İçeriğe Yönlendir

Htc One (M8) Detaylı İnceleme, Kullanım Tecrübeleri Ve Diğer Bilgiler

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

M8in çok fazla replikası var piyasada. Nasıl ayırt edebiliriz anlamanın kolay bir yolu varmı.

Muhtemelen kamerası. Tahminimce VGA gibi çeker replika. Yada en azından farkı gözle hissedilir.

Sonra belki ses. Hoparlörler ve EQ ayarı olarak düşünürsek fark yine bariz olmalı.

Daha sonra da malzeme ve dolayısıyla ağırlık kontrol edilebilir. Replikalar alüminyum değildir diye düşünüyorum.

Replika gibi refurbished -yani tamir edilip sıfırlanmış- modeller de var. Genelde bunlar açıkça belirtilerek satılıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Muhtemelen kamerası. Tahminimce VGA gibi çeker replika. Yada en azından farkı gözle hissedilir.

Sonra belki ses. Hoparlörler ve EQ ayarı olarak düşünürsek fark yine bariz olmalı.

Daha sonra da malzeme ve dolayısıyla ağırlık kontrol edilebilir. Replikalar alüminyum değildir diye düşünüyorum.

Replika gibi refurbished -yani tamir edilip sıfırlanmış- modeller de var. Genelde bunlar açıkça belirtilerek satılıyor diye biliyorum.

Yarın ikinci el olarak alacağım abi. Faturası filan var vodafondan ama yinede kandırılmayalım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yarın ikinci el olarak alacağım abi. Faturası filan var vodafondan ama yinede kandırılmayalım :)

Vodafone faturası varsa sorun olmaz. Orası da böyle bir şey yaparsa işimiz var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Vodafone faturası varsa sorun olmaz. Orası da böyle bir şey yaparsa işimiz var

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Telefonu aldım gerçekten çok iyi. Yalnız şöyle bir problem var . Şarj cok iyi gidiyor ancak yüzde 25 e gelince birden kapanıyor şarja taktığımda tam bitmiş gösteriyor. Telefon daha yeni batarya 25 e inene kadar bir sıkıntı çıkarmıyor. Sıkıntısı ne anlayamadım

%25 de fazlaymis. 5-10 olsa neyse. Sanki batarya ölmüş gibi bir durum bu ama telefon yeni diyorsun? Ne kadar yeni
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

%25 de fazlaymis. 5-10 olsa neyse. Sanki batarya ölmüş gibi bir durum bu ama telefon yeni diyorsun? Ne kadar yeni

Bir aylık filan abi. Yalnız 25 e inene kadar hiç bir sıkıntı yok şarjı çok iyi gidiyor
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir aylık filan abi. Yalnız 25 e inene kadar hiç bir sıkıntı yok şarjı çok iyi gidiyor

Telefon sıfırlanmış mı? Factory reset atıp bi denemek gerek aslında. Ama %25ken kapanması batarya istatistiklerinden de olabilir. Rootlu cihazlarda battery stats siliniyor aslında.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Telefon sıfırlanmış mı? Factory reset atıp bi denemek gerek aslında. Ama %25ken kapanması batarya istatistiklerinden de olabilir. Rootlu cihazlarda battery stats siliniyor aslında.

Abi ben telefonu aldığım da sıfırladım normal menü den ama factory rest yapmadım. Root yaparsak garanti dışı kalmaz mı.
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi ben telefonu aldığım da sıfırladım normal menü den ama factory rest yapmadım. Root yaparsak garanti dışı kalmaz mı.

Kalabilir. Ona ben bisey diyemiyorum :) Telefonu kapatıp, ses kısma artı power tuşuyla aç. Bootloader menüsü gelir. Orada wipe menüsü var. İnternette detaylı bilgi vardır. Araştırıp oradan silmeyi denesene.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Kalabilir. Ona ben bisey diyemiyorum :) Telefonu kapatıp, ses kısma artı power tuşuyla aç. Bootloader menüsü gelir. Orada wipe menüsü var. İnternette detaylı bilgi vardır. Araştırıp oradan silmeyi denesene.

Onuda deneyeyim abi . Içindekiler silinir demi onu yapınca.
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Onuda deneyeyim abi . Içindekiler silinir demi onu yapınca.

Tabi. Resimlerini vs yedekle.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Cihangiroğlu, iki cihazıda birebir vaktinde test etmiş biri olarak tek diyeceğim, m7 kesinlikle 8 ile aşık atamaz :)

Aşık attığı 2 yer var, ses kalitesi (volume değil) ve tip olarak m7 gerisinde zaten şansı yok, neyse ben m7 den 10 a atlayacagim için sıkıntı yok :)

E bu M7 değilmiş ki o zaman? Bildiğin "M7 Lite" olmuş. :D

Ben de buna katılıyorum işte. Çok ciddi şekilde objektif yaklaşıyorum.

Elbette aradaki yıl ve teknoloji durumunu düşününce fark olmak zorunda. Ha iyi telefon mu? Kesinlikle. Üzerine 8-9-10, yani 3 model daha çıkmış olmasına rağmen hala çok mu iyi? Kesinlikle.

Ama öyle M8 'in üstünden falan atlama imkanı yok :D Tökezler düşer. Klasik Cihangiroğlu mübalağası :p

Üstünden atladığı yer ses kalitesi ve tipi, bende zaten bunları diyorum, ha sanal tuş ekrandami, ekranda , 8-9 farketmez almam, zaten almadimda :) ruhu gitmiş m7 yi neyleyim, neyseki o ruh 10 la level atlamış olarak döndü :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

O ne lan öyle çingene pazarı gibi :D

Hakkını veriyoruz cihazın çok şükür.

Adam 4 g takılıyor, para çok tabi

Yok be abii.. Cihaz iyi. M7 var bi tane de. İkame urun. Onda hala H yazıyor. Dram nedir? Dram budur...

Ha bu arada hTC Temalar bölümünde hesabım var. Duvar kağıdını orada paylaştım. Yarın yayınlanır. Bir kac tane de amatörce hazırladığım temalar var. İlgilenenler göz atabilir.

Örnek https://themes.htc.com/actions/theme/share/com.htc.theme.t89fc647d-3611-481d-8018-44c440a59ee9?by=5a6b89f9-7014-49b8-a0d6-8e7f5d26bab8&via=link

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:ninja:

Sanal tuşlara bak, peh :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Telefonu servise gönderdim 23ünde teslim edilmiş ataşehir teleservice verdikleri iş emrinden sorgulama yapıyorum . sistemde kayıt yok diyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Öhöm

Oooo :) hadi hayırlısı, yalnız sana şundan da lazım, forkliftten düşer falan :)

m10_rugged_armor_title_grande.jpg?v=1460

telefonun rengini sevmedim, ön siyah kasa gümüş olacak, esas renkler daha gelmedi

bu lazım...

HTC_10.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Esas bunu bekliyorum, bakalım bizde satılacakmı, Nexus 6P yi kardeşim dışardan almış, canavar gibi alet, bakalım bu nasıl olacak...

hTC NEXUS (Marlin)

nexus-marlin-techdroider.png?itok=6vBBOE

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...