İçeriğe Yönlendir

Ka - Kapı Iç Döşemesi Yapılışı (Fotolu)

Burak Fidan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Burak dikiş makinesi işine girersen kumaşları alır atlar geliriz bak sana :)

Çay yaparsın bi de kısır. Gün yapar gibi hem yer içeriz hem de dikiş nakış ohh :)

:hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Erhan, kumaşçıyı şimdi aradım. Bagaj döşemesi için altı sert yani kumlu dedikleri kumaş var. Altı sert halıflex gibi düşünün fakat otolarda kullanılan orijinal kumaşlardan.

2 metre standart eni x 1 metre uzunluğunda kesilirse fiyatı 11TL dedi.

Bagaj zemini düz, oraya kesip bu malzeme konulabilir. Peki sağ sol taraflara nasıl yapıştırıcaz bunu?

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

yapıştırmayacağız. gazete kağıtları ile kalıbını çıkarıp halıflexi falçata, makas ile keseceğiz ve cuk diye oturtacağız

Yorum bağlantısı
Misafir

yapıştırmayacağız. gazete kağıtları ile kalıbını çıkarıp halıflexi falçata, makas ile keseceğiz ve cuk diye oturtacağız

2ehe2eby.jpg

Sağ soldaki mavi kısımlar peki ?

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Erhan amortisör kulelerini soruyorsun herhalde? İyi ama şablon alırsan onlar da şablonla birlikte çıkmış olacak şekli. Senin bagaj halın yok mu niye yeniden üretiyorsun ?

Bu arada kapıdaki renk konusunda önerini dikkate alıcam bu renk elde çok hoş duruyordu fakat tam istediğim renk güzelliğini veremedi. Bi ton koyusundan 1 metrelik alıcam bi dahaki denememi onunla yapabilirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tavsiyem, o bölümlere izolasyon yaptırın. Efsane yol sesi azalır ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tavsiyem, o bölümlere izolasyon yaptırın. Efsane yol sesi azalır ;)

İzılasyon ya evet. Bu da vardı planda. Şimdi operasyonun çapı genişledi. arkadan gelecek sesi kesmek çok iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Misafir

Erhan amortisör kulelerini soruyorsun herhalde? İyi ama şablon alırsan onlar da şablonla birlikte çıkmış olacak şekli. Senin bagaj halın yok mu niye yeniden üretiyorsun ?

Bu arada kapıdaki renk konusunda önerini dikkate alıcam bu renk elde çok hoş duruyordu fakat tam istediğim renk güzelliğini veremedi. Bi ton koyusundan 1 metrelik alıcam bi dahaki denememi onunla yapabilirim

Bagajda hiçbişi yok benim. Direk taban sacı. 5 mm incelikte ev tipi bi halı koymuşlar şekilsiz. O da sabit durmuyo.

Ya ben şunu anlamadım. Şablon dediğiniz nedir. Halıyı sabit nası tutucam amortisor kulelerinde.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

5 mm incelikte ev tipi bi halı koymuşlar şekilsiz.

:D :D

piknik yaparken at hemen işte halıyı yere :D

Şablon: bagaj taban sacının 2d kaba şekli

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

:D :D

piknik yaparken at hemen işte halıyı yere :D

Şablon: bagaj taban sacının 2d kaba şekli

Heh şimdi oldu. Bana 3d lazım zira amortisor cevresini kusursuz sarmak istiyorum :)

Neticede deneme yanılmayla olcak belli oldu :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada hazır kapı içi ele alınmışken kapı için ses izolasyonu olarak neler yapılabilir? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Loctite'laarı Hakan abi bilir. Ona sormakta fayda var. Ben başka bir şey kullanıyorlardı forumdaki üyeler diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kavisli yerler kesilip birbirine dikilirse radüsler ve kıvrımlar harika olacak. Dikiş makinesi almanı tavsiye etmem bir terziye götürmeni öneririm sadece dikişler için. Klipsler de bunlar. Ne zaman aksaraya gitsem mert otodan tanesi 0.3TLye alırım :D şuan 15-20 tane var elimde. Tampon klipsleri pahalıydı fakat döşeme klipsleriyle birbirine benziyorlar, denemek lazım. Döşeme konusunda Zeytinburnunda oto döşemelik kumaşçısı var. İhtiyacı olana tarif ederim arkadaşlar.

Erhan hocam döşemeleri yapacağın zaman haber ver de ben de geleyim. Çok sevdim bu kumaş işini ben. Bagaj pandizotunu da kapladım.

