İçeriğe Yönlendir

Iphone Ve Ipad Için Ios 8 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Marka seçimin yanlışsa biz ne yapalım, 2012 ip6 alaydın diyeceğim ama sonuç değişmeyecek nasılsa, çağa ayak uyuduramadınız gitti  :D

Alan memnun satan memnun çenenize yazık parmaklarınıza yazık :D Iphone konusa harcadığınız zamana yazık. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alan memnun satan memnun çenenize yazık parmaklarınıza yazık :D Iphone konusa harcadığınız zamana yazık. :D

Haklısın, tıpkı sizin aypon kullandığınıza ve geçen zamanınıza olduğu gibi  :D

Hoş geldin 2012 puhahahaa...  :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haklısın, tıpkı sizin aypon kullandığınıza ve geçen zamanınıza olduğu gibi  :D

Hoş geldin 2012 puhahahaa...  :p

Abi ben androidte geçen günlerime acıyorum. :D

Neyse siz yazmaya devam edin :D

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ya Ali abi, tum Iphone konularinda en buyuk muhalifet sensin. :) Hayirdir, Iphone ile ne gecti aranda, anlat bizeeee. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güncelleme için bayağı yer istiyormuş cihazda. Bir yorumu okudum çok güldüm: Evden dedemi attım, hala yer açılmadı :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi ben androidte geçen günlerime acıyorum. :D

Neyse siz yazmaya devam edin :D

Acı acı, Android dedinmi 2 marka vardır, buzdolabı markası alırsan tabii acı çekersin, o acıylada 2-3 sene geriden geldiğini farkedemezsin, neyse sen devam et, biz yukardan başka galaksilerden sizi arada bir izliyor, hey gidi günler heeeey, nasılda geçti, ne durumdaydık şimdi ne seviyeye geldik demeye ve ponponu seyrederken nostaljiye devam ediyoruz  :D  :p

Ya Ali abi, tum Iphone konularinda en buyuk muhalifet sensin. :) Hayirdir, Iphone ile ne gecti aranda, anlat bizeeee. :D

Anlatayım, gayet kısa, birşey geçmedi geçecek birşey yoktu, baktım 3310 direk eledim, ne geçsin, bu senede dejavu oldu, yıl 2012, aypon 6 çıktı belkiler havada kaldı, neyse seneye bakarız artık, tf6s çıksın tf6Same olmazsa o zaman konuşuruz artık, 2015 e kadar diyecek birşey yok zaten :)

Yazılım özgürlüğü istiyoruz tim cook!

Daha çooook beklersin  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İllaki, tüm dünyada İos 8 çıkınca olay oluyor. Dandroit'in güncellemesi çıkmış diyen kaç kişi var :) dandroit kullananların bile ios 8 ile olumlu olumsuz yorumu olabiliyor. Haberi olabiliyor ;) ben daha dandroit 4.8.12.1 sürümüne yorum yapabilecek İOS kullanıcısı görmedim :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İllaki, tüm dünyada İos 8 çıkınca olay oluyor. Dandroit'in güncellemesi çıkmış diyen kaç kişi var :) dandroit kullananların bile ios 8 ile olumlu olumsuz yorumu olabiliyor. Haberi olabiliyor ;) ben daha dandroit 4.8.12.1 sürümüne yorum yapabilecek İOS kullanıcısı görmedim :)

İyi de abi teknolojiyi yakından takip eden adam zaten iphone almaz. Mantığa sığmaz. 3200lira nedir el insaf? Ki iphone kullanan sayısı azalıyor. Heryer android cihaz dolu. :)
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İyi de abi teknolojiyi yakından takip eden adam zaten iphone almaz. Mantığa sığmaz. 3200lira nedir el insaf? Ki iphone kullanan sayısı azalıyor. Heryer android cihaz dolu. :)

Doğru sölüyorsun Kardeşim..

Teknolojiden anlayan kişi sayısı ile beraber dandroit kullanıcıları arttı..

