İçeriğe Yönlendir

Ka - Kapı Iç Döşemesi Yapılışı (Fotolu)

Burak Fidan

Recommended Posts

Burak Fidan
(düzenlendi)

Genel olarak ikinci işçilik ilkine göre iyi fakat ben bi döşemecinin çok daha kaliteli bir iş çıkartmasını beklerdim, hocam aynısını kendin de yapabilirdin bence:) bir de merak ettim ilkine ve ikinci işçiliğe ne kadar ödediniz? Misal benim aldığım kumaş 2 metreydi üç takımlık kapı malzemesi vardı 36 lira verdim. Bali de 3-4 liradır. Dikişini de 10tl yaptırdım ikincisini. Toplamda iki çift deneme bana 50tlye geldi ki daha kumaş var

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Üzgünüm ama ikincisinin işçiliği de çok kötü. Kapı kolu kaplanmaz. Sökmek isterseniz döşemeyi, nasıl olacak?

Gözüken vida delikleri nedir?

Kumaşın düzgün kaplanmaması, hoparlör ızgarasının altındaki şişkinlik, cam açma tuşlarının etrafı... Olmamış bence..

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

ilki ilk işcilik ilkine 30 tl verdim sonuç berbat

ikincisine 100 tl verdim ama güzel oldu

Üzgünüm ama ikincisinin işçiliği de çok kötü. Kapı kolu kaplanmaz. Sökmek isterseniz döşemeyi, nasıl olacak?

Gözüken vida delikleri nedir?

Kumaşın düzgün kaplanmaması, hoparlör ızgarasının altındaki şişkinlik, cam açma tuşlarının etrafı... Olmamış bence..

sani bey kapı kolunun kaplanması kolu sağlamlaştırdı. takıp söktüm gerçekten hiç bir sorun olmadı.

inanın arabanın içi değişti :)   

o vida deliklerede bi çare buldum 

cam açma tuşlarının etrafı benim hatam :)

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

ilki ilk işcilik ilkine 30 tl verdim sonuç berbat

ikincisine 100 tl verdim ama güzel oldu

sani bey kapı kolunun kaplanması kolu sağlamlaştırdı. takıp söktüm gerçekten hiç bir sorun olmadı.

inanın arabanın içi değişti :)   

o vida deliklerede bi çare buldum 

cam açma tuşlarının etrafı benim hatam :)

xuOGc8t.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

O tapanın üzerine de aynı deri kumaştan kesip yapıştırabilirsiniz. Daha ahenkli olur :). 30 tl ilk iş için tam karşılığı bi para kızmamak lazım:) ikincisi de fiyat olarak çok uçuk değil. Korktum 200 falan dersiniz diye. 100tlye fena değil. Ama keşke yaparken bi nebze daha özenebilseymiş daha da hoş olurmuş. koltıklarınızla kapı döşemeniz uyumsuz olmuş olabilir? Benden tüm araç içine 1500 tl istemişlerdi o yüzden kendim yapmaya kalkıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

O tapanın üzerine de aynı deri kumaştan kesip yapıştırabilirsiniz. Daha ahenkli olur :). 30 tl ilk iş için tam karşılığı bi para kızmamak lazım:) ikincisi de fiyat olarak çok uçuk değil. Korktum 200 falan dersiniz diye. 100tlye fena değil. Ama keşke yaparken bi nebze daha özenebilseymiş daha da hoş olurmuş. koltıklarınızla kapı döşemeniz uyumsuz olmuş olabilir? Benden tüm araç içine 1500 tl istemişlerdi o yüzden kendim yapmaya kalktım

ben işcilikten memnun kaldım herkesede tavsiye ederim. tapalar şu an rahatsız etmiyor

evet 100tl iyi fiyat

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burak Fidan

En sonunda kendim diktim :) şimdiye kadarkilerin en iyisi oldu. Sırada koltuklar.

gWWghKz.jpg

9XZQZAk.jpg

CvuIEw8.jpg

vS5oRwE.jpg

8fcwUmI.jpg

yKiJtDb.jpg

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Eline sağlık hocam , aldın herhalde dikiş makinesini :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sefer olmuş :good1:

Yalnız o beyaz kısımlar bi süre sonra kirden renk değiştirecek, o kötü.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bu sefer olmuş :good1:

Yalnız o beyaz kısımlar bi süre sonra kirden renk değiştirecek, o kötü.