Geçen ay 10 tane orjinal klipse verdiğim 50 tl'ye bugün oto mertten 25 klips, 1 çift bagaj amortisörü, bir çift beyaz yan sinyal, 1 çift sarı sinyal ampülü ve 1 kutu balata spreyi aldım yahu :)

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Mert iyidir ben on takımları falan değiştirdim ve envai çeşit malzeme aldım piyasadan ucuza veriyor. Havalimanından Alper'in arkadaşıyım deyince az bir indirim de yapıyor cabası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Mert iyidir ben on takımları falan değiştirdim ve envai çeşit malzeme aldım piyasadan ucuza veriyor. Havalimanından Alper'in arkadaşıyım deyince az bir indirim de yapıyor cabası...

Israrla gri klipslerfen isteyince senin tavsiyenle geldiğimi anladılar sanırım :)

Fiyatlar uygunmuş cidden.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

2ehe2eby.jpg

Erhan 3 boyutlu tipi gömme bagaj halısı yapamayız onlar plastik malzemeye presle yapılıyor ya da enjeksiyon makinesi kalıba döküp çıkarıyor.

Biz şöyle yapabiliriz;

Yeni bir kalın ve altı sert tip bir de aynı renk ince halı alacağız.

Eskisini atacağız

Önce ince halıyı(metresi 7TL) yanlardaki kulelerin belli yüksekliğince yanlamasına ve en dipten yapıştırma yoluyla kaplayacağız. Sonrasında ise,

Bagaj tabanının kalıbını gazete kağıdına çıkaracağız. Yani;

Gazetenin genişliği yetmezse uc uca 2 gazeteyi ekleyip koli bandıyla bantlayacağız ki uzasın.

Daha sonra köşeleri ve dönen yerleri parmağımızın ucuyla ezip iz yapmak suretiyle bastıracağız.

Bunu yaparken gazetenin hiç oynamamasına özen göstereceğiz ki kalıp kusursuz olsun.

Tüm çerçeve boyunca aynı işlemi yaptıktan sonra gazeteyi yani kalıbı dışarı çıkaracağız.

İz olan yerlerden makasla keseceğiz.

Çıkan şablonu yeniden bagaja koyacağız

Fazlalıklar için rötuş yapacağız 

Çıkardığımız şablonu elimizdeki altı sert halının üst yüzeyine koyacağız

Keçeli kalem ile kenarlarını çizeceğiz

Halıyı keseceğiz

Bagaja koyacağız

ve son rötuş yapılıp halıyı eskimeye ve kaderine bırakacağız

:bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :tirs:  :tirs:  :dance3:  :dance3:

Yorum bağlantısı
Misafir

Alper yapalım bunu :)

Ama bagaja halı kaplamadan önce piyasadaki envai çeşit izolasyon malzemelerinden birini tabana uygulayalım derim.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

tabi ki yapalım. kapı kartonlarının kaplanmasını, kapı içi ses yalıtımını, bagaj zemininin yalıtımını ve de bagaj zemin kaplamasını sırayla yapalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan
(düzenlendi)

uSGJqLG.jpg

T2GW8yO.jpg

CpApGsB.jpg

MlHLuxN.jpg

SnSUkp7.jpg

JREQUQl.jpg

DLNEdge.jpg

mPPMyzd.jpg

Kumaş çift taraflı banta iyi yapışmadı. Bali ile bir önceki deneme yaptığımı sökerken çok zorlandım, çok iyi yapışmış. Şimdi bu sprey ballyi denemem gerekiyor

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şahin Kutun

selamlar.. bende burdaki konuyu okuduktan sonra bi döşemeciye gittim yapılan  işçilik  :(

wg4vvmJ.jpgqa2CGm0.jpg

o7xRPwc.jpg

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

(OoATYxw.jpge0y2FQN.jpgalanya civarı.)  tam isyanlardayken başka bi döşemeciye gittim iyikide gitmişsim şimdi arabanın içi daha bi güzel duruyo yeni haliyle  :)

alt taraflar viklix den yapıldı orjinal gibi duruyo kapı açma yeri dikişli oldu kısacası işi bilen yapıyor bilmeyen yama yapıyorG5HHPa9.jpg

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)
:) hocam ilk fotodakiler eski hali mi yoksa ilk işçilik mi ? Ben plastik aksamı boyamayı düşünüyorum. Dikişliyi dışarıda yaptırdım fakat benim teğellediğim gibi formlu dikilmemiş, düz dikilmiş. Dedim böle dümdüz dikmişsiniz falan, sen nasıl verdiysen öyle diktim dedi ben de bişe demedim:) öyle olunca da düz dikişli deri, formlu yüzeyde potluk yaptı. O yüzden kendim yapıcam dikişini tekrar. Bir de son denememi sprey bali ile yapmak istiyorum. Zira ilk denediğim tüp bali kumaşta lokal izler bıraktı fakat çok sağlam yapıştırdı, ikinci denediğim dikişli deriyi çift taraflı bantla denedim fakat bu sefer de kumaş banta hiç yapışmadı desem yeridir. Üçüncüsünü yapıcam kısmetse kapılar evde duruyor sökülü vaziyette :) tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...