İçeriğe Yönlendir

Yeni Ford S-Max Ve Yeni Ford Galaxy

Kubilay Evis

Recommended Posts

Celil Gökçek

Ben S-Max hastası olarak, hımm pek beğenmedim gibi gibi...

Yurtdışı s-max forumlarında 2 temel eleştiri var.

1) S-max'in DNA'sı olan yukarı konumlanmış sis farlarının olmayışı. Ford, focus'un DNA'sı olan arka camdaki stoplardan vazgeçmiş, aşağı indirmiş ve hata yapmıştı bence. Şimdi aynı hatayı s-max'i s-max yapan sis farlarını iptal etmekle yapıyor.

2) S-max'in diğer DNA'sı olan, ön çamurluklardaki hava girişlerinin küçültülmesi. Önceki prototipte yoktu, kaldırıldığına üzülüyordum açıkcası. Demek ki eleştiriler forda ulaşmış ki, küçük te olsa tekrar hava girişi koymuşlar. Keşke eskisi gibi daha büyük ve spor görünümlü olsaydı. 

Biz genç babalar bu araca neden sahibiz? Spor göründüğü için. Spor yürüyebildiği için. Yaşımıza uyduğu için. Diğer 7 koltuklu rakipleri gibi sabit hızla sürülmesi gereken, dede işi durmadığı için. Ama maalesef yeni s-max te artık dede arabası gibi duracak. Neyse, o zamana 40'ını geçmiş olurum, dizayn normal gelmeye başlar  :D

Hocam, biz türklerde MPV kültürü yok, haklısınız. Ama insan, yemişim diğerlerinin tercihini deyip MPV'ye cesaret edebilmeli. S-Max forever...

abi bazen insan nakde sıkışıyor, satışı da düşünüyoruz. yoksa ben de sizin gibi düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Misafir

Yeni S-Max in anlayabildiğim kadarı ile bazı göz alıcı özellikleri,

05ZtKTU.jpg

Ford tehlike bölgelerde "Akıllı Hız Sınırlayıcı"yı başlatarak sizi yavaşlatır.

Sürücülerin hız sınırları içerisinde kalmasını ve bu bağlı stresin azalmasını sağlar.  :fiuw:

Programlama sayesinde hız sınırı olan yerlerde sizi yüksek trafik cezalarından kurtarır.

"Akıllı Hız Sınırlayıcı" yol işaretlerini tanıyarak hızınızı belirleyen bir teknolojidir.

Yüksek doğrulukta uydu navigasyon verilerinden faydalanır.

Ani yavaşlamalarda sadece frene değil, aynı zamanda motora da müdahale ederek en efektif fren mesafesini sağlar.

Yoldaki tehlike arz edecek nesneleri tespit ederek onlara çarpmamak için sürücüyü en iyi şekilde yönlendirir.

İngiltere fiyatı 23,500 £ (Sterlin) olması bekleniyor.

FrN0Ff4.jpg

http://www.dailystar.co.uk/tech/432616/Ford-s-latest-car-makes-sure-you-ll-never-get-a-speeding-ticket-again

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abooo, S-max direct mondi eler modunda olmuş bu, ikisini koysalar kesinlikle S-max alırdım  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Yeni skoda Yeti gibi kendine has çizgiden çıkıp fiesta ve focus un hormonlusu gibi olmuş önü.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Abooo, S-max direct mondi eler modunda olmuş bu, ikisini koysalar kesinlikle S-max alırdım  :rolleyes:

Dingiltere de yaklaşık 90.000 Tl x %45 vergi = 130.000 Tl Türkiye fiyatı olur. Güle güle kullan abim..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dingiltere de yaklaşık 90.000 Tl x %45 vergi = 130.000 Tl Türkiye fiyatı olur. Güle güle kullan abim..  :biggrin:

Dert değil, 100 kaatlık arabalara bakıyoruz artık, D sınıfından aşşağı hayatta almam, Suv desen kaşkay bakıyordum oda 100 kaat, bu durumda sıkıntı olmaz, 5 sene içinde Allah izin verirse kredi bittiği an sıfır alıp geçeceğim inşallah, bir daha mı geleceğiz dünyaya kardeeeş  :D

o zamana bunlar zaten demode olur, nasılsa 2. elide para etmeyeceğinden almak zaten kolay olacaktır  :p belkide 5 sene sonra tam elektrikli alırız, 5 senede neleer çıkar neler..

Not: Ford dan makyajsız araba hayatta almam:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Hız sınırının 50 gösterildiği her yerde bu sistem devrede olursa ne kadar kullanışlı olur emin değilim. Zaten Otomotiv uzmanı Paul Newton da bu teknolojk gelişmelerin kusursuz olmadığını bu güvenlik tedbirleri nedeniyle kazalar olabileceğini belirtmiş..

http://www.haberler.com/hiz-siniri-tabelasini-gorunce-frene-basan-otomobil-7125215-haberi/

Yorum bağlantısı
Misafir

Hız sınırının 50 gösterildiği her yerde bu sistem devrede olursa ne kadar kullanışlı olur emin değilim. Zaten Otomotiv uzmanı Paul Newton da bu teknolojk gelişmelerin kusursuz olmadığını bu güvenlik tedbirleri nedeniyle kazalar olabileceğini belirtmiş..

http://www.haberler.com/hiz-siniri-tabelasini-gorunce-frene-basan-otomobil-7125215-haberi/

Onur Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Murat Birinci

Mondeo dan sonra alacağım arabadır kendileri. Ama dış tasarımını beğenmedim. Bir önceki kasa çok güzeldi. Bence aynı çzigileri modernize edip devam etmelilerdi. Karakteristiği bozulmuş resmen. Gariptir SMax Ford sitesinde hiç bir zaman fiyat listesinde fiyatı olmadı. Bunun için sabah Ford'a mail attım. Bakalım dönüş yapacaklar mı?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ben bu tasarımı da beğendim. Muhtemelen müthiş görüş açıları sunuyordur. Haftasonu bindiğim C-max'in bile görüş açılarını çok beğendim.

Sitede beyaz arkadan olan fotoğraf yakıyor gerçekten. Eğer güzel bir dizel motor koyarlarsa Mondeo yerine güzel bir seçenek olur. Hem aile hem hobi arabası. 1.5 tdci powershit mesela, Connectte iş yapıyorsa bunda da yapar.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Grand Cmax Titanyum 1,5TDCI 100 bin. Bu en az 20 üzeri olur diye tahmin ediyorum. Lansman fiyatını belki az daha uygun tutabilirler.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Dün Otokoçtan aradılar. Sitede fiyat yok. 2016 lansmandan sonra ekleneceğini söylediler. Daha detaylı bilgiyi bayilerden edinebilirsiniz dediler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halis Parlak

Arkadaşlar yeni s-max'e ait fiyatlarla ilgili bilgisi veya tahmini olan var mıdır?Sitesinde tanıtım dışında fiyat bilgisi yok. 1.5 ecoboost motorla kullanımı nasıl olur? Jetta ile 5 senelik birlikteliğimizi 2016'da bitirmeyi düşünüyoruz da :D

Beyaz ve dizel 2012 ve 2013 bulabilsem onu da düşünebilirim. :good1:

Vv24kj.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

150 bin civarlarında olur diye düşünüyorum 2.0 tdci olanı. 1.6 larda büyük ihtimalle 120-130 civarları. Otokoç ile görüştüm 2016 girişten sonra lansman ile fiyat belli olacak dediler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...