İçeriğe Yönlendir

Gülümseyen Japonum - Mazda 3

Engin Deniz

Recommended Posts

Engin Deniz

6 Aylık sabırlı ve bir o kadar stresli araç arayışımız, Mazda 3 ile son buldu. Accord, mondeo ile başlayan arayış sürecimiz, temiz ve düşük km li araç bulamamamız ve piyasanın aşırı yükselmesi ile başka alternatiflere kaydı. Focus, civic derken, forumdan ve internetten okuduğum olumlu yorumlarla Mazda 3 de karar kıldık. Onlarca araca niyetlendim, hepsinde direkten döndüm. Bu arada piyasaı yok denilen Mazda'nın nasıl hızlı satıldığını görmüş oldum :)

Cumartesi Antalya'da Mazda Bayisi Mepaz Otomotiv'e gittim ikinci el araç bulabilirmiyim diye. Hiç umudum yoktu, ta ki çekik gözlü beyazı görene kadar.

Araç 49 binde, ilk sahibinden servis bakımlı ve ekspertiz raporlu. Sadece tamponda boya var. Impressive modeli. Galerici tabiriyle gırtlak dolu :D

Hız sabitleyici, Sunroof, çift bölgeli dijital klima, koltuk ısıtma, şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlara ek olarak serviste takılmış multimedia sistemi mevcut. Motoru focus motoru. 4 ileri klasik otomatik.  3 günlük şehir içi-dışı ortalama tüketim 8.5 litre civarı.

Allah herkese hayırlısını nasip etsin, beklediğime deydi. Arabadan inmek istemiyorum :)

Gelelim fotoğraflara :

:nazar: :nazar:

tfG7FUql.jpg

AB1V89nl.jpg

WmTjz0Ul.jpg

rtnvNzWl.jpg

0IGPSAMl.jpg

Mhqm3Thl.jpg

T8g5tJWl.jpg

MPg16G6l.jpg

DnsSZ6jl.jpg

Flph1efl.jpg

vzzMXOfl.jpg

• Beğen 31
Yorum bağlantısı
Fatih Akgümüş

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileği ile  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok güzel sevdiğim model ve kasa. Allah gönlüne göre verdi. Güle güle kullan.

Benim araca talip olsana :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

hayırlı olsun. s40'taki gibi, bu araçta da farlar mercek+h7 halojen+far yıkama şeklinde mi?

not: s40'ta farklı opsiyonlar da var tabi.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazadan beladan ve dahi nazardankorusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Oldum olası sevmişdir bu kasayı. Ama nedendir bilinmez pek tercih sebebi değil. Sanırım parça fiyatları pahalı oldugundan.

Abi hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Gerek şehir içi gerekse şehirlerarası yolda bizzat test ettim. Hiç bu kadar rahat ve keyifli bir araç olduğunu tahmin etmiyordum.

Rabbim kazadan beladan korusun bro, güle güle bin. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Isparta iftr fotoğraflarında görünce yoksa mı dedim? Doğruymuş:) güle güle kullan. İstediğin aracı bulmana çok sevindim gerçekten. Fotoğrafları gördükçe içim açıldı:) İnşallah dizeli de bize nasip olur. Valla Kadir Gecesi'nde dilemiş oldum, takdir Yüce Allah'ın. Uzun dönem testlerini, bol fotoğraflarını, gece ışıklandırmasını, yol bilgisayarı ekranı, yanında klima radyo ekranının fotoğraflarını detaylı olarak görmek isteriz. Sahibinden.com'da gözüm çıkıyor bakmaktan anlaşılmıyor. Bir de tabi forumun muhtemelen en güvenli aracı olarak kör nokta uyarı sistemi hakkında bizleri aydınlatman önemli Engin:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

:nazar:

Bi-xenon muymuş aydınlatma :)

4 cama tek dokunma ile acilip kapanma ve dugmelere isik koymayan japon onu koyar mi :)

Hayirli olsun.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Japon üretim tekniği, ne kadar az elektronik parça o kadar az sorun. Özellikle hareketli parçalarda:) Maliyetten kaçmazlar o ayrı konu. Yanlız bu impressive donanımı Japonlara göre çok Avrupai. Koltuk ısıtma, ön cam rezistans bunlar Japonların sevdiği şeyler değil ama Ford elde kalanları ucuza verdi herhalde, hatta kör nokta uyarı sistemi bu sınıf araca nerden düştü diye düşünmüşümdür.Mazda bu konularda referans model olarak öne çıkmaz, orta alt sınıf araçta bir ilke imza attılar. Kararan iç dikiz aynası mesela, Honda civic'in uzay mekiği modellerinde bile yok, impressive'de o da var. Kapı cam düğmelerini verseydi Ford onlar da ışıklı olurdu ama aracın Japon olduğunun belli olması için iki önemli kriter var, bir ışıksız cam düğmeleri, ikincisi, sinyal kolundan çevirmeli far açma anahtarı ve ön arka sisleri açmak için sinyal kolunda atraksiyonlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kör nokta sisteminin bu araçta olması çok şaşırtıcı

tabi o özelliği koyup 4 ileri şanzıman koyması da bi o kadar şaşırtıcı :)

Hayırlı olsun... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 cama tek dokunma ile acilip kapanma ve dugmelere isik koymayan japon onu koyar mi :)

Hayirli olsun.

Bi xenon farlı modeli var bu kasanın :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...