İçeriğe Yönlendir

Oto Teyp Yorumlarınız

Rasim Bolat

Recommended Posts

Rasim Bolat

herkese selamlar tek din oto teyp düşünüyorum  marka ve modeller için önerilerinizi bekliyorum  

pioneer

jvc   

sony 

kenwood   

alpine  

lg 

bu markaların  usb özellikli, mümkünse 3 rca çıkışlı, rca çıkışı 4 v,  sw  çıkışıda olan bir teyp düşünüyorum acele etmiyorum. bir kaç seri aklıma yattı ama markaların eksileri artıları ne kullanan arkadaşların yorumunu bekliyorum, bir de  pioneer  50 serisi hakkında bilgisi olan  varsa yorumlarınızı bekliyorum. :flowers:  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

50 serisi özel ithalat , 00 lara göre aynı ama ucuz garantisiz genelde. markaya göre değil de modele göre karşılaştırmak lazım. sony de gayet uygun rakama modeller var mesela. hdd bağlanan pioneerler de güzel. hepsinin ekranı aynı büyüklükte değildir ona dikkat edin

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

sony oto teybinin; şuan serisi aklımda değil ama sony' nin  uzun süre dinlemede ses kesintisine şahit olmuştum. 

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Alpine 9887 alın bir daha arkanıza bakmayın. Usb özelliği yoktur lakin tek kablo ile ipod tarzı şeylerden şarkı alabiliyor ve ses kalitesi sağlamdır.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Birde Pioneer alırken dikkat edilmesi gereken sonu 50 ile bitenler hep Çin malı Deh-4150 gibi sonu 00 bitenleri almakta fayda var Deh-p4100 gibi. :yes:

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

alpine, pioneer, sony sıralaması yaparım ses sistemi düşünüyorsanız komple tek bir marka üzerinden olmasıda ses kalitesinde etkilidir.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

JVC KD-R626

Özellikler: 

MOS-FET 50W x 4 24-bit DAC Bluetooth ® Kablosuz Teknolojisi (Opsiyonel Adaptör ile)IPod / iPhone vs için USB Audio 2-Yollu Kontrol iPod / iPhone * 2 için (Ana ünite / iPod veya iPhone) IPod / iPhone için Harici Modu (MP3/WMA) Ön USB Port (MP3/WMA/iPod ve iPhone Ses) USB 1A Güç Kaynağı AUX Giriş x 2 (ön / arka) ID3/WMA Tag (CD / USB ) ile uyumlu MP3/WMA Radyo FMyedekleme Bellek 3-Band Parametrik IEQ kolay EQ Kaynak Link EQ Ses yüksekliği kontrolü Yüksek Geçiren Filtre / Alçak Geçiş Filtresi 4.8V Hattı ve Subwoofer Pre-Out Seviye 2 RCA Ön-Çıkış Terminalleri (Ön + Arka / Subwoofer Seçilebilir) Subwoofer Kontrolü Ayrılmış Değişken RenkliAyrılmış Parlaklık Kontrolü Otomatik Dimmer Bip Sesi Desteği Uzaktan Kumanda  

bu model kafama yattı ama 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

JVC KD-R626

Özellikler: 

MOS-FET 50W x 4 24-bit DAC Bluetooth ® Kablosuz Teknolojisi (Opsiyonel Adaptör ile)IPod / iPhone vs için USB Audio 2-Yollu Kontrol iPod / iPhone * 2 için (Ana ünite / iPod veya iPhone) IPod / iPhone için Harici Modu (MP3/WMA) Ön USB Port (MP3/WMA/iPod ve iPhone Ses) USB 1A Güç Kaynağı AUX Giriş x 2 (ön / arka) ID3/WMA Tag (CD / USB ) ile uyumlu MP3/WMA Radyo FMyedekleme Bellek 3-Band Parametrik IEQ kolay EQ Kaynak Link EQ Ses yüksekliği kontrolü Yüksek Geçiren Filtre / Alçak Geçiş Filtresi 4.8V Hattı ve Subwoofer Pre-Out Seviye 2 RCA Ön-Çıkış Terminalleri (Ön + Arka / Subwoofer Seçilebilir) Subwoofer Kontrolü Ayrılmış Değişken RenkliAyrılmış Parlaklık Kontrolü Otomatik Dimmer Bip Sesi Desteği Uzaktan Kumanda  