Hocam sen beğendiysen valla güzel olmuş demektir :D fotoğrafta tüm hatalar aslında belli oluyor, çıplak gözle bakıldığında bu kadar hatalı gibi durmuyor esasında.

Renk konusunda düşündüm taşındım, ilk astar niyetiyle orta panele beyaz atmıştım sonra hoşuma gitti beyaz, turuncu şerit de almıştım çok öncesinden. aklıma başka renk kombini gelmedi çünkü dashboardu kapıları her yeri siyaha boyadım, koltukların da orta kısımlarını beyaz yapıcam bakalım belki oralarını sonra söker başka renk de dikebilirim daha sonra eğer çok çok kötü olursa. ama kirleneceğinden eminim evet.

Eline sağlık hocam , aldın herhalde dikiş makinesini :)

Sağol teşekkürler dostum. Kendim yapınca içime sinmediği için bi kaç kez söktüm tekrar diktim fazla zaiyat vermeden. dışarda böle uğraşacaklarını sanmam.

Çok güzel olmuş eline sağlık.

Teşekkürler :) doğrusu ilk diktikten sonra pek bi beğendim evdeyken ben de, sonra arabaya montajladım hiç hoşuma gitmedi :D renk uyumu falan pek olmadı gibi geldi ama koltukları da bir bitireyim bakalım belki o zaman daha farklı durabilir. Turuncu iplik dikişi hiç belli olmadı ben daha belirgin olsun istiyordum. belki çift dikiş geçmek gerekiyordur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gürkan Başbağcı
(düzenlendi)

Malzemeyi nerden aldiniz acaba ? Kumascilarda uygun birsey bulabilirmiyiz?

Ve ne ile yapistirdiniz

tarihinde Gürkan Başbağcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Özgür Şahin

Ya arkadaşlar benim kapı içleri berbat. Böyle kendim de yapamam el becerim yok. Antalyada bu işi yapabilecek bi yer varmıdır

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Kadir İridağ
On 22.10.2014 at 10:24, Alper Sakalli yazdı:

Kavisli yerler kesilip birbirine dikilirse radüsler ve kıvrımlar harika olacak. Dikiş makinesi almanı tavsiye etmem bir terziye götürmeni öneririm sadece dikişler için. Klipsler de bunlar. Ne zaman aksaraya gitsem mert otodan tanesi 0.3TLye alırım :D şuan 15-20 tane var elimde. Tampon klipsleri pahalıydı fakat döşeme klipsleriyle birbirine benziyorlar, denemek lazım. Döşeme konusunda Zeytinburnunda oto döşemelik kumaşçısı var. İhtiyacı olana tarif ederim arkadaşlar.

Erhan hocam döşemeleri yapacağın zaman haber ver de ben de geleyim. Çok sevdim bu kumaş işini ben. Bagaj pandizotunu da kapladım.

2mdmnt2.jpg

bu klipsleri nerden bulabilirim ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kadir Sime

Bir ford parçacısına uğra, fotoğrafı göster, muhakkak ellerinde vardır. Geçen gün ben tampon klipslerini ararken bunlardan epeyce vardı parçacıda.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Timuçin Duru

Merhabalar.

Kumaşı sökmek için mikayı nasıl söktünüz ısıl işlem ile geçme yapmışlar açıcak olsam kırılacak:(

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 10.10.2018 at 19:19, Timuçin Duru yazdı:

Merhabalar.

Kumaşı sökmek için mikayı nasıl söktünüz ısıl işlem ile geçme yapmışlar açıcak olsam kırılacak:(

O zaman kıracaksınız sanırım yapıştırmışlardır, doğrudur.

Şurdan da yardım alabilirsiniz, çok basit bir şey, ben bile söküp takabiliyorum. (ben bile= hiç anlamam bu işlerden)

http://www.kaklub.co.uk/pwpcontrol.php?pwpID=1899

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Oooo bu fikir muhteşem teşekkürler mu taktikle kapıları kurtarırız birde şöför koltuğuna sünger bulabilirsek çok iyi olur

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Merhabalar.
Isil işlemle puntalanan yerleri maket bıcağıyla uçurunca ortası kisa vida girecek şekle geliyor.Sonrası pul ve vida ćok kolay
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Evet taktiği kaptım uygulamayı yapıcam hafta sonu kumaş ayarladıktan sonra,teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...