İçeriğe Yönlendir

Acl Servis Ankara

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen

Arkadaşlar malum aracı alalı 2 aya yaklaştı ve ben Çankırı'dayım. Burada herhangi bir yetkili ve özel servis yok. O yüzden tüm ihtiyaçlar için maalesef Ankara yolu gözüküyor bize. Bayram sonrasındaki perşembe günü araca kafama göre bakım yaptırmak ve birkaç görsel modifikasyon amaçlı Ankara'daydım. Sabah 10 gibi ACL ye gittim İskitlerdeki. Hemen aracı aldılar. Kafamdaki her şeyi yaptırdım. Rutin bakım ( Yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, 4 buji, gibi. Bunun yanında daha önce konusunu açtığım bijon kapaklarını sordum. Onlar için çelik bijon taktıklarını söylediler, 20 sini birden değiştirttim :), arka plaka lambalarından biri kırıktı onu değiştirttim. Tüm kontrolleri yapıldı, Balanslar dahil. Toplamda 600 TL ödedim. Bana makul geldi. Bunların zaten 120 TL si çelik bijonlar ve 85 TL si de arka plaka ışığı. Plaka ışığı normalde yan sanayisi 35-40 TL civarında bu orijinal olunca biraz pahalı oldu sanırım.

Gerek personelin iyi tavırları , gerekse işimizi 1.5 saat gibi kısa bir sürede tamamlayıp aracı bize teslim etmeleri hoşuma gitti açıkçası. En büyük artısı yedek parça sıkıntısının olmaması. Üst kat komple yedek parça. İsterseniz yan sanayi de temin ediyorlar ama Otosan Bayisi oldukları için geneli orijinal yedek parça. Mesela plaka lambası birkaç yere sorduğumda getirteceklerini ellerinde olmadığını söylemişlerdi.

Hatırı sayılır indirim de yapıyorlar. Bijonların tanesi yetkili serviste 10 TL demişlerdi burada 5.5 a bıraktılar.

Memnuniyeti sizlerle paylaşmak adına bu mesajı yazdım.

Oradan çıkıp bir de ayna altı ve iç ambiyans aydınlatmalarını LED yaptırdım o da çok hoş durdu. Bir de eski araçlarımda kullandığım gaz tepkime artırıcı  ''Sprint Booster'' taktırdım araç delirdi :) Tabi ki ben de...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Güle güle , kazasız belasız kullanın.. resim de paylaşırsanız daha faydalı olur.

edit: her zaman ki gibi düzeltme yaptım.

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Güle güle kullanın,

Müşteriyi memnun edebilmenin ilk kuralı yedek parça bulundurmaktır.

Müşteri gelir, fiyat veririm müşterinin ilk cevabı pahalıymış olursa, ikinci soru eliniz de parça var mı olur.

Eğer parça var ise kesinlikle yaptırır. Parça yoksa hem yaptırmaz, hem eleştirir hem de sinirlenip gider.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Acil servis diye okudum korktum, canavara ilk aydan bir şey mi oldu diye :)

:nazar:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hayırlısı olsun Cem Bey. Güle güle kullanın..

TEşekkürler Kerem Bey

Güle güle , kazasız belasız kullanın.. resim de paylaşırsanız daha faydalı olur.

edit: her zaman ki gibi düzeltme yaptım.

İlk fırsatta paylaşayım inşallah. Özellikle LED ler iyi oldu bence. 

Hayırlısı olsun , Güle güle kullanın   :) 

Teşekkürler...

Güle güle kullanın,

Müşteriyi memnun edebilmenin ilk kuralı yedek parça bulundurmaktır.

Müşteri gelir, fiyat veririm müşterinin ilk cevabı pahalıymış olursa, ikinci soru eliniz de parça var mı olur.

Eğer parça var ise kesinlikle yaptırır. Parça yoksa hem yaptırmaz, hem eleştirir hem de sinirlenip gider.

KEsinlikle doğru yaklaşım. Alde parça bulundurmak bence de önemli. 

Tebrikler servis deki arkadaşlara.

Bence de . 

Cem bey teşekkür ederiz. Servisi de tebrik ederiz.

TEşekkür ediyorum Mehmet Bey. 

İyi olmuş bilinen bir servistir kendileri..

Öyleymiş Ayhan Hocam. Epeydir Ford aracım olmayınca bilmiyordum ben de. Artık bundan sonra Ford servisleriyle kanka olacaz muhtemelen. Allah arıza vermesin de extralar için gidelim inşallah...

Acil servis diye okudum korktum, canavara ilk aydan bir şey mi oldu diye :)

:nazar:

Aman Oğuzhan bey, Son insigniadan sonra zaten korkup duruyorum bişey çıkacak diye :) Allah vermesin.

Teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fotoğraf kağıdı verecektik... :D  Acl servis garanti dahilinde bakım yapıyor ama parça değişimi yapamıyor bildiğim kadarıyla.. Bende uğramıştım mazot filtresi almak için...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Cem Bey hayırlı olsun aracınızın bakımları. Aracınız benim de çok dikkatimi çeken ve zaman zaman değiştirme yönünde aklımı çelen bir model, fakat reel yakit tüketimini cok merak ediyorum,malum lpg ile de uyumlu değil . Şu andaki aracim titanium 2.0 tdci Mk4 Mondeo, aracımdan çok memnunum, fakat 240 hplik ecoboost'un da Mondeo'yu nasıl farklı bir canavara dönüştürdüğünü biliyorum :) sonuç olarak, yakıtla ilgili verilerinizi paylaşır mısınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yonar

Arabamı tesadüfen götürdüğüm servisim. Bende bayaa uzun süredir oraya götürüyorum. İlk fiesta fun ımla gitmeye başlamıştım.

Servisteki her arkadaş iyidir, hoştur. Ancak Osman adlı arkadaşla güzel sohbet eşliğinde bakımlarımı yaptırıyorum. Kendisi hem işinde bilgili, hemde arabamı güvenle teslim edebileceğim bir kişi.

Şu dönemde güvenilir bir servis ve servis elemanı bulabilmenin zorluğunu gördüğüm için 2. arabamı da ford alıp bu servise gitmeyi sürdürüyorum.

Cem beyin dediği gibi, işin süresi ne kadarsa o kadar sürede aracınızla ilgilenip teslim ediyorlar.

Çıkışta da araca takılan parçaların vs.. sizin km bilginizide belirtip bilgisayardan çıktısını veriyorlar. Bu, ileride yaşanacak her türlü sorunda elimizde bir belge olması, hemde satışımızda yeni sahibine vereceğimiz dosyada güzel duruyor.

Ben de memnunum, öneririm.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Serhat Bey hakikaten performans olarak gayet tatminkar bence. Yakıt derseniz elbette bir TDCI değil ama bir kıyaslama yapayım daha iyi anlaşılabilir. Şehir içinde bir kere 10 lt nin altına düşmesi mümkün değil. Gerçi bu eko mod diye bişey var burada sürüş detaylarınızı anlatıyor ve puan veriyor sanırım sizinkinde de vardır. Benim hastane ile ev arası 1.5 km ve tipik küçük şehir trafiği 4 tane ışık geçiyorum ve dur kalk oluyor. Motor zaten ısınmamış oluyor. Eco modda da %80 soğuk motorda kullandığım yazıyordu. Demek istediğim benim şehir içi değerim bence maksimum yakıt değerine yakın seyrediyordur. Belki daha az dur kalklı ve daha uzun şehir içi yollarda tüketim değeri daha düşük olacaktır. Araç yol bilgisayarı verisi 12.5- 13 lt civarında. Ancak Ankara dönüşü arabada bebek vardı , saat geç olmuştu ve yol maalesef oldukça bozuk. O yüzden 110- 120 km ortalama ile birkaç yerde 140-150 olacak şekilde kullandım. Ankara çıkışı depoyu doldurmuştum, ortalama 120-130 km de ibre hiç oynamadı bile. Aracın bilgisayar verisi 6.7 lt idi. Acayip hoşuma gitti açıkçası. Sanırım Ecoboost bu işte. Basmazsanız bu araba hiç te 240 BG gibi yakmıyor.

Karşılaştırma dedim lafı uzattım. Önceki insigniam da 280 BG idi ve performanslar aşağı yukarı aynı idi. Yalnız şehir içi 18-20 lt civarı kesin yakıyordu. Şehirlerarası ise 10 LT altına düşmek pek mümkün olmuyordu. Onunla kıyaslayınca bence ecoboost oldukça başarılı.

Tabi sürüş keyfi ve konforu hiç söylemiyorum bile...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Sprint booster gerçekten işe yarıyor mu ? Gaza birden fazla basmayla aynı şey olduğunu söylüyorlardı hiç denemedim. İnceleyince mantıksız da gelmişti Montaj dahil ne kadara takıyorlar ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

İşlerini gerçekten düzgün yapan bir yer..