bu model kafama yattı ama 

rasim bey jvc kullandm bir bas 2 takım kompenantla ve anfiyle beraber teybi değiştirip pioneer taktırdığımda aynı sisteme gerçekten farkını görmüştüm açıkcası. herhangi bir sorunla karşılaşmadım kullanırken ses kalitesi açısından önermek istedim.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

Diğer markalar 200 tl civarından başlıyor. Ben hep pioneer kullandım ama 4 v rca, sw çkışı olan serilerin fiyatı uçuk rakamlar jvc teyp arkadaşımda vardı 4 ovalle inletiyordu ama, hiç jvc kullanmadım. 4.8 v rca çıkışı oluşu sw çıkışının ayrı oluşu  seste çok şeyi değiştiriyor ama jvc parça sorunu servis sorunu olur mu bilemiyorum siteler'de araştırmak istedim.herkes bir şeyler yazmış kafam iyice karıştı. 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Önerilen jvc de 3 band parametric eqo var, 9887 5 band parametric eqoya sahip preout çıkışı daha stabildir, 24 bit dac çözücü ve 3 yol sistemine tam sahiptir. 0 yerine ikinci el alınabilir sorun olmaz. Bilginize. 

Şuan sahibinden.com da 9887R 1000 lira gibi komik bir rakama satılan ilan mevcut. 

Daha ucuzu da burada :D

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-alpine-9887r-ses-islemcili-teyp-178643507/detay

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Jvc'de avx serisinr bakin. Cok basarilidir. Pioneer'da mediamarkta bir onceki seriler uygun bulunabiliyir. Jvc'de mid sesler biraz daha belirgindir, pioneer tiz seven kulak icin birebir. Alpine icin herkes olumlu yorum yapacaktir ancak fiyat performans oranina bakmak lazim. Lg'yi pek dusunmeyin. Sony guzeldir ama genelde 3 band eq ayari vardir ve sw cikisli modeli azdir. Siz anfi ile kullanacaksaniz sw cikisi cok onemli olmayacak. Sw cikisi kendinden anfili sw'ler icin cok iyi bir secenek. Avx 77 veya 55 modelini, kenwood'un modeli aklimda degil ama 3.5" ekranli modelini bulursaniz bunlar klasik matrix ekran degil lcd ekranlardir. Geri kamerasi bile monte edebilirsiniz. Jvc'de Avx serisi bu sekildedir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
onurdursun

pıoneer 5050 modelini 5 yılda 5 farklı aracımda kullandım şuan abimin aracında hala taş gibi usb okuma hızı çok iyi

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

Önerilen jvc de 3 band parametric eqo var, 9887 5 band parametric eqoya sahip preout çıkışı daha stabildir, 24 bit dac çözücü ve 3 yol sistemine tam sahiptir. 0 yerine ikinci el alınabilir sorun olmaz. Bilginize. 

Şuan sahibinden.com da 9887R 1000 lira gibi komik bir rakama satılan ilan mevcut. 

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-alpine-9887r-ses-islemcili-teyp-178643507/detay

o kadar yüksek  düşünmüyorum kaldi ki ikinci el bir şey almam heleki sahibinden com dan. sitede arkadaşlar yazmış şimdi bir bakalım onlar ne demiş fiyat modellere.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

İkinci verdiğim link hi-fi müzik ile ilgilenen bir kişi. Bilgin olsun ki sahibinden.com dan korkmayın, ebaylardan parça alıyorum birşey olmuyor. 

