İçeriğe Yönlendir

Atılgan'ın Seyir Defteri

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Bu c.tesi teslim aldım.

Kawasaki KLX, 250 cc.22 hp, 3.5 lt. yakıt tüketimi.

IMG_17121.thumb.JPG.a3acc417c1068cdbf709428c5e83cef0.JPG

Direksiyon sınavına da c.tesi girmiştim belgeleri bekliyorum kurstan. Henüz kask vb. hiç bişey almadım şimdi onları tamamlamaya başlıyorum. Trafiğe çıkmadan toprak yollarda biraz kullandım henüz rodajda olması ve benim de acemi olmam nedeniyle pek zorlamadım tabii :)

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Buda güzel bir alternatif, teşekkürler :)

Bu c.tesi teslim aldım.

Direksiyon sınavına da c.tesi girmiştim belgeleri bekliyorum kurstan. Henüz kask vb. hiç bişey almadım şimdi onları tamamlamaya başlıyorum. Trafiğe çıkmadan toprak yollarda biraz kullandım henüz rodajda olması ve benim de acemi olmam nedeniyle pek zorlamadım tabii :)

Aboo hayırlı olsun, bu arada zaten ehliyetin var olduğundan sadece A2 direksiyon sınavına girdin değilmi? Birde sorması ayıp, ne durumda bu A2 ehliyet maliyeti acaba?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Selçuk abim ev ne taraftaydı? Bi koltuğuna oturup kontrol ederdim :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Gülkokan yazdı:

Boyum uzun olsa kesin alırım abide ayaklarım yere değmez bunda :)

Haklısın bunlarda sele yüksekliği sıkıntı.

Benim de en çok takıldığım bir noktaydı, hatta nerdeyse bütün krosların sele yüksekliğini ezbere biliyorum artık. Kawasaki'ler 88, KTM'ler 97, Yamaha'lar 93 cm sele yüksekliğinde. :) Boyum 1.72 falan, benim de parmak uçlarım değiyor. KTM'ye konuşmaya gittiğimde ordaki satışçı eleman (krosçu da aynı zamanda) buna fazla takılmamam gerektiğini, zaten tek bacak üzerinde motoru tutacağımı söylemişti. Bir de freerider 250 üzerinde durduğumda ona hak verdim. Tabii KTM'nin sadece 92 kg. ağırlığı olmasının da bunda büyük etkisi oldu.

Cem Işık yazdı:

Selçuk abim ev ne taraftaydı? Bi koltuğuna oturup kontrol ederdim :)

Ama boy konusunu denemek istiyorsan çok tecrübeliyim, kızıltoprağa gidip istediğin markaları inceleyebiliriz :)

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Buda güzel bir alternatif, teşekkürler :)

Aboo hayırlı olsun, bu arada zaten ehliyetin var olduğundan sadece A2 direksiyon sınavına girdin değilmi? Birde sorması ayıp, ne durumda bu A2 ehliyet maliyeti acaba?

Sağol, evet sadece direksiyon sınavına girdim.

350 TL kurs

60 TL sınav

220 TL ehliyet çıkarma

(Gelişim Sürücü Kursu)

Mert Gülkokan yazdı:

650 gayme :)

:yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi test drive yapacak bir motor lazım bana, otoparkta 2 tur dönsem yeter, kızıltoprakta bu imkan var mı? Cross dan ziyade enduro istiyorum söylemişmiydim? :) Derbi terra 125, KTM 200 derken kafa sepet oldu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Abi test drive yapacak bir motor lazım bana, otoparkta 2 tur dönsem yeter, kızıltoprakta bu imkan var mı? Cross dan ziyade enduro istiyorum söylemişmiydim? :) Derbi terra 125, KTM 200 derken kafa sepet oldu..

Ha sen kullanmak istiyorsun. Alemdağ'a gelirsen olur tabii. Sen ne taraftasın, zaman ayarlayabiliriz. Telden konuşalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ha sen kullanmak istiyorsun. Alemdağ'a gelirsen olur tabii. Sen ne taraftasın, zaman ayarlayabiliriz. Telden konuşalım.