Özellikle 50tl lik çinli dandroit tablet kullanıcıları ile bal ve tek taş yüzük hediyeli dandroit cihaz hediyeli flash tv reklamları ile patlama yaptı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Doğru sölüyorsun Kardeşim..

Teknolojiden anlayan kişi sayısı ile beraber dandroit kullanıcıları arttı..

Özellikle 50tl lik çinli dandroit tablet kullanıcıları ile bal ve tek taş yüzük hediyeli dandroit cihaz hediyeli flash tv reklamları ile patlama yaptı :D

İos un kodlarını açsın elmada görelim, hiiiç boşa uğraşma, ios8 2012 model olarak tarihe geçmiştir :)

çakma İandrOS8 le gelmiş hava yapıyorsunuz yahu, yarım yamalak tarihi işletim sistemi ile  :D

Olay olduğunu siz söylüyorsunuz, nedense olay sadece sizde oluyor, biz sadece gülüyoruz, elmacılar sizi, yahu ios mu iso mu nedir, çoktan demode olmuşları daha yeni alıyor, hala geri siz hala aksini iddaa ediyorsunuz, hep dediğim gibi, Android geldi, tokatladı ve geçtiii, bye byeee, siz hala 2012 yi yaşıyorsunuz, neyse az bekleyin bir sille de yakında Windowstan yersiniz ve FİNİTOOOO  :D

:D

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Daha once'de dedigim gibi Apple'ci degilim ama yemin ederim dunyada Apple kadar konusulan ve kotulenen sirket yok. Adamlar, afedersiniz, osur#a olay oluyor. Steve Jobs okadar yuksek standartlar belirlemis ki Apple'da, herhalde insanlar Iphone 6 kendilerini teleporte edebilme beklentisi icindeydi. Hayal kirikligi da ondan herhalde. :D

Bugune kadar bir programin calismadigi, mikrodalga gibi isinan veya surekli "crash" veren Iphone gormedim ( fabrika sorunlu olanlar disinda). Ama surekli donan, isinan ve "crash" veren Android her gun goruyorum. Iphone alanlarin %90'i zaten telefonu alirken dunyanin en hizli telefonu dusuncesi ile almiyor. Iphone veya herhangi Apple alirken, alan kisi prestij de satin aliyor.

Basit bir ornek verecegim. "Q&Q" ve "Tag Hauer" ayni isi gorurler. Biri 50 lira digeri 30000 lira. Hatta bazi ucuz quartz saatler 300.000 tl'lik mekanik saatlerden daha denk saat tutar. Bugune kadar isim geregi hergun katilmakta oldugum ust duzey toplantilar ve gorusmelerde "Q&Q" takan gormedim. "Kigili" takim elbise 400 TL, "Boss" takim elbise 2000 TL. Bugune kadar katilmakta oldugum toplantilar ve gorusmelerde ilk markayi giyen gormedim. Yerlere goklere sigdiramadiginiz Xiaomi 700 TL, Iphone 2000-3000 TL. Bugune kadar hergun katildigim toplanti ve gorusmelerde Xiaomi kullanan gormedim. 

Umarim verdigim ornek yanlis anlasilmaz. Demek istedigim Apple, HTC ve Samsung gibi duz teknige bagli bir kurum degildir. Apple kullanan kisilerden edindigim izlenim, Apple bir hayat stilidir. Herkese gore degildir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Daha once'de dedigim gibi Apple'ci degilim ama yemin ederim dunyada Apple kadar konusulan ve kotulenen sirket yok. Adamlar, afedersiniz, osur#a olay oluyor. Steve Jobs okadar yuksek standartlar belirlemis ki Apple'da, herhalde insanlar Iphone 6 kendilerini teleporte edebilme beklentisi icindeydi. Hayal kirikligi da ondan herhalde. :D

Bugune kadar bir programin calismadigi, mikrodalga gibi isinan veya surekli "crash" veren Iphone gormedim ( fabrika sorunlu olanlar disinda). Ama surekli donan, isinan ve "crash" veren Android her gun goruyorum. Iphone alanlarin %90'i zaten telefonu alirken dunyanin en hizli telefonu dusuncesi ile almiyor. Iphone veya herhangi Apple alirken, alan kisi prestij de satin aliyor.

