İçeriğe Yönlendir

5*7 Hoparlör Tavsiyesi

Kadir Kasap

Recommended Posts

Kadir Kasap

Arkadaşlar,

Modinin 4 hoplarlörünü değiştireceğim, bildiğim kadar ile 5*7 uyuyor. Tavsiye olarak sunacağınız bir şeyler var mı? çok pahalı bir şey olsun istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bana sorarsanız mdf ile kasnak yaptırın ve 16cm taktırın. Hem daha ucuz, hem de daha performanslı olacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

Arkadaşlar,

Focusta ki hoparlörlerim ciddi anlamda müthiş, bas kalitesi tiz kalitesi ses kalitesi sanki araçta ekstra ses donanınımı varmış gibi bir his vermekte. Mondide bu kadar değil. Acaba focusta ne var ki ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Evet yeri gelmişken bende sormak istiyorum. Focus 2.5 titaniumda kullanılan hoparlör tipi ve markasını bilen var mıdır? Necvox marka ana üniteye bağlı dinliyoruz, müthiş bir ses kalitesi mevcut.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ben önlere 5*7 Alpine taktım ses kaliteli fakat bas yönünden beni çok tatmin etmedi birde bağlantı yerleri denk gelmiyor.

Ama eskiyle kıyasladığımda iyi ki almışım dedim.

bende önceki mk2 mondeomun dört kapısına takmıştım alpine..... ses kalitesi güzel, özellikle tizlerde... dediğiniz gibi bas yönünden fazla birşey beklememek gerekiyor... eğer bas da istiyorsanız bagaja woofer şart....

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Evet yeri gelmişken bende sormak istiyorum. Focus 2.5 titaniumda kullanılan hoparlör tipi ve markasını bilen var mıdır? Necvox marka ana üniteye bağlı dinliyoruz, müthiş bir ses kalitesi mevcut.

Necvox yerine pioneer avic f9220BT ile birde dinleyin. Necvox'u çöpe atarsın. :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Necvox yerine pioneer avic f9220BT ile birde dinleyin. Necvox'u çöpe atarsın. :D

4000 lira yı bana ver.Bir de benden dinle abi :D 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben önlere 5*7 Alpine taktım ses kaliteli fakat bas yönünden beni çok tatmin etmedi birde bağlantı yerleri denk gelmiyor.

Ama eskiyle kıyasladığımda iyi ki almışım dedim.

Aşağıda konusu olan güç paketini kullanırsanız tatmin edebilir.

Gerçi beni de tam tatmin etmedi ama sıkıntı alpine veya 5x7 olmasıyla alakalı değil, kapıya takılı olmasıyla alakalı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/259082-alpine-güç-paketi-montajı/

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

geçen hafta aracıma ucuz yollu teyp ve kolon aldım.5x7 ler pahalı geldiğinden 16 cm 4 adet 3 yollu piranha aldım 4 ü 70 tl tuttu.bir adette sony dsx-a30 usb li teyp aldım 130 tl .

kolon montajlarına gelince kolonun kapağını aynı anda kasnak olarak kullanılabiliyor yalnız ikişer adet vida atabiliyorsunuz , yuvarlak olduğu için.

ses kalitesine gelince eskisinden 10 kat daha iyi tavsiye ederim.

eski hoparlörler resmen bobinleri mıknatısa sürttüğünü elimle farkettim.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

JL audio xr 570 mid takımlarını amplifikatör desteğiyle kullanıyorum.Kristal berraklığında ve çok güçlü ses alıyorum.Fakat bilindiği gibi mid takımlarında bass sesler çalmıyor.Bagaja sub şart...

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Uğur Gökçebey
İlhan Kol yazdı:

geçen hafta aracıma ucuz yollu teyp ve kolon aldım.5x7 ler pahalı geldiğinden 16 cm 4 adet 3 yollu piranha aldım 4 ü 70 tl tuttu.bir adette sony dsx-a30 usb li teyp aldım 130 tl .

kolon montajlarına gelince kolonun kapağını aynı anda kasnak olarak kullanılabiliyor yalnız ikişer adet vida atabiliyorsunuz , yuvarlak olduğu için.

ses kalitesine gelince eskisinden 10 kat daha iyi tavsiye ederim.

eski hoparlörler resmen bobinleri mıknatısa sürttüğünü elimle farkettim.

Arkadasın aldığı 16 cm yuvarlak sanırım içine tam oluyormu denıyen varmı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mdf den oval kasnak kesip içine yuvarlak delik açılıyor, veya hazır çevirici kasnak alınıyor

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Çağlar Bayur yazdı:

mdf den oval kasnak kesip içine yuvarlak delik açılıyor, veya hazır çevirici kasnak alınıyor

hocam focusumdada mondeomdada 6x8  ford mazda uyumlu pioneer kullanmaktayim  arac icinde dahili arkaya gomulu pioneer gm-d1004  4x50 rms amfi kullanmaktayim  boyutu kucuk ve montaj zahmeti yok  merak edenler   @mondeomk3mod  insta hesabimda videolara bakabilirler.  mdf yada benzeri seylerle kapilarda zingirdama ve dip tonlarda distorsiyon cok belli eder kendini.  pioneerin ford ve mazda icin urettigi ozel hoparlorler mevcut

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Halil ibrahim Oruc yazdı:

hocam focusumdada mondeomdada 6x8  ford mazda uyumlu pioneer kullanmaktayim  arac icinde dahili arkaya gomulu pioneer gm-d1004  4x50 rms amfi kullanmaktayim  boyutu kucuk ve montaj zahmeti yok  merak edenler   @mondeomk3mod  insta hesabimda videolara bakabilirler.  mdf yada benzeri seylerle kapilarda zingirdama ve dip tonlarda distorsiyon cok belli eder kendini.  pioneerin ford ve mazda icin urettigi ozel hoparlorler mevcut

onları burada bulamayız, bulsak da alamayız , alsak da tavsiye edersek dayak yeriz burada :)

bizim tavsiyeler genelde en ekonomik olanlar.....

6x8 pioneer :wub:

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Çağlar Bayur yazdı:

onları burada bulamayız, bulsak da alamayız , alsak da tavsiye edersek dayak yeriz burada :)

bizim tavsiyeler genelde en ekonomik olanlar.....

6x8 pioneer :wub:

ya abi insan bir kez aliyor  sesin doyum hazzi daha onemli soyle tok tatminkar bir sesten bahsediyorum😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...