İçeriğe Yönlendir

Motosikletinizin Yakıt Ortalaması ?

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Kuba sj100 1.9 litre.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

KLX 250

Rodajda olduğu için 4.000 deviri geçmeyen sakin kullanım : 3.5 lt / 100 km

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

son bakımdan sonra (yağ değişimi,filitre ve Kayış) 2.8 litreye düştü. bu kasaya göre bence güzel değer.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sym GTS 250i Evo aldığım arkadaş 20 kuruş yakıyor diyordu, dün yakıt ışığı yanar yanmaz 20 tl. lik yakıt aldım, 112 km. yaptım, hala gösterge 2 çubuk gösteriyor. sanırım bu senatörden az yakacak.  sonuçları paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Abi benim Rocco'yu ilk aldığımda 30 tl'ye fullemiştim. 105 km üzerine tekrar fulledim. 20 TL yakıt aldı. Tüketim niye bu kadar çok? Aldığımda yağ ve yağ filtresini değiştim. Hava filtresine gerek yok dedi usta. Bir de fren balataları yeni değişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ustaya bakma, motor ustası İstanbulda yok denecek kadar az, pahalı değilse hava filitresini değiştir dene.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Abi bir de benim motor düz yolda 80'i geçmiyor. Debriyaj olabilir dediler. Henüz baktıramadım. İlk fırsatta hem hava filtresini hem de debriyajı gösteririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

olabilir abim, yakıtın ondanda yükselebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

sym 250i depoyu fulledim, 280 kilometre yaptım daha çeyrekten fazla benzin var, 150cc senatörden daha az yakacak galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Enver Umit Tulu

suzuki 650 iki kişi 8,5 lt yı buluyor bazen 100kmde. arabadan fazla yakıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

çok yakıyormuş :shok:

Polislerin kullandığı siyah honda varadero 1000cc ler ortalama 11-12 lt yakıyor abim :) yüksek devir ceviren motorlar çok yakıyor cidden. Hele 4 silindirli yarış tipi olanlar ocağa incir ağacı diker :)
Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu
kuba dan memnunmusunuz abi. ozellikle ıslak zeminde güven veriyormu, bir kuba düşünüyoruzda
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Enver Kuba çoktan satıldı, şimdiki motorum Sym. Kuba amatörler ve yeni öğrenenler için güzel. 

kullanmayı biliyorsanız, bilindik markalardan şaşmayın.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

sym 250i depoyu fulledim, 280 kilometre yaptım daha çeyrekten fazla benzin var, 150cc senatörden daha az yakacak galiba.

Işık yandığında 1.2 lt benzin kalıyor abi.. Ben 48 km yapmıştım (bir kaç kez denedim) sym candır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Işık yandığında 1.2 lt benzin kalıyor abi.. Ben 48 km yapmıştım (bir kaç kez denedim) sym candır :)

yıldız abim yıldız :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

kanuni seyhan 150c- 3,1 lt /100 km

suzuki 650 iki kişi 8,5 lt yı buluyor bazen 100kmde. arabadan fazla yakıyor

:shok: :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Polislerin kullandığı siyah honda varadero 1000cc ler ortalama 11-12 lt yakıyor abim :) yüksek devir ceviren motorlar çok yakıyor cidden. Hele 4 silindirli yarış tipi olanlar ocağa incir ağacı diker :)

o motorla 11-12lt yaktığını söyleyen polise inanmayın  , normal şartlarda pek mümkün değil

Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu

o motorla 11-12lt yaktığını söyleyen polise inanmayın  , normal şartlarda pek mümkün değil

bende baska yerden duymustum, inanmamistim, gercekten de yakiyorlar

ama yeni jenerasyon motorlar oldukca ekonomik olmali

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

benim son bakımda buji değişti serviste, ortalamam 3.4 litreye yükseldi.  18000 kilometrede kayış değişecekmiş, değişince düşer dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...