İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Az evvel samsung dünyasına geri döndüm galaxy alpha ile. İlk izlenimlerim güzel. Htc den sonra pişman olmayız umarım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ford focus alıp yetkili satıcı ile mahkemelik olan da var 10 yıl boyunca rutin bakım dışında servisin yolunu kullanmayan da... Arkadaşındaki sorunlu olabilir, bu LG'nin tamamını kötü yapmaz... Bendeki Gm discovery gayet stabil hala. Şarj yeri de sağlam ki en çok şikayet edilen yeridir. Sonuç olarak 1 örnekle kötü/iyi diyemeyiz bence...

LG'ye kötü demiyorum ki zaten, Android anlatıldığı kadar iyi değil diyorum. Sonuçta böyle örneklerden çok daha fazlası var çevremde, alıp ertesi gün iade eden de var. iPhone'um kötü/yavaş diyen 1 ise Android'im yavaş diyen 5.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lenovo p70 için görüşleriniz nelerdir arkadaşlar..

Diego cik bi aradan allaaasen. Ortalık karisik, hatice mi aypon mu, simdi belli olacak [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Az evvel samsung dünyasına geri döndüm galaxy alpha ile. İlk izlenimlerim güzel. Htc den sonra pişman olmayız umarım. :)

Servet abi verdi galiba odunu mecbur kaldın :D

LG'ye kötü demiyorum ki zaten, Android anlatıldığı kadar iyi değil diyorum. Sonuçta böyle örneklerden çok daha fazlası var çevremde, alıp ertesi gün iade eden de var. iPhone'um kötü/yavaş diyen 1 ise Android'im yavaş diyen 5.

O kadar para verince kimse benim yoğurdum ekşi demiyor :)
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Servet abi verdi galiba odunu mecbur kaldın :D

Yok ya değişiklik olsun dedim. 2 sene Htc yeter sonra geri döneriz. :D

Servet abi sıfır cihaz göndermiş valla kulaklık şarj aleti açılmamış bi de 1 yıl full 3 yılda ekstra kasko var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yok ya değişiklik olsun dedim. 2 sene Htc yeter sonra geri döneriz. :D

Servet abi sıfır cihaz göndermiş valla kulaklık şarj aleti açılmamış bi de 1 yıl full 3 yılda ekstra kasko var.

Biliyorum görmüştüm bayramlaşmada güzel cihaz :) şekli bayağı hoşuma gitti benim ilk defa ergonomik cihaz yapmış zamzung
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

:)

Adam LG'yi de para verip almış, niye buna kötü desin ki bu mantıkla? Annemin telefonunu da para verip ben aldım, kendi telefonumu da. Telefonu çeviremiyorum birinde, bekliyorum, diğeri ilk günkünden farklı değil, ne hafızasına bakıyorum, ne kurduğum uygulamaya. Ötekinde sürekli ram boşalt bilmemne yap. Telefon mu kullanıyoruz server mı yönetiyoruz.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Arkadaşın "kurtar beni bu LG'den" dediği için öyle yazdım, kurtar beni bu androidden diye yazsaydın ona göre şöyle yazardım; androidi kullanan onlarca marka var bir çoğu sadece basit bir arayüz ile kullanıyor bazıları ise oldukça farklılaştırıyor, bu farklılaştırmayı optimize edemezse sorunlar hepsinde olmasa da bir çoğunda yaşanıyor ki zaten Android açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için İos'un muadili bence WP'dir ama illa ki IOS mu Android mi diye bakacaksak tek markadan değil androidi en iyi kullanan marka üzerinden aynı fiyat aralığında kıyaslama yapmalıyız...
Yorum bağlantısı
Misafir

:)

Adam LG'yi de para verip almış, niye buna kötü desin ki bu mantıkla? Annemin telefonunu da para verip ben aldım, kendi telefonumu da. Telefonu çeviremiyorum birinde, bekliyorum, diğeri ilk günkünden farklı değil, ne hafızasına bakıyorum, ne kurduğum uygulamaya. Ötekinde sürekli ram boşalt bilmemne yap. Telefon mu kullanıyoruz server mı yönetiyoruz.

