İçeriğe Yönlendir

Samsung S3 "ağda Kayıtlı Değil" Uyarısı

Fatih Bayrakdar

Recommended Posts

Fatih Bayrakdar

Arkadaşlar Samsung S3 telefonuma simkartı taktığımda ağda kayıtlı değil uyarısı çıkmaktadır. imei ise değiştirilmiş, bu durum arızalanan telefonumun telefoncuya verdikten sonra başıma geldi. telefoncu da yapamadım deyip geri verdi.  garanti ise telefonun rootlandığını ve onlarında bişey yapamayacaklarını söylediler. Ne yapılabilir ? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Anladığım kadaıyla telefoncuda bir film dönmüş ve sizin IMEI yi kopyalamışlar.Faturası var mı elinizde ? 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Benim s3 mini de arama yapmak için listeye girip arama tuşuna basınca telefon çekmiyorsa o an 'ağda kayıtlı' değil mesajı çıkıyor, dağ başında falan bir kaç kez başıma geldi aynı sizin mesajdan çıktı ama sizin olay farklı galiba :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim bildiğim bu uyarı Yurt dışından gelen telefonlar için yapılmış S3 ile başlayan bir ağ kontrolü. 

IMEI ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Bunun 2 yolu var. 

1- Eğer telefonunuz yurtdışından geldiyse Pasaport kaydı ile açtıracaksanız birşey yapmanıza gerek yok. 

2- eğer başka yollardan açtırığ kullanmaya başlayacaksanız telefonunuzu bir telefoncuya gidip 100 TL vermeniz gerekiyor. Samsung'a kayıt ediliyor.

Ankarada Necatibey Caddesine gidip açtırabilirsiniz. Tanıdığım birkaç telefoncu var, yardımcı oldurmaya çalışırım. 
Geçmiş olsun

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar
(düzenlendi)

Faturam elimde ve garantisi var, imei ise değiştirilmiş hali (şuanki  0049...../02) şeklinde bişeydi. internetten araştırdığımda ise herkese atılan bir imei olduğunu anladım.

tarihinde Fatih Bayrakdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benim bildiğim bu uyarı Yurt dışından gelen telefonlar için yapılmış S3 ile başlayan bir ağ kontrolü. 

IMEI ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Bunun 2 yolu var. 

1- Eğer telefonunuz yurtdışından geldiyse Pasaport kaydı ile açtıracaksanız birşey yapmanıza gerek yok. 

2- eğer başka yollardan açtırığ kullanmaya başlayacaksanız telefonunuzu bir telefoncuya gidip 100 TL vermeniz gerekiyor. Samsung'a kayıt ediliyor.

Ankarada Necatibey Caddesine gidip açtırabilirsiniz. Tanıdığım birkaç telefoncu var, yardımcı oldurmaya çalışırım. 

Geçmiş olsun

Tolgahan'ın yazdıklarına katılıyorum, çünkü bende yurt dışından S4 getirdim ve pasaport kaydı yaptırdığım halde Ağ'da görünmedi ve bir telefoncuya 50 TL vererek Samsung'a kayıt yaptırdım açıldı telefon. Telefon Samsung olmasına rağmen neden ağ'da görünmüyor diyebilirsiniz, ağ'da görünüyor telefonunuz ama telefonu almış olduğunuz ülke grubunda Türkiye yok olduğu için ülkemizde ki GSM firmalarını görmüyor ve kayıt bu yüzden yapılıyor. 

Yorum bağlantısı

Eşimin ve baldızın S3 mini telefonunda da aynı problem arada bir oluyor. Köklü bir çözüm tabiki değil ama kapatıp açıyorum düzeliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar

Tolgahan'ın yazdıklarına katılıyorum, çünkü bende yurt dışından S4 getirdim ve pasaport kaydı yaptırdığım halde Ağ'da görünmedi ve bir telefoncuya 50 TL vererek Samsung'a kayıt yaptırdım açıldı telefon. Telefon Samsung olmasına rağmen neden ağ'da görünmüyor diyebilirsiniz, ağ'da görünüyor telefonunuz ama telefonu almış olduğunuz ülke grubunda Türkiye yok olduğu için ülkemizde ki GSM firmalarını görmüyor ve kayıt bu yüzden yapılıyor. 

Serhan Bey, telefonumu Turkcell bayinden garantili ve faturalı aldım ve bir yıldır da kullandığım bir telefondu. yurtdışı ile ilgili olmadığını düşünüyorum. sorun telefoncunun telefonu formatlaması ve samsungun bu sorununu çözmek istememesi. beni şaşırtan garantili telefonumun samsung tarafından neden fabrika ayarlarına çekilememesi. tahminim şimdi çıksam herhangi bir telefoncuya söylesem klonlayıp sorunu çözecek ama ben bunu istemiyorum. yasal yollardan telefonumun sorununu gidermek istiyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Serhan Bey, telefonumu Turkcell bayinden garantili ve faturalı aldım ve bir yıldır da kullandığım bir telefondu. yurtdışı ile ilgili olmadığını düşünüyorum. sorun telefoncunun telefonu formatlaması ve samsungun bu sorununu çözmek istememesi. beni şaşırtan garantili telefonumun samsung tarafından neden fabrika ayarlarına çekilememesi. tahminim şimdi çıksam herhangi bir telefoncuya söylesem klonlayıp sorunu çözecek ama ben bunu istemiyorum. yasal yollardan telefonumun sorununu gidermek istiyorum.

