İçeriğe Yönlendir

Kırık Ekran Değişimi

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi
18dbzriqp30vzjpg.jpg

Herkese selamlar,

Malesef bugün K900'üm yere düştü ve camı resimdeki gibi çatladı.  LCD panelde ve dokunmatikte sorun yok. Sorum ise şu, acaba sadece camı değiştirmek mümkün mü? Çünkü genelde bildiğim kadarı ile presslenmiş yapışık geliyor bu tür paneller. Mesela aşağıdaki ürünler ile yenileme mümkün mü?

Eğer sonuç alamazsam bundan almayı düşünüyorum komple paket ama orjinallik konusunda şüphelerim var. Yardımcı olacak, tavsiyede bulunacak kimse varsa yardım etsin lütfen. 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sinan Kozan

çok geçmiş olsun akıllı telefonların en büyük sorunu.

benimde s4 düştü ve ekran kırıldı servis 520 lira istedi.normal tamirciler ise en son 480 e yaparız demişlerdi.bende 500 e o haliyle sattım kurtuldum

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Geçmiş olsun Semih :(

Sanırım üzüntüden ağlayacaktım... Harekete geçmeden önce sadece cam mı yoksa komple panel mi almam lazım bilmem gerek.. % 100 orjinal cam veya %100 orjinal panel bulsam fiyatına bakmam..  :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sanırım üzüntüden ağlayacaktım... Harekete geçmeden önce sadece cam mı yoksa komple panel mi almam lazım bilmem gerek.. % 100 orjinal cam veya %100 orjinal panel bulsam fiyatına bakmam.. :unsure:

Semih geçmiş olsun. Sadece cam değişimine kimse yanaşmıyor. Komple panel halinde değişim öneriyorlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Semih geçmiş olsun.... 

Benim discovery o kadar çok düştü ki, artık yerden alınca kontrol etme gereği duymuyor, alıp cebime koyuyorum... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Semih geçmiş olsun....

Benim discovery o kadar çok düştü ki, artık yerden alınca kontrol etme gereği duymuyor, alıp cebime koyuyorum...

Abi s2 kaç defa düştü. Hatta birinde gelişine tekmeledim :D kırılmadı. Bir gün çok kısa mesafeden düştü. Likid dağıldı. Büyük konuşma :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Semih LCD çalışıyorsa bence sadece cam değişimi yeterli olur. Bir arkadaşım da camını çatlattı, telefon ekranı çalışıyor sorunsuz şekilde. Cam değişimiyle düzeleceği çok belli oluyor. LG G2 'de ise dokunmatik panel ile cam yapışık olduğundan cam çatlayınca dokunmatiği de çalışmıyor. Bu nedenle komple dokunmatik+cam değişimi yapılıyor.

Yerinde olsam önce camı alır, denerdim. 

Geçmiş olsun.

Semih geçmiş olsun.... 

Ayyyynı ben... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi s2 kaç defa düştü. Hatta birinde gelişine tekmeledim :D kırılmadı. Bir gün çok kısa mesafeden düştü. Likid dağıldı. Büyük konuşma :)

:yildizlar:

Ayyyynı ben... 

Bunu Servet diyemez ama :D

O her seferinde kırdı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

http://www.aliexpress.com/item/Original-Digitizer-Touch-Screen-glass-For-Lenovo-K900-front-panel-lens-free-tools/1445141199.html

Örneğin şunu alabilirsin. Aliexpress'te en çok satılan görünüyor. Yorumlar da gayet iyi. Fiyatı daha uygun, ücretsiz kargo.

Bunu Servet diyemez ama :D

O her seferinde kırdı.. 

Özel bir adam o. :ninja: 

İsviçreli bilim adamları duysa kesin incelemeye alır :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Semih, sadece cam değişir. Cama yapışık ekranı kırmadan çıkartabilmek lazım. Ustalar değiştirir ancak. Getir değiştireyim yani. :) En sağlamı arkadaki kasaya yapışık ekranla değiştirmek tabii ama işte o da biraz tuzlu oluyor. Geçmiş olsun. Ağlama len bi telefon için. Biliyorum; sinir bozucu. ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanırım üzüntüden ağlayacaktım... Harekete geçmeden önce sadece cam mı yoksa komple panel mi almam lazım bilmem gerek.. % 100 orjinal cam veya %100 orjinal panel bulsam fiyatına bakmam..  :unsure:

Para ile düzelebilecek hiç bir şey için üzülmemek gerekir. Ben olsam komple değiştirirdim.

Semih geçmiş olsun.... 

Benimki de 2-3 defa düştü. Korktuğum olmadı daha :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim telefonu da emmi yere düşürdü Niğde' de... :D Ben düşürdüğümde pili falan çıkıp dağıldı ama bir şey olmadı..Üzme kendini Semih, senden kıymetli değil nasıl olsa..

Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı

iphone ekran değişimi ucuz hal olur geçmiş olsun. S4 mini ekranı kırdım 460tl  s4 ekranıda aynı fiyat.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

http://www.aliexpress.com/item/Original-Digitizer-Touch-Screen-glass-For-Lenovo-K900-front-panel-lens-free-tools/1445141199.html

Örneğin şunu alabilirsin. Aliexpress'te en çok satılan görünüyor. Yorumlar da gayet iyi. Fiyatı daha uygun, ücretsiz kargo.

Özel bir adam o. :ninja:

İsviçreli bilim adamları duysa kesin incelemeye alır :D

Linkdeki ürünü uygulayabileceğimizi bilsem... Büyük ikilemdeyim 15 20 dolara cam mi, 90 100 dolara tam takımmı.. 

Semih, sadece cam değişir. Cama yapışık ekranı kırmadan çıkartabilmek lazım. Ustalar değiştirir ancak. Getir değiştireyim yani. :) En sağlamı arkadaki kasaya yapışık ekranla değiştirmek tabii ama işte o da biraz tuzlu oluyor. Geçmiş olsun. Ağlama len bi telefon için. Biliyorum; sinir bozucu. ;)

Murat abi, senin gerçekten sadece camı değiştrime imkanın var mı? orjinali yapışıksa yeniden yapıştırmayı nasıl yapacağız?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Spariş verdim abi. Eğer Murat Dere  'yok ben şaka yaptım, yok ben değişemem, aman ben ne anlarım'' felan derse, birde ebaydan şunu spariş edeceğim.

http://www.ebay.com/itm/Original-LCD-Display-Touch-Digitizer-Screen-Assembly-For-Lenovo-K900-/310708575232

Mersinden Sinan'la da görüştüm. Kendisinin telefon mağazasi var, belki o da yardımcı olur ondanda haber bekliyorum. 

Yorum bağlantısı

I Phone temsili koymuş abi 

iphone olaydı,ucuz yollu hallederdik,benim arka kapak kırılmıştı 20 tl ye almıştım,ön kapakta 70 tl idi yanlış hatırlamıyorsam

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Linkdeki ürünü uygulayabileceğimizi bilsem... Büyük ikilemdeyim 15 20 dolara cam mi, 90 100 dolara tam takımmı.. 

Murat abi, senin gerçekten sadece camı değiştrime imkanın var mı? orjinali yapışıksa yeniden yapıştırmayı nasıl yapacağız?

Değiştirmişliğimiz vardır. Fiyatı yüzünden önce sadece cam denenebilir. Olmazsa takım olarak değişir. Ben Samsung değiştirdim ama ne kadar farklı olabilir ki?

Ben saç kurutma makinası yerine hohlamalı havya kullanıyorum sadece.

Yalnız söylediğime dikkat ettin di mi, "getir değiştireyim"? En azından deneriz be abisi. ;)

Yazmayı unutmuşum; ben yapıştırmıyorum alttaki ekranı tekrar cama. Algılama sorunu olmuyor. Yanlardan ince bantla yapıştırıyorum. Ucuz çözüm için tabii. Tam takım (fabrika ekran+cam yapıştırması) gibi olmaz doğal olarak.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Değiştirmişliğimiz vardır. Fiyatı yüzünden önce sadece cam denenebilir. Olmazsa takım olarak değişir. Ben Samsung değiştirdim ama ne kadar farklı olabilir ki?

Ben saç kurutma makinası yerine hohlamalı havya kullanıyorum sadece.

Yalnız söylediğime dikkat ettin di mi, "getir değiştireyim"? En azından deneriz be abisi. ;)

Yazmayı unutmuşum; ben yapıştırmıyorum alttaki ekranı tekrar cama. Algılama sorunu olmuyor. Yanlardan ince bantla yapıştırıyorum. Ucuz çözüm için tabii. Tam takım (fabrika ekran+cam yapıştırması) gibi olmaz doğal olarak.

Tamam abicim. Cam gelsin ekranı söküp ya gelirim, ya da gönderirim :) geri yapıştırma işlemi çok hassastır tahminim. Hem toza karşı hem lekeye karşı

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Semih geçmiş olsun kardeşim. Bizim nazarımız değmedi inan. Biz çok beğenmiştik ama maşallah demiştik...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tamam abicim. Cam gelsin ekranı söküp ya gelirim, ya da gönderirim :) geri yapıştırma işlemi çok hassastır tahminim. Hem toza karşı hem lekeye karşı

İnşallah Samsung gibi yapıştırmışlardır. Hiç bir yerde ekran çıkarılma vidoosu bulamadım. Gelsin de bakarız, olmayacaksa zorlayıp, gereksiz erkeklik yapıp telefonun içine etmem merak etme. Çıkmıyorsa zorlamanın alemi yok. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...