Abi motoru biraz kullan ondan sonra ben denerim,daha önce hiç motor tecrübem yok,kıyamam o motara,yazıktır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Abi motoru biraz kullan ondan sonra ben denerim,daha önce hiç motor tecrübem yok,kıyamam o motara,yazıktır :)

Önce eğitime gitmelisin, ben gittim, insanın bakışı çok değişiyor. Kros motor denemekle nasıl bir sonuca varmayı düşündün bilemiyorum ama enduro sana uyar mı uymaz mı pek anlaşılabileceğini sanmıyorum, farklı şeyler çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Selçuk güle güle kullan... Çok doğru bir seçim senin için... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Selçuk güle güle kullan... Çok doğru bir seçim senin için... 

Selçuk görmemişim, hayırlı olsun, güle güle kullan.

Teşekkür ederim. Adını "Atılgan" koydu Özgür :) Detayları paylaşacağım, tabii motor dereye ben de ağacın tepesine uçmadan kullanabilirsem :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Haklısın bunlarda sele yüksekliği sıkıntı.

Benim de en çok takıldığım bir noktaydı, hatta nerdeyse bütün krosların sele yüksekliğini ezbere biliyorum artık. Kawasaki'ler 88, KTM'ler 97, Yamaha'lar 93 cm sele yüksekliğinde. :) Boyum 1.72 falan, benim de parmak uçlarım değiyor. KTM'ye konuşmaya gittiğimde ordaki satışçı eleman (krosçu da aynı zamanda) buna fazla takılmamam gerektiğini, zaten tek bacak üzerinde motoru tutacağımı söylemişti. Bir de freerider 250 üzerinde durduğumda ona hak verdim. Tabii KTM'nin sadece 92 kg. ağırlığı olmasının da bunda büyük etkisi oldu.

Motor Alemdağ'da. Ama boy konusunu denemek istiyorsan çok tecrübeliyim, kızıltoprağa gidip istediğin markaları inceleyebiliriz :)

Sağol, evet sadece direksiyon sınavına girdim.

350 TL kurs

60 TL sınav

220 TL ehliyet çıkarma

(Gelişim Sürücü Kursu)

:yes:

geçen sene ben de gelişimden aynı fiyata almıştım :)

motor da hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Bu c.tesi teslim aldım.

IMG_17121.JPG

Direksiyon sınavına da c.tesi girmiştim belgeleri bekliyorum kurstan. Henüz kask vb. hiç bişey almadım şimdi onları tamamlamaya başlıyorum. Trafiğe çıkmadan toprak yollarda biraz kullandım henüz rodajda olması ve benim de acemi olmam nedeniyle pek zorlamadım tabii :)

Selcuk abi hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz kullan..

Egitimle ilgili daha guvenli nasil kullanabilirim dersen egitmen degilim ama international register edilmis OMM Gold Rider lisansim var. Elimden geldigince yardimci olurum..

Abi eğitim için tavsiye edeceğin bir yer var mı? Şu an sadece şekli itibariyle motor beğeniyorum..

Ben gis akademi, rahmi barutcu ve OMM den bir cok defa egitim aldim.. hepsini tavsiye ederim..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Selcuk abi hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz kullan..

Egitimle ilgili daha guvenli nasil kullanabilirim dersen egitmen degilim ama international register edilmis OMM Gold Rider lisansim var. Elimden geldigince yardimci olurum..

Ben gis akademi, rahmi barutcu ve OMM den bir cok defa egitim aldim.. hepsini tavsiye ederim..

Teşekkür ederim, sağol teklifin için. Bu firmalara da bakacağım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

Bu c.tesi teslim aldım.

Ehliyetimi aldım.

Rodajda olduğundan 4000 deviri geçemiyorum, max. hız 65 km olduğundan yanımdan scooter'lar vızır vızır sollayınca sinir oluyorum :)

Şimdilik AGV AX-8 Dual Evo kaskım, Held Backflip eldivenlerim var ekipman olarak. Bir de küçük bir sırt çantası gerekeceğinden Deuter Speed Lite 10 aldım. Benim bi çizme de almam lazım :)

Şehir içi trafiğinde motor kullanmak bana pek keyif vermiyor, çok fazla dikkat dağıtan şey var.

En güzel yol toprak yoldur :) Ayakta kullanmak ve tekerleklerin vız vız kaymasıyla "ha düştüm ha düşecem" heyecanı çok iyiymiş. :)

IMG_19101.thumb.JPG.b2e7b7951b545b31b455719439487695.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ehliyetimi aldım.