Basit bir ornek verecegim. "Q&Q" ve "Tag Hauer" ayni isi gorurler. Biri 50 lira digeri 30000 lira. Hatta bazi ucuz quartz saatler 300.000 tl'lik mekanik saatlerden daha denk saat tutar. Bugune kadar isim geregi hergun katilmakta oldugum ust duzey toplantilar ve gorusmelerde "Q&Q" takan gormedim. "Kigili" takim elbise 400 TL, "Boss" takim elbise 2000 TL. Bugune kadar katilmakta oldugum toplantilar ve gorusmelerde ilk markayi giyen gormedim. Yerlere goklere sigdiramadiginiz Xiaomi 700 TL, Iphone 2000-3000 TL. Bugune kadar hergun katildigim toplanti ve gorusmelerde Xiaomi kullanan gormedim. 

Umarim verdigim ornek yanlis anlasilmaz. Demek istedigim Apple, HTC ve Samsung gibi duz teknige bagli bir kurum degildir. Apple kullanan kisilerden edindigim izlenim, Apple bir hayat stilidir. Herkese gore degildir.

Kardeş ios aypon Android de hTC dir, dediğin gibi çöken falan telefonlar Androdin suçu değil uyduruk markalarındır , mesela Samsung gibi :) Android değil telefon çöker :)

"Iphone veya herhangi Apple alirken, alan kisi prestij de satin aliyor."    bunu siz diyorsunuz, neyin prestiji, yarım yamalak sistem, zayıf cihaz ve donanım eksik yazılımda, siz hala  2012 de, yok buda çok, 2009 da sınız sanırım, ayponun prestiji ve raflarda ki yeri çoktaan gitti :)

"Yerlere goklere sigdiramadiginiz Xiaomi 700 TL, Iphone 2000-3000 TL. Bugune kadar hergun katildigim toplanti ve gorusmelerde Xiaomi kullanan gormedim. "

Türkiyede satılsaydı emin ol o kadar çok görürdünki şaşardın :)

Apple herhangi bir markadır, o kadar, yaşam stili vs. pess yahu, herkese göre değilde biraz fazla oldu ama diğer anlamına bakrsak evet değil, kısıtlı eksik ve günümüzde en ufak artısı ve ek özelliği ile üstünlüğü kalmayan bir telefonun herkese göre olmaması gayet normal :)

Not: Alayı umrumdada değil, hiçbiri yaşam stili olmadığı gibi babamızın malıda değil, kaç sattığıda önemsiz, heleki çoğunluğun kullanması hiç mi hiç önemsiz, çoğunluğun kullandığı iyi demek değildir, çoğunluğa bakarsanız size örnek çok, neyse, çoğunluk demek haklı demek değildir.

Ben bu cihazlarda bir sürü şeye bakarım, istediğim şeyler yoksa, benim için işe yaramazdır o kadar, Androda vazgeçilmez yada mükemmel değil, sadece benim gibi çok yönlü istekleri olanlar için tek alternatif o kadar, ios ta bu yok, geri kalan ios yada apple ın tüm iyi yanları zaten androidde artık fazlasıyla var ve daha da kampsamlı ve iyi, bunu savunmak için demiyorum, gerçek bu.

Bunun dışında hep denilen kalite-sağlamlık-prestij vs. bu konuların tamamında 3-4 marka her hemde her açıdan ayponu duman edecek durumdayken nedir bu aypon inadınız anlamıyorum, dediğim şu, ben her zaman alabileceğimin en iyisini almaya çalışrım, şuan en iyisi kesinlikle aypon değil, üzgünüm, olay budur, 2 sene geriden gelen ve işlemcisi dışında (oda masal, 4gb ön bellek 64 bitin ön şartıdır) donanım olarak artısı olmayan, yazlılım olarakta dolu eksiği olan (hata değil eksiklik) ios un 1. olması zaten imkansız, ip6 yı heyecanla bekledim, evet yazdımda bunu, ama sonuç yine hüsran oldu, ekranı büyümüş başka şey olmamış bir cihaz çıktı karşımıza, yazlımda mecburen hacamat olmamak için hafif androlaşmış ama hala aynı tas aynı hamam olan bir aypon çıktı karşımıza, sonuç mu, tırt :)

