İçeriğe Yönlendir

2013 Makyajlı Megane Hella,gen5

Misafir

Recommended Posts

Bursa'dan bir arkadaşımızın akrabası için temin edilen sanırım 2013 olan modelin makyajlı kasa Megane orijinal mercekli ama halojen olanına yeni tip Hella bi-xenon mercek,Gen5 balast 4300k xenon takımı montajını yapmak Rabbimin zini ile kısmet oldu.Fakat araç üzerinde resim duvar resmi vesaire henüz gelmedi.

Farlarda Bosch H7 mercek kullanılmış.Bi-xenon modeli ile aynı yapıda fakat bu farlar bana gelmeden önce yeni Hella olarak konuşuldu ürünler alındı.Mercek bu çıkınca sonra Bosch takmakta istemedim.Çalışmaya devam ettim.Bu fara sahip olan arkadaşlarımız direkt Bosch bi-xenon mercek değişimi yapabilirler fakat far camının açılması şart.

qlEaVfc.jpg

Montaj aparatı yapmaya gerek kalmdı orijinal yapı üzerinden montajı yaptım.

k8z3n3D.jpg

2hL1LEC.jpg

PCmgPjE.jpg

Çerçeve ile mrecek arasında yükseklik ayarının sorunsuz çalışabileceği kadar boşluk mevcuttu bu benim için iyi oldu ve farları kapattım.

3VrDQUw.jpg

LvgZatD.jpg

c2vjWbh.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Akif Eren

Oktay abi bi xenon'da uzunlarda uzun ampulleri yanıyor mu yoksa sadece bi xenon u yapıyor uzun işini bağlantıyı nasıl yapıyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aaa, yeni görüyorum bunu.

Gündüz farları tampona inince direkt çıkarmışlar fardan.

Ayrıca bu seride hiç bi-xenon'lu gelmedi. Renault RS'te dahi durdurdu bi-xenon'ları. Ne düşünüyor bilemiyorum...

Ellerine sağlık abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aaa, yeni görüyorum bunu.

Gündüz farları tampona inince direkt çıkarmışlar fardan.

Ayrıca bu seride hiç bi-xenon'lu gelmedi. Renault RS'te dahi durdurdu bi-xenon'ları. Ne düşünüyor bilemiyorum...

Ellerine sağlık abi.

Bu işi bilenlere bırakmayı olmasın sakın  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu işi bilenlere bırakmayı olmasın sakın  :D

Selektörleri kapıştıralım. Ama anahtarına :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Oktay abi bi xenon'da uzunlarda uzun ampulleri yanıyor mu yoksa sadece bi xenon u yapıyor uzun işini bağlantıyı nasıl yapıyorsun.

Eski hali nasıl ise aynen geçerli ve ilave olarak bi-xenon uzun hüzmesi hediyelik oluyor.Orijinal uzun hüzme iptalini asla tavsiye etmem.Fena etkili hale geliyor.

Neden bi-xenon takmıyorlar cümlesine aklıma gelen standarda bindirilen ve yanılmıyorsam 2400 lümenlik ışık gücü idi bundan dolayı  xenon aydınlatma kuralı nedeniyle olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Selektörleri kapıştıralım. Ama anahtarına :)

Reno anahtarını alıp neyleyim, merso selektöründen sonra zaten hayır gelmez artık o arabadan  :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Megane 3 tekide Bosch ise ne yapcan? :D  :p

Dandik bi-xenon ise zaten hayır gelmez ama Sani çok emin sellektöründen iyi düşün bence var bi bildiği. ;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...