Fiyat konusuna gelince de bunlar evladiyelik teyplerdir. Hayatta kopamazsınız. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Diğer markalar 200 tl civarından başlıyor. Ben hep pioneer kullandım ama 4 v rca, sw çkışı olan serilerin fiyatı uçuk rakamlar jvc teyp arkadaşımda vardı 4 ovalle inletiyordu ama, hiç jvc kullanmadım. 4.8 v rca çıkışı oluşu sw çıkışının ayrı oluşu  seste çok şeyi değiştiriyor ama jvc parça sorunu servis sorunu olur mu bilemiyorum siteler'de araştırmak istedim.herkes bir şeyler yazmış kafam iyice karıştı. 

kullanılmıyacak teyp değil jvc daha iyileri mevcut piyasada. sadece double dinlerinden uzak durun jvclerin onun dışında kafanıza yattıysa kronik sorunu olan teyplerden değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

İkinci verdiğim link hi-fi müzik ile ilgilenen bir kişi. Bilgin olsun ki sahibinden.com dan korkmayın, ebaylardan parça alıyorum birşey olmuyor. 

Fiyat konusuna gelince de bunlar evladiyelik teyplerdir. Hayatta kopamazsınız. 

hakan bey size kaç defa soru sordum bilemiyorum ama işiniz ehlisiniz yorumlarınız benim için önemli  sahibinden comdan  korkmuyorum siteden satış yapan bazı arkadaşlar var arızalı tamirli parçası eksik satış yapan arkadaşlar var onları kast ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

2001 focus aracıma arka tarafa pandizot yaptırdım.  cadence flash serisi 16 cm 1 takım mid bass, ön kapı 1 takım jvc oval monte edildi,elimde 30 cm sony 121 ls slim  300 rms bass mevcut, 4 kanal jbl  amfi 4*60 rms, arkadaştan emaneten almıştım ana ünite goldmaster teyp 2rca çıkışı ve sw çıkışı var ama bass namına bir şey yok  onu degiştirmek istiyorum, sony 121 ls için bir tane 650.1 cadence veya 601.1 xetec tek kanal mono amfi alacam,  ama 5 kanal amfiyede kayma ihtimalim var. siz 5 kanal mı önerirsiniz  tek kanal mono amfiyi mi? elimde de bir takım 25 rms 13 mid bass var bunu arka kapılara takayım diyorum teybe direkt baglasam mid iş görür mü verimli olur mu?     :fiuw:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rasim Bolat

Alpine Cd Radyo Usb / CDE-175R

CDE-175R, iPhone üzerinden tüm ses ayarlarını yapabilme ve paylaşabilmeye olanak tanıyan yepyeni Tunelt uygulamasını destekler, bu nedenle iPhone kullanıcıları için harika bir ana ünitedir. iPhone için hazırlanan, binlerce internet radyo kanalını ana ünitenizden de kontrol edebileceğiniz şekilde beğeninize sunan vTuner for Alpine uygulaması da bu cihazla birlikte kullanılabilir. BassEngine Pro en üst kalite ses anlamına gelir, yüksek çözünürlük, ortam aydınlığı ne olursa olsun en iyi görünürlüğü sunar. Herhangi bir araca eksiksiz kurulum yapılabilmesi için Direksiyondan Kumanda ve Araç Ekran Arayüzü destekler. Aracınız start-stop düzenekli bir motorla donatılmışsa bu ana ünite sizin için daha ilgi çekici olabilir, çünkü aracınız rölantideyken de kesintisiz çalmaya devam eder.