Telefoncu telefonu formatlarken kullandığı setup ya yurtdışıysa. Hiç böyle düşünmüyorsunuz ama. Ondan bahsediyoruz ;)

Ayrıca bu yolun yasal olmadığını nereden çıkarttınız. Size IMEI değiştirin demiyoruz ki gidin kayıt ettirin diyoruz :) 

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar

Telefoncu telefonu formatlarken kullandığı setup ya yurtdışıysa. Hiç böyle düşünmüyorsunuz ama. Ondan bahsediyoruz ;)

Ayrıca bu yolun yasal olmadığını nereden çıkarttınız. Size IMEI değiştirin demiyoruz ki gidin kayıt ettirin diyoruz :)

O kısmını hiç bilmiyorum ki hocam, zaten yapamamış.

Yorum bağlantısı

O kısmını hiç bilmiyorum ki hocam, zaten yapamamış.

Bizde işte tam o kısmından bahsediyoruz. Siz IMEI'ini sorguladınız mı verdiğim adresten? 

Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar

Dur şimdi orasını karıştırma :D

:) sorgulattım hocam da telefoncunun attığının kaydı çıkmadı. 

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

S3 lerde alınan ülkenin dışında bir ülkeye ait (aynı sürüm örneğin Almanya da satılan) android yüklü gelmiş telefona Samsung un TR de satılan S3 lerdeki Türkiye için olan Android sürümünü kurdunuz mu bu sorun oluyor. Bende de S3 vardı. ve Real den almıştım ve telefon paralel ithalat ve Almanya da satılan tel imiş (paralel ithalat ile gelmiş). Telefonu rootlayıp cynogenmode kurmuştum sonra sıkılınca orjinal yazılıma döeyim dediğimde S3 Türkiye yazılımını kurduğumda aynı sorun olduydu. Ama Almanya sürümünü kurunca herşeyi düzeldi. Telefonun esas kökenini bulup o sürümü sammoblie den indirip kurunca düzelmesi lazım başka bir sorun yok ise...

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Valla imei değiştirilmiş dediğinize göre, ben olsam o dükkana gider, kardeşim aha faturam bu imei numaram bu, sen ne halt yemeye bu imei yi değiştirirsin diye fırçayı basarım. Tabi telefoncuya verilme sebebi bu değilse.. Telefonunuzun kendi imei numarasına sahip olması durumunda hangi yazılımı kullandığının bir önemi yoktur btk kayıtlı olduğu için ağ kaydına izin verecektir. Ancak imei kayıtdışı bir imei ise ya bunu kaydettirmeniz gerekecektir ya da kendi imei numaranıza dönüş yapmanız gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker
(düzenlendi)

S3 lerde alınan ülkenin dışında bir ülkeye ait (aynı sürüm örneğin Almanya da satılan) android yüklü gelmiş telefona Samsung un TR de satılan S3 lerdeki Türkiye için olan Android sürümünü kurdunuz mu bu sorun oluyor. Bende de S3 vardı. ve Real den almıştım ve telefon paralel ithalat ve Almanya da satılan tel imiş (paralel ithalat ile gelmiş). Telefonu rootlayıp cynogenmode kurmuştum sonra sıkılınca orjinal yazılıma döeyim dediğimde S3 Türkiye yazılımını kurduğumda aynı sorun olduydu. Ama Almanya sürümünü kurunca herşeyi düzeldi. Telefonun esas kökenini bulup o sürümü sammoblie den indirip kurunca düzelmesi lazım başka bir sorun yok ise...

Bu mesaja katılıyorum.  Cihazınızın bir önceki romunu bulmanız gerekecek muhtemelen xxemg4 sonrasında modem ve efs yapısı değiştiği için eğer üzerinde xxemg4 yoksa ondan yapıyor olabilir. XXEMG4 kodlu bir rom yükletin (ingiltere romu sanırım bu kodda idi.)  muhtemelen düzelir.

Cihazınızdaki şu ekranda işaretli yerde ne yazıyor paylaşabilir iseniz belki yardımcı olabilirim. 

rY4WO7.jpg

tarihinde Rifat Şeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar

Bu mesaja katılıyorum.  Cihazınızın bir önceki romunu bulmanız gerekecek muhtemelen xxemg4 sonrasında modem ve efs yapısı değiştiği için eğer üzerinde xxemg4 yoksa ondan yapıyor olabilir. XXEMG4 kodlu bir rom yükletin (ingiltere romu sanırım bu kodda idi.)  muhtemelen düzelir.

Cihazınızdaki şu ekranda işaretli yerde ne yazıyor paylaşabilir iseniz belki yardımcı olabilirim. 

rY4WO7.jpg

hocam, xxemg4 versiyonu dahil dört farklı rom denettim dün hiç birinde olmadı. 

hocam, xxemg4 versiyonu dahil dört farklı rom denettim dün hiç birinde olmadı. 

yalnız garantiden telefonu aldıktan sonra ordaki eleman dışarıyı önerdi sağolsun, iyi anlaşmışlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayrakdar

turkiye.gov.tr adresinde sorguladığımda aşağıdaki gibi kayıtlı, ancak telefondaki imei 0049....../01'dir. 

gj09QR.png

Yorum bağlantısı

Acemi telefoncu sizin imei ucurmus rom yuklerken. Su anda yapmaniz gereken kendi imei numarasini tekrar telefoncuya yukletmeniz. Eger numaraniz baska telefona kopyalandiysa bu telwfonu baska hatla kullanamazsiniz...

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Hocam siz önce telefoncuyu değiştirin işine bilen birini bulun bu sorunun çözümü çok zor değil ellerinde gerekli box var ise ama yinede seçenek yok derseniz bu link'i sizin telefoncuya bir okutun buradakileri yapsın bu çözüm olabilir.  Bunları yapmadan önce sürümü 4.1.2 ye indirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...