Rodajda olduğundan 4000 deviri geçemiyorum, max. hız 65 km olduğundan yanımdan scooter'lar vızır vızır sollayınca sinir oluyorum :)

Şimdilik AGV AX-8 Dual Evo kaskım, Held Backflip eldivenlerim var ekipman olarak. Bir de küçük bir sırt çantası gerekeceğinden Deuter Speed Lite 10 aldım. Benim bi çizme de almam lazım :)

Şehir içi trafiğinde motor kullanmak bana pek keyif vermiyor, çok fazla dikkat dağıtan şey var.

En güzel yol toprak yoldur :) Ayakta kullanmak ve tekerleklerin vız vız kaymasıyla "ha düştüm ha düşecem" heyecanı çok iyiymiş. :)

aman dikkat.ha düştüm ha düşecem olarak kalsın,"düştüm" olmasın inşallah.

bakınız yılların Barkın'ı...

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bir laf var, "düşmemiş motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır" diye. En kötü düşüşümüz böyle olsun diyelim. Camia iyice genişledi, yeni motor alan herkese kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Motor süren mutlaka düşer, kesinlikle düşeceksiniz, değişmez gerçektir, önemli olan önlemini almak ve tedbirli olup az hasarla kurtarmaktır, yoksa düşmekten kaçış yoktur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Ben Büyükada'dayken bisikletimle taşırdım bakkaldan yahu, şimdi moda motorla taşımakmış demek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Artık araziye ısınmanın zamanı geldi.

Uydu görüntülerinden bizim oralarda gezebileceğim parkurların araştırmalarını yaptım biraz.

Orman yoluna girişler hep kapatılmıştı ama mesire alanından bir çıkış bulabildim. Bisiklet parkuru demişler bisikletin girebileceği bir aralık bırakmamışlar :)

11742789_1473450792965470_3883086735939893618_n_1473450792965470.thumb.jpg.1d96ec11ff879d1607b64f534bb1c404.jpg

Yağmurun sürüklediği taşlar toprak yolu iyice kayganlaştırmış. Su kanallarına takılmadan ilerlemek mümkün değil. Yokuşu çıkmaya çalışırken atılgan patinaja düşüyor, benim de acemiliğim sayesinde ikimiz de yere yatmaktan kurtulamıyoruz :) Neymiş : Çamura, kanala yaklaşmayacaksın, önceden görüp kaçacaksın. Arazi acımasızdır, herkes yapamaz adamım :)

11745776_1473450789632137_879816322384429803_n_1473450789632137.thumb.jpg.bcb382a4c0860365e8978130b78039e3.jpg

Debriyaj maneti ağırlık nedeniyle dışa büküldü (kırılmaması için böyle yapıldığını da bu sayede öğrenmiş oldum) ve elcik korumanın gerekliliğini daha iyi anladım. :)

11754255_1473450752965474_6851088819002887617_n_1473450752965474.thumb.jpg.48074cf0475e249037856d00c03b378c.jpg

Hişş yolunu mu kaybettin birader ? :)

Orman genel müdürlüğü girişleri çıkışları kapatmış olması nedeniyle ilginç giriş çıkışlar keşfettim. Baya dolaşılır buralarda :)

Bu gidişle ara toprak yollardan Karadeniz'e kadar çıkarım ben. :)

10407824_1473450799632136_9219074425394832134_n_1473450799632136.thumb.jpg.f48ab3745173d9ef316ae3a9ceb671f1.jpg

11760081_1473450749632141_5590629488239353951_n_1473450749632141.thumb.jpg.7b54d0b3a3eb0fc13169d8fff8bb76fb.jpg

IMG_0674.thumb.jpg.a847bd90ed425adbad9d87578089257b.jpg

IMG_20091.thumb.JPG.8d2b826de0c36247fb6cfe26a7d71358.JPG

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Gümüşaslandan sonra atılgan. Sırada ne var bakalım. bir "yunus" bir de "beyaz güvercin" bekliyorum.

Hayırlı olsun Selçuk. Kazasız belasız inşallah.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yine mi düştün be :D

emmi böyle yumuşakta düşmeye eyvallah.trafikte,asfaltta araçların arasında olmasın da.(bundan da yavaş düşücen tabi ) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...