Ben de g2 kullanıyorum ama bugüne kadar gram kasma yavaşlama yaşamadım. Dediğiniz gibi onlar da ucuz değil ancak Apple kullanıcısının bir kısmında (sadece belirli kesim) sanki aldıkları cihaz cidden çok ulaşılmaz gibi bakarak, ot kondurmuyorlar. Doğrucu olmakta fayda var. Ben de zamanında ciddi rakamlara 4 de kullandım 4s de. O zamanlar Android zayıftı, artık gelişti. Bir çok işlem daha rahat yapılıyor.

Apple arayüzü sadece o kasma donmaları yansıtmıyor.

Lag ile açılıyor uygulama siz de donmuyor sanıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Arkadaşın "kurtar beni bu LG'den" dediği için öyle yazdım, kurtar beni bu androidden diye yazsaydın ona göre şöyle yazardım; androidi kullanan onlarca marka var bir çoğu sadece basit bir arayüz ile kullanıyor bazıları ise oldukça farklılaştırıyor, bu farklılaştırmayı optimize edemezse sorunlar hepsinde olmasa da bir çoğunda yaşanıyor ki zaten Android açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için İos'un muadili bence WP'dir ama illa ki IOS mu Android mi diye bakacaksak tek markadan değil androidi en iyi kullanan marka üzerinden aynı fiyat aralığında kıyaslama yapmalıyız...

LG en çok önerilen Android telefonlardan biriydi yakın zamana kadar, değiştiyse bilemiyorum tabi. Sonuçta aynı kullanım koşullarında iki telefon için aldığım yorumlar bunlar. Şu ana kadar gördüğüm en iyi Android telefon da en ucuzu olan Xiaomi, arayüzü, güncellemeleri, ekranı vs. beklentimin çok üstünde.

Ben de g2 kullanıyorum ama bugüne kadar gram kasma yavaşlama yaşamadım. Dediğiniz gibi onlar da ucuz değil ancak Apple kullanıcısının bir kısmında (sadece belirli kesim) sanki aldıkları cihaz cidden çok ulaşılmaz gibi bakarak, ot kondurmuyorlar. Doğrucu olmakta fayda var. Ben de zamanında ciddi rakamlara 4 de kullandım 4s de. O zamanlar Android zayıftı, artık gelişti. Bir çok işlem daha rahat yapılıyor.

Apple arayüzü sadece o kasma donmaları yansıtmıyor.

Lag ile açılıyor uygulama siz de donmuyor sanıyorsunuz.

O bizim milletin ortak özelliği zaten, kim ne kullansa en iyisi o, aksini söyleyen de anasına küfrediyor sanki. O yüzden Türk forumlarından bir şeyler araştırırken 1 değil 2 değil 5 defa düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Takılma ve donma sorunları dahili hafızası 32, harici hafızası 128 gb'a kadar destek veren telefonlarda olabilir. Normal karşılamalıyız. Telefonda fabrikasyon bir sorun olmasa bile yüklenen veri boyutu ve donanımla uyumlu olmayan yazılımların oransal ağırlığıyla alakalı olarak takılmalar yaşanabilir. Bu donmalar dakikalarca sürmüyor ama artık kullanıcılar anında etki tepki veren cihazlar kullanmak istiyorlar. Böyle bir cihaza ilk başta herkessahip oluyor. Cihazlar boşken herkesin ilk yorumu cihaz uçuyor oluyor ama bu aslında psikolojik ve inanılmak istenen bir durum. Yani kullanılan donanımı yeni telefona göre daha eski ve dolu telefondan sonra bomboş ve yeni teknoloji cihaz doğal olarak daha hızlı gözüküyor. İki dolu cihaz karşılaştırıldığında ise çoğu zaman bu hız farkları günlük yaşamda çok fazla fark yaratacak ve arada 1000TL ödemeyi gerektirmeyecek kadar az aslında. Mecazi olarak; Çoğumuz 120 km hızla telefon kullanıyor, 160km'lik cihaza sahibiz ama 200km yapsın istiyoruz. Sonra da pek beğenemiyoruz.