Ülem amma yazdım yine, özetle hiçbir artısı daha iy yönü olmayan bir model çıkardı elma, 2 senelik One m7 bile her açıdan daha iyiyken ne aypon6 sı kardeşim, günümüze  gelin günümüzeee, yetişinde sonra bakarız artık ayponpona :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi, bu senin sahsi dusuncen. Saygi duyarim.

Sağolasın, evet şahsi düşümcem kısmi olarak doğru, donanım ve kalite kapasite evrensellik uyum, sağlamlık, tip, mazleme, stabilite açısındansa kesinlikle hTC bu ise bilimsel gerçek, aypon 6 ile hTC M8 i yanyana koyman bile yeter, geri kalan her konuda tartışmasız daha iyi olanı sende anında anlarsın zaten.

Şu düşünceyide bırakın artık, prestij-sağlamlık-kalited vs. bunları artık söylemeyin, harbiden komik oluyor, bu dedikleriniz zaten ve fazlasıyla bir kaç markada zaten var, artık hepsi aynı gibi....

Ayponu konuşacaksak sadece yazılım olarak konuşalım, geri kalan her ama her konuda çok daha iyileri zaten var, buna itiraz etmeyin artık.

Yazılıma gelirsek, ios hala aynı, sadece rakibine yenik düşmemek için onun özelliklerini kendine adapte etmeye bu arada da kapalı dünyasından çıkmadan dışarı açık vermeden debelenmeye devam ediyor o kadar, o debelene dursun dünya dönüyor, ne Android 3 sene önceki android nede Windows yerinde sayıyor, inadı bırakın gerçekleri görün, dediğim gibi hiçbiri babamın malı değil, aypon 6 istediğim gibi olsaydı direk almıştım, baktımki birşey yok, seneye kaldı bu iş, olay bu...

neden aypon 6 almadım, sebebi basit, ortada birşey olmadığı gibi hTC M7 One cihazımı satıpta yerine bunu alacak en ufak artısı dahi olmadığı için aypon 6 almadım, üstüne koyduğu en ufak şey yok yahu, senin bildiğin One ı sattırıpta ip6 aldıracak hangi üstün donanım ve yazılım var söylede bilelim, devrimsel neler var kardeş, onu yazda One ı satıp ip6 alayım, prestij deme, zaten olmadığı gibi umrumdada değil çünki :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

İos un kodlarını açsın elmada görelim, hiiiç boşa uğraşma, ios8 2012 model olarak tarihe geçmiştir :)

çakma İandrOS8 le gelmiş hava yapıyorsunuz yahu, yarım yamalak tarihi işletim sistemi ile :D

Olay olduğunu siz söylüyorsunuz, nedense olay sadece sizde oluyor, biz sadece gülüyoruz, elmacılar sizi, yahu ios mu iso mu nedir, çoktan demode olmuşları daha yeni alıyor, hala geri siz hala aksini iddaa ediyorsunuz, hep dediğim gibi, Android geldi, tokatladı ve geçtiii, bye byeee, siz hala 2012 yi yaşıyorsunuz, neyse az bekleyin bir sille de yakında Windowstan yersiniz ve FİNİTOOOO :D

:D

Olay bizde değil abi, konulara dikkat ediyorumda, dandroitciler sarıyor hemen dört bir yanı..

Bugün bizim dış cepheyi yapan sıvacı, bende ki iphonu görünce gardaş ios 8 çıkmış yükledin mi dedi ? Dedim yok daha yüklemedim acaba bizede güncelleme gelmişmidir dedi bakarmısın dedi beyaz böyle büyükçe tablete benzer bişey çıkardı bune dedim samsung s5 dedi :) anladım ki adamın dünyası sadece mala ile harç arasında sınırlı değilmiş :)

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Olay bizde değil abi, konulara dikkat ediyorumda, dandroitciler sarıyor hemen dört bir yanı..