Ben 2 sene önce focus ararken expertiz için bir kaç araç götürdüm.2 araç için expertiz yaptılar.3.cüsünde benim durumu anlayıp hiç teste sokmadan ön kontrol için ustayla geldiler baktlar.Km ve hasar durumunu kontrol ettiler.Abi bu aracı boşuna teste sokma dediler ve ücret almadılar.Ben o ara fiesta aldım.Satış sonrası ilk bakım için oraya götürdüm.Hem işcilik hem parça fiyatı olarak uygun bir rakama yaptırdım.Çok ilgililer sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Sprint booster gerçekten işe yarıyor mu ? Gaza birden fazla basmayla aynı şey olduğunu söylüyorlardı hiç denemedim. İnceleyince mantıksız da gelmişti Montaj dahil ne kadara takıyorlar ?

+3
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İşlerini gerçekten düzgün yapan bir yer..

Ben 2 sene önce focus ararken expertiz için bir kaç araç götürdüm.2 araç için expertiz yaptılar.3.cüsünde benim durumu anlayıp hiç teste sokmadan ön kontrol için ustayla geldiler baktlar.Km ve hasar durumunu kontrol ettiler.Abi bu aracı boşuna teste sokma dediler ve ücret almadılar.Ben o ara fiesta aldım.Satış sonrası ilk bakım için oraya götürdüm.Hem işcilik hem parça fiyatı olarak uygun bir rakama yaptırdım.Çok ilgililer sağolsunlar.

İlgi alaka ve fiyat konusunda benim de gerçekten hoşuma gitti. Bir de tam oalrak yetkili servis gibi parça stoğu olması ve yetkili servis mantığı ile çalışmaları takdire şayan.Zaten orta anadoludaki çoğu sigorta şirketinin parça tedarikçiliği onlarınmış. 

+3

Sprint booster mantık olarak dediğiniz gibi gaza tam basmayla aynı şey gibi görünse de; ayak marifeti ile malesef bunları yapmak hiç de mümkün değil. Şimdi nasıl diyeyim inanın bunu kullanmadan anlatmam mümkün değil. Aynı duyguları ben de ilk taktırdığımda ( insignia) hissetmiştim. Gereksiz gibi görünmüştü ancak taktırınca anladım iş o kadar da basit değil. Ciddi olarak fark ediyor performans. Yada en azından verdiği his. Ayrıca deneme süresi var. 1 hafta deneyin memnun kalmazsanız cihazı söktürüp para iadesi alabiliyorsunuz. Araca zarar veren bir şey değil, montajı ve sökmesi 5 dakika sürüyor hatta kendiniz bile yapabilirsiniz. 

Fiyatına gelince 600 ile 700 TL arasında değişiyor. Plastik kutu içinde sadece birkaç devreden ibaret bir cihaz. Malzeme maliyeti olarak 20 TL yi geçeceğini hiç sanmıyorum :) Çakmaları ve sonradan çıkanları da var ama onların fiyatları da aynı. 

Sonuç olarak araç kullanma keyfini en az 2 katına çıkaran bir cihaz bence. Kullanan tüm arkadaşların görüşleri de genel oalrak benzer. Açıkçası 1 haftalık deneme sürecinde iade edeni görmedim. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Cem Bey :

Forumda elektronikten anlayan o kadar ustamız var birileri de çıkıp ben yaparım dese :seytan:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem Bey :

Forumda elektronikten anlayan o kadar ustamız var birileri de çıkıp ben yaparım dese :seytan:

valla keşke biri yapsa. Bence çok zor olmasa gerek. Iyi elektronik bilgisi yetecektir sanki...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

valla keşke biri yapsa. Bence çok zor olmasa gerek. Iyi elektronik bilgisi yetecektir sanki...

Burdan sesleniyorum elektronikci ustalarımıza 20 -30 lik ürünlere 600/700 tl vermeyelim sizin emeğinizi verelim.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gaz pedalı içindeki potansiyometre direk gerilim çıkarmaz. Aradaki devre yumuşak şekilde voltajı yükseltir. Haricen takılan ünite voltajı sert yükseltir. Gaz pedalı tepkisi serleşir ve buda motor devrine yansır. Her zaman derim, herkes kendi işini yapsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Servet abi sonuçda talep edilen bir ürün sen yapsan alıcı çıkar.

:)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Piyasada yapılmış olanı yapmam, onu tasarlayan ekmeğini yesin :)

Ya Servet Bey siz adamın ekmeğiyle oynamayacaksınız. Sadece forum için bile yapsanız millet dua eder valla. Yada yapılmış olanı yapmayın biraz daha geliştirip farklı bişey yapın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Ya Servet Bey siz adamın ekmeğiyle oynamayacaksınız. Sadece forum için bile yapsanız millet dua eder valla. Yada yapılmış olanı yapmayın biraz daha geliştirip farklı bişey yapın :)

+1001
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...