İçeriğe Yönlendir

2009 Megane 2 Ses Ve Yokuşta Kalkmama Problemi

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu

Megane 2 ses problemi:

Eniştem 1 ay önce 2009 model Megane Privilege 104.000 km 1.5 dci otomatik vites bir araç almış. Aracı aldıktan bir müddet sonra vitesi D ve R konumuna aldıktan sonra gaz verince videoda duyulan ses geliyor. Aracın gidişinde düz yolda sıkıntı yok. Ancak rampada ilk kalkışta gaza dibine kadar bassanız bile araç hiç gaz almıyor. Geride kaymıyor. Yaklaşık 5 sn sonra yavaş yavaş gazı kendi alarak (gaz pedalından bağımsız) araç hareket etmeye başlıyor. Tabi videoda duyulan ses her daim eksik olmuyor. Aracı Hopada kullandığından rampadaki problemi çok sonra farketmiş. Hopa'da gösterdiği iki ustadan biri normal bu birşeyi yok demiş. Diğeri otomatik şanzıman arızalı, 4-5 bin masrafı var demiş. En yakın reno servisi Trabzonda oldugundan henüz aracı servise gösteremedi. Arızanın kaynağı ne olabilir? Aracı bu şekilde kullanması problem olur mu? Tecrübeli abilerimizden yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Geçmiş olsun. Rize Gündoğdu da Yetkili servis var. Yine biraz ilerisinde Bileşenler özel reno servisi var.Bence Karadeniz'de sanziman işi çok zor..kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Mondeoda öyle bi durum yok hemen kalkıyor. Başka bi meganeda denemekte fayda var o zaman anlaşılır normal olup olmadığı  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emir Karadağ

Bizdede 2009 Expression dizel otomatik vardı. Zaten yokuş düz farketmeksizin kalkışları çok kötüydü.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Cevaplar için sağolun arkadaşlar. Aracın şanzımanın da sorun varmış. Yetkili servis değişmesine 9bin, tamirine 4,5 istemiş. Enişte burada özel bir servise şanzımanı söktürüp Ankara'ya tamire yolladı. 2bin 200 tl'ye halletti. En kısa zamanda da satmayı düşünüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cevaplar için sağolun arkadaşlar. Aracın şanzımanın da sorun varmış. Yetkili servis değişmesine 9bin, tamirine 4,5 istemiş. Enişte burada özel bir servise şanzımanı söktürüp Ankara'ya tamire yolladı. 2bin 200 tl'ye halletti. En kısa zamanda da satmayı düşünüyor.

BRV şanzımanlar maalesef sorunlu. Konuyu ilk okduğumda aklıma gelen buydu ama yazmaya çekindim :(

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

BRV şanzımanlar maalesef sorunlu. Konuyu ilk okduğumda aklıma gelen buydu ama yazmaya çekindim :(

BRV şanzıman ne demek? İlk defa duyuyorum. Bu otomatik şanzımanda tam otomatikten gerisi yalan.
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

aracınınızın şanzuman yagını kontrol ettirdinizmi özelliğini yiteren yağ dişlilerde bozulmaya sebebiyet veriyor sorunlu şanzuman bence yoktur veya önceden acıldıysa yapan ustada sorun vardır

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

aracınınızın şanzuman yagını kontrol ettirdinizmi özelliğini yiteren yağ dişlilerde bozulmaya sebebiyet veriyor sorunlu şanzuman bence yoktur veya önceden acıldıysa yapan ustada sorun vardır

Muhtemelen eniştem aracı aldığı vakit şanzıman sorunluydu. Eski sahibiyle aracın geçmişini konuşmuştu ama ayrıntısını bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...