığına bakın kıyaslama yaparkan ön/arka arası

teker arası mesafe yanıltuır. cactus C3 platformu üstüne yükselmiş olmalı

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Farklı olmak iyidir, araçların çoğu beyaz renk , markalar da belli.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Yer gok sirket jetta si focusu doldu, sembol ve linea lar baska olay, bence bu tarz arabalar cogalsa iyi olur, en azindan farkli ve esprili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yer gok sirket jetta si focusu doldu, sembol ve linea lar baska olay, bence bu tarz arabalar cogalsa iyi olur, en azindan farkli ve esprili.

Tek kapı çakma mersolarda dolu piyasada :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Egzantrik bir yapısı olmuş, Mert'inde dediği gibi çok ince bir çizgide yeri var..... 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araç hoş ve farklı da arka camların kelebek açılması kötü olmuş 

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Cactus'ün dingil mesafesi C4' ten sadece yarım santim kısa. Yanliş hatırlamıyorsan 259,5 . Normal C4 ise 260. Bu konuya da bir bakın .. Boyunun kısalması sadece bagajı küçültmüş. Araç normal C4'ten 200 kg daha hafif . Buda yakıt ekonomisi demek. Benzin 5tl Mazot 4 tl civarında iken önemli bir durum oluşturuyor. Ve araçta altı hava yastığı standart.  Ön yolcu hava yastığı ise tavandan açılıyor. Böylece torpido genişletilmiş. Patenti de Citroen'e ait. Birçok patenti de  elinde bulunduran köklü bir firmayı bu kadar küçümsemenize gerek yok. 

Citroeni küçümseyemem. Tam tersine psa grubuna saygım büyüktür. Onların otomotiv endüstrisine çok büyük katkıları oldu. Tavandan inen yolcu hava yastığı Amerikan TRW firması tarafından Amerikada geliştirilmiştir. Ama patenti kime ait bilemiyorum, Citroen'e ait olabilir.

aks aralığına bakın kıyaslama yaparkan ön/arka arası

teker arası mesafe yanıltuır. cactus C3 platformu üstüne yükselmiş olmalı

Sınıf hesabı için çok fazla şey söyleniyor ve Avrupalılar çok işlerine gelmediği için bu konuda anlaşamamış. Ancak Amerikalıların hesabı gayet açık. Genişlik 1700 civarında dolaşıyorsa B sınıfı, 1800 civarında ise C sınıfı oluyor. Bu aracın genişliği C3 ile aynı.

Farkli bir bakis acisi.yeni nesil akilli telefonlarda hic dugme yok 3310 dan daha mi az teknolojik o zaman.Boyutlari nerdeyce c max e yakin.Diger bavul ic detaylar konusu tartisilir,farklilik cesaret ister.

Daha az teknolojik oluyor demiyorum, daha teknolojik olunmaz diyorum. Maliyet azaltmanın en bilinen yollarından bir tanesi, tasarımı basitleşmek, gerekli malzeme sayısını azaltmaktır. Burada da bunu görüyoruz. Mesela göstergeyi tablet bilgisayar şeklinde yapmışlar. Bu sayede bir çok malzemeden kurtulmuşlar. Yaklaşımı eleştirmiyorum, ürün geliştirmenin en temel mantığı bu. Ama olayın bir de estetik ve fonksiyonellik yönleri düşünülmeli. Mesela yeni çıkacak passat içinde de full ekran olacak, bir çok başka araçta kullanılıyor zati, ama belli bir estetik içinde, tablet bilgisayar şeklinde gösterge koymuyorlar. 

Ama olmuyorki, boyutları c-maxın yakınından bile geçmiyor bunun. Kendi aracımın 1800 küsur genişliği, 4300 küsur boyu var. Bu daha çok eski ford fusion'a yakın bir araç.

Fransızlar cesur insanlardır. Yeni bir şeyi uygularken Almanlar ya da İngilizler gibi uzun uzun düşünmezler. Çekerler şarabı, koy ... gitsin derler :) Bilin ki en önemli kararları, akşam yemeğinde yaptıkları iş toplantılarında alırlar. Eh, ben de 13 yıldır bir fransız firmasında çalışıyorum..

Son olarak, beğenenlere niye sevdiniz demiyorum, aman yanlış anlaşılmasın. Ağaç meyve vermiş, ben de taşlıyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tek kapı çakma mersolarda dolu piyasada :D

Tek kapi coupe merso ya kurban olsun senin meksikanik bidon plastik trimli plasiyer jettan

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tek kapi coupe merso ya kurban olsun senin meksikanik bidon plastik trimli plasiyer jettan

Yorum bağlantısı
Misafir

..

Bir an karşımda leysçi teyze var sandım..  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Leğen ibrik derken gerçekten de ibrikten araba yapmışlar :D

silecek içindeki fıskiye 92 model scorpiom da var dı :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hahaytt kıskançlığa bak :D allah sana da nasip etsin :p

Merco'ua bineceksem CLS alırdım

Neyini kiskaniyim yahu plasiyer arabanin, param yoksa gider bir ilac firmasina satici olarak girerim, hem de dizelini alirim beleşten altima, senin gibi para da vermem biberon benzinliye [emoji16]

Cls sedan 4 kapi isim olmaz, sen al bin plasiyer arabani sat kurtul ilac sektoru calisani seni.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...