İçeriğe Yönlendir

İos 8.1 Yayımlandı.

Mustafa Çayır

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bakın arkadaşlar ben işletim sistemleri dersini yüksek lisans seviyesinde veriyorum. Benim bildiklerime göre konuşursam "Android" daha iyi değil. Ancak onu iyi yapan tek bir firmanın altında cihaz üretilmemesi ve açık mimari olması. Benzer biçimde Apple ürünleri kapalı mimari olduğundan sakıncalı. Ancak Java tabanlı olmadıkları için çok daha verimli çalışıyorlar. Ayrıca kapalı mimari olmasının avantajı da donanım yapısını kontrol altında tutabiliyorlar. Sonuç? Yok.  herkes tipini sevdiğini alsın olabildiğince ucuzunu alsın. Yazılım geliştirmek IOS da biraz daha kolay. Onu da ekleyeyim. Ama Android'de de zor değil. O da kolay. 

Android, yapısı gereği sürekli işlemci gücü ve pil açısından apple'ın koyduğunun iki katını koymak zorundadır aynı performansı alabilmek için. 

Güvenlik açısından iyi gibi ancak onun da sorunları var. İkisinin de var. Çok fazla işi cep telefonuna pek yüklememeli bana sorarsanız.

Ben ikisini de kullanıyorum. Android daha serbest geliyor ve fakat oynayıp duruyorsun telefonla. Koy cebine işine bak. 

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

berabere diyelim bari, geriye kala kala kaliteli cihaz-ses-ekran-sağlamlık vs. kalıyor, bu açıdan zaten tartışmaya bile gerek yok, ayponun şansı yok :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Nasıl ki siyasette her zaman iyiye doğru gitmiyor dünya. Bazen hele son dönemlerde teknolojik gelişmeler insanın yararına gitmeyebiliyor. KArtelleşmeler, monopolistik davranışlar, satışı artırmak için yapılan güncelleme ve yeni model çıkarmalar, lüzumsuz yüke insanı boğmalar hepsi bunların "iyi" olarak adlandırılmayabilir. "Kar" tuzağının içine düşüyor endüstri ve iyinin ne olduğunu bilmesine karşın yapmıyor. Mesela GMAIL pushmail desteğini ios dan çekerken Microsoft da Exchange desteğini Android'den kısıyor. Cihazlar sağlam yapılabilecek iken yapılmıyor. Vs vs. Daha güncelleme beklerken model ortadan kalkıyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Menemen

arkadaşlarım abilerim benim küçük bir sıkıntım oldu bu güncelleme ile çözemedim. Telefonu güncellerken iki kere arama geldi. Operatör kayboldu. Kapatıp açtık reset de attık. Ekranda itunes ve usb kabloya tak ibaresi geldi. Netten araştırdım. İtunesi kurum en güncelini usb ile bilgisayara bağladım olmadı. Her defasında güncelleme alınamadı diyor. Var mı yardım edebilecek bir arkadaş? İçindekiler sıfırlansa da olur sorun değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Konu: ios 8.1

Durum: ali abi yine herkesten çok yazıyor

Yapılması gereken: en birinci android en şampiyon htc , ios kötü, apple battı, iphone bitti yazan birkaç ileti :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

arkadaşlarım abilerim benim küçük bir sıkıntım oldu bu güncelleme ile çözemedim. Telefonu güncellerken iki kere arama geldi. Operatör kayboldu. Kapatıp açtık reset de attık. Ekranda itunes ve usb kabloya tak ibaresi geldi. Netten araştırdım. İtunesi kurum en güncelini usb ile bilgisayara bağladım olmadı. Her defasında güncelleme alınamadı diyor. Var mı yardım edebilecek bir arkadaş? İçindekiler sıfırlansa da olur sorun değil.

birkaç gün sonra yeniden deneyin. sunucular kalabalık olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Menemen

Ya da dfu moduna alarak deneyin..

işte ona alamıyorum abi sorun orda  :angry:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...