İçeriğe Yönlendir

Bmw Z4 Angel Halka Değişimi,power Led Sinyal,hella Ve Gen5

Misafir

Recommended Posts

Bursa'dan arkadaşımızın Bmw Z4  aracının bakım sırasında farları yollayarak orijinal halkaların yeni nesil halka ile değişimi ve mercek temizliği yapılması için Ankara ziyareti sırasında bana bıraktı. Rabbimin izni ile hatalar ve kusurlar ile çalışma sonucunu iyi bir şlekilde almak kısmet oldu.

Farları açtım önüme çıkan yapı halojen aydınlatma ile sağlanan bir angel tasarımı oldu.Uzun hüzme gibi görünen kısım boş idi bu kısım sadece angel halak için ışık kaynagı bölümü olarak kullanıyordu.YEni nesil Halka montajı sonrası bu kısım boşta mı kalacak diye düşünmeye başlandı ve aslında ilk konuşmalarda tartışılan çift mercek olsun fikrine dönüş yapıldı ve orijinal Bosch mercek kromu fazlasıyla bitik durumda idi ve uzun hüzme kısmına ana kısa far bölümü olarak orijinal bosch mercek ise uzun hüzme de çalışacak şekilde sabitlendi.Yeni tip Hella bi-xenon ana mercek kasası bölümüne paralel olarak aliminyum montaj aparatı yaparak aynı anda hareket edecek ve ayarlanacak şekilde montajını yaptım.Yani yükseklik ayarında olması gereken ne ise o şekilde montajını yaptım.

Gen6 Valeo balast ve 4300k xenon takımı kullanıldı.Orijinal xenon ise sadece uzun hüzmede aktif halde kullanılıyor.

iAuSvcQ.jpg

HrFo0kt.jpg

Mercekler içten düzgün görünsün diyerek ince mercek şapkaları kesip boyadım.

89vCkYw.jpg

Orijinal çerçeve ksımlarıda yerleştirildi ve son durum.

r5bkkbu.jpg

3USR3Kg.jpg

Orijinal angel halka Parçlar söküldü,Angel halkalar 35 watt gücünde halojen ampul ile aydınlatılması yapılıyor.Bu kısımlara tamamen söküldü ve Boşta kalan uzun hüzme kısmına Hella bi-xenon mercek montaj edildi.Konusu linkte mevcut.

http://www.geceucusu.com/topic/6050-bmw-z4-bi-xenon-ve-angel-eye/page__st__20

Orijinal Angel halka parçaları.

MMGC6AO.jpg

Orijinal çerçeve kısımlarına yeni nesil Bmw halkalarının montajlı hali.Her halkada 600 lümenlik powe led ler kullanıldı.

Cthhc9J.jpg

Montaj sonrasındaki durumlar.

r5bkkbu.jpg

ouaprEp.jpg

3USR3Kg.jpg

kxI4zqo.jpg

gQvRsRn.jpg

http://i.imgur.com/VKpVl2b.jpg[/img]

Sinyal kısmına her bir bölüme 8 Power led montajını yaptım ve bu kısmıda siyah zemin yaptım.Cam çizgileri ışığı tkileyen bir durum olunca siyah zemin çok sıkıntı yaratmacaktı.

Vr8AVv5.jpg

Araç üzerindeki resimler gelince bilahire ekleyeceğim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Eskisinden çok çok daha iyi olmuş..

Far camlarına da güzel bir temizlik şart olmuş..

Eline sağlık abi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Camları güzelce temizlendi.Film kaplatacaktı ama yaptımı bilmiyorum.Resimler geldiğinde durum netleşecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...