Bugün bizim dış cepheyi yapan sıvacı, bende ki iphonu görünce gardaş ios 8 çıkmış yükledin mi dedi ? Dedim yok daha yüklemedim acaba bizede güncelleme gelmişmidir dedi bakarmısın dedi beyaz böyle büyükçe tablete benzer bişey çıkardı bune dedim samsung s5 dedi :) anladım ki adamın dünyası sadece mala ile harç arasında sınırlı değilmiş :)

O adamın daha elindekinden haberi yok, onunla ayponu duman eder garip :) hem baya geri kalmış o adam, ayponu görünce şaşırdı haaa, vah garibim vahhh, 5 sene öncesinde kalmış garibim  :tongue:

Dandroit değil Android,bende İandrOS8 hemde çakma mı diyeyim yani  :D

Her açıdan geri kaldınız, kabul edin artık, senelerdir yazarım dediklerim çıktı hala inat hala inat, seneyede tokadı bırak kroşe yiyecek elma, ahanda bu sözümde yaz bir yere, seneye buralara yazmama gerek bile olmayacak, zaten sizde bizim galaksiye geleceskiniz, ay da oturmaktan sıkılmış olacaksınız, gelin bizim galaksiyede komşu galaksilere gidelim, ay da çakılı kalmakla olmuyor, kafanıza Android pardon Asteroid falan düşmenden kalkında gelin bizim aleme  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ağzınıza sağlık hocam[emoji1] Harbiden kabak tadı veriyor artık.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün konusu geçti ama sonuca veremedik. Iphonelar telefonun çekmediği yerde sadece gps aracılığı ile uyduya bağlanıp bilgi alabiliyor mu ?

Mesela ben sadece gps ile marketten indirdiğim program ile gttiğim rotayı çizebiliyorum.

gps olmadan sadece baz istasyonuylada çizersin, benim için sorun olmuyor, her ikiside olmadığında buna geçiyorum, rotanın tillahını çiziyorum  :D  :p

extreme%20gps.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Haklısın, tıpkı sizin aypon kullandığınıza ve geçen zamanınıza olduğu gibi :D

Hoş geldin 2012 puhahahaa... :p

Android sizlere gore at gozlugu yapmis heralde. Goz cevresinin kalan 270 derecesinde ios var ve siz bunu gormuyosunuz. Cikarmanin vakti geldi [emoji106][emoji4]

Bugün konusu geçti ama sonuca varamadık. Iphonelar telefonun çekmediği yerde sadece gps aracılığı ile uyduya bağlanıp bilgi alabiliyor mu ?

Mesela ben sadece gps ile marketten indirdiğim program ile gittiğim rotayı çizebiliyorum.

Google earth a girdim simdi. Her turlu bilgi ve konum alabiliyorum [emoji106]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En çok yazan o :D

Zaten ayfon konusunda en çok yazan dandroidciler :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Gene bir gün böyle Apple'ı konuşuyor dandrioidçi arkadaşlar.. O zaman da dedim, eleştiri gizli hayranlıktır diye :D Sağolsun dandroidçi arkadaşlar sürekli ispat ediyor bu tezi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

En çok yazan o :D

Zaten ayfon konusunda en çok yazan dandroidciler :D

Gene bir gün böyle Apple'ı konuşuyor dandrioidçi arkadaşlar.. O zaman da dedim, eleştiri gizli hayranlıktır diye :D Sağolsun dandroidçi arkadaşlar sürekli ispat ediyor bu tezi :D

Kendi telefonlarimizin tartisilacak bir tarafi olmayinca. :p

Adamlar yapmış zaten. :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adamlar yapmış zaten. :p

Biz yıllardır bunu diyoruz işte, Adamlar yapmış.. Sağolsun Steve amca :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...