Ürün Teknik Özellikleri :

Radyo
  • Memory Presets: Preset Stations (FM:18, MW:6, LW:6)
  • Memory: Auto Memory
  • Seek Mode: Local/DX Selection

iPod ve iPhone Uyumlu

• Compatibility for iPod/iPhone: Made for iPod touch 4th/3rd/2nd/1st Gen., iPod nano 6th/5th/4th/3rd/2nd/1st Gen., iPod classic 160GB/120GB/80GB, iPod with video, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G and iPhone
  • Connection: KCU-442i (sold separately) Required
  • Available Selections: Playlist, Artist, Album, Song, Podcast, Genre, Composer, Auidobook, Genius
  • Alphabet Search
  • Percentage Search
  • vTuner Internet Radio: vTuner for Alpine Compatible
  • App Direct Mode
  • Direct Up/Down: Playlist, Artist, Album, Genre, Composer, Episode Up/Down
  • M.I.X. (Shuffle) Play: Song, Album, All
  • Repeat
  • Battery Charging

Ses Ayarları

• Sound Setting & Sharing Function
  • Sound Setting Data Upload to TuneIt Cloud Server (Data Sharing)
  • Facebook Notification
  • Compatible for iPhone
  • Available on Apple App Store

Disk Okuyucu

• Disc Type: CD Player
  • Disc Playback Type: CD, CD-R/RW
  • Music Playback: CDDA, MP3, WMA, AAC Playback
  • M.I.X. Random Play: Track/Folder, All
  • Repeat
  • CD Text Display
  • CD Text Name Search
  • Percentage Search

USB Bağlantısı

• USB Connection: Rear USB Connection with 1000mA support

(USB Cable Included)

• Music Playback: MP3, WMA, AAC File Playback
  • USB Class: Mass Storage Class
  • File/Folder Name Search
  • Folder Up/Down
  • M.I.X. Random Play: Folder, All
  • Repeat

Ses Ayarları

• Bass Engine™ Pro
  • Subwoofer Level Adjustment
  • Subwoofer Phase Select
  • Subwoofer System Select: Subwoofer Level Control Management
  • Equalizer
  • 9-band Parametric Equalizer
  • Digital Time Correction
  • Digital Crossover Setting
  • Application Volume Level Setting
  • MediaXpander
  • Power IC Management System

Genel Özellikler

• Power Output: 4 x 50W High Power Amplifier
  • Display: High Resolution Display
  • White LED Backlighting System
  • Illumination Buttons: 4 Illumination Colour Selection (Blue/Red/Green/Amber)
  • High Grade Audiophile Design
  • 3 PreOuts (2V, Front + Rear + Subwoofer)
  • AUX-In: Rear AUX Input (3.5mm mini jack)
  • Steering Wheel Remote Control Ready
  • OEM Sub-display Ready
  • Remote Control Ready
  • Menu Language: English, German, French, Italian, Spanish, Dutch, Russian
  • Clock / Calendar
  • Firmware Updatable
  • Detachable DIN Trim Plate
  • Detachable Face Plate
  • Dimmer
  • Power Antenna Lead
  • Remote Turn-On
  • Start-Stop Engine unaffected

Cihaz Boyutları

• Din Size: 1 DIN
  • Chassis Size (W x H x D) mm: 178 x 50 x 162 mm
  • Nose Piece Size (W x H x D) mm: 168 x 45 x 24 mm  
  • bu modeli biliyormusunuz . kullanan var mı  
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah ÇILGIN

JVC kd-r626 fiyatına göre daha iyi bir teyp yoktur tek dın de alın derim aynı fiyattaki pioneer dan daha iyidir emin olun..Daha düşük modellerde pioneer derim ancak orta seviyelerde jvc daha üst seviyelerde ise yine pioneer veya alpine..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 5 yıl sonra...
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Arkadaşlar aracıma mütevazi ama iş görür bir teyp almayı düşünüyorum. Cadence marka teypler için yorumlarınızı alabilir miyim?

örnek:

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-cadence-cd4300-bluetoothlu-cift-usbli-hafiza-kartli-oto-teyp-869131442/detay

https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/uzaktan-kumandali-siri-destekli-bluetooth-sd-kart-usb-oto-teyp-P452956106

piayasa uyanmadan bunu al. içi paynır diolar, ses çıkışına da hayran kalınmış. ben dinlemedim ama mixtrax varsa mümkün...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Araştırayım abi. eyvallah..

alalal , açalım için merak ettim ben de

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...