Benim tuhafıma giden ise ipad 2 retina kullandığımda Note3'ten daha yavaş ve daha uzun ms'ler takılan bir cihaz olarak aslında ios'un da sorunsuz çözümler sunmamasına karşılık bu şekildeymiş gibi gözükmesi. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Az evveli kraliyet konforuna geri döndüm:D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Eeee p70 ?

Çoktan aldın daha neyini soruyosun :D   Kendine de mi alacaksın Emmicim?   

F/P ürünü işte mis gibi. İşlemcisi pek ekonomik bir tüketim sağlamasada Ekran ve 4000mah pil açığı kapatıyor. Gorilla glass yok cam filmi takacaksın.( Kutudan çıkıyo olabilir) Grafik kartı iyi. Asphalt8  vs rahat çalıştırıyor.  43000 Antutu benchmark değeri var. 

:good1: 

Günümüzde 43000 antutu değeri alan cihazların çoğu 1000-1200 TL barajının üstünde

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Semih, kendime de. :D

Peki 1150 ye tedarikçi garantili g3 mü

800 'e Lenovo garantili p70 mi. ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Marka kötü kardeş, android değil, hep diyorum övüyor diyorlar ama haklıyım, hTC kullan ayponu unutursun, sana o kadar diyim, marka vaaar marka var, ha birde Sony iyidir...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet Semih, kendime de. :D

Peki 1150 ye tedarikçi garantili g3 mü

800 'e Lenovo garantili p70 mi. ?

GM 4g'ye niye bakmıyorsun abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

GM 4g'ye niye bakmıyorsun abi?

Lenovo P70, 4G den çok üstün bir telefon... fiyat farkı sadece 100 lira... 

Hee.. bura kavga etme yeriymiş özür :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

p70 kime alınacak anlamadım ki? Kendine alacaksan üstad X2pro olur o markada.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Günümüzde 43000 antutu değeri alan cihazların çoğu 1000-1200 TL barajının üstünde

Alpha bu değerin çok üstünde ama kendi yazılımı ile sanki 3310. Sağlıklı değil antutu

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Alpha bu değerin çok üstünde ama kendi yazılımı ile sanki 3310. Sağlıklı değil antutu

Abi mert de forumda. kepir... Aman sattığın telefonu bu kadar gömmeseydin [emoji14] tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Meiuzu mx5 al derim o daha iyi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

LG en çok önerilen Android telefonlardan biriydi yakın zamana kadar, değiştiyse bilemiyorum tabi. Sonuçta aynı kullanım koşullarında iki telefon için aldığım yorumlar bunlar. Şu ana kadar gördüğüm en iyi Android telefon da en ucuzu olan Xiaomi, arayüzü, güncellemeleri, ekranı vs. beklentimin çok üstünde.

O bizim milletin ortak özelliği zaten, kim ne kullansa en iyisi o, aksini söyleyen de anasına küfrediyor sanki. O yüzden Türk forumlarından bir şeyler araştırırken 1 değil 2 değil 5 defa düşünüyorum.

Xiaomi zaten oldukça özelleştirilmiş Android yazılımı kullanıyor, custom rom olarak v5-v6 kullandım tabi telefonum çok iyi olmadığı ve Jiayu g3t'de Aosp androide alıştığım için değiştirdim ancak Xiaomi nin kullandığı miui rom açıkçası IOS a benzeyen tasarıma ve özelliklere sahip, arama ekranından sms eposta vs ekranları vs. Ancak iostan çok daha kullanışlı ek özelliklere sahip üstelik çok iyi güncelleme desteği sunuyor hem orjinal telefonlara hem de kendi geliştiricilerinin sunduğu custom romlara. Açıkçası şu an kullandığım Sony Z1 için hali hazırda miui v7 sunulmuş vaziyette ama henüz bu telefonu deneysel kullanıma açamadım...[emoji1]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...