İçeriğe Yönlendir

Test - Nissan Note 1.5 Dci Tekna

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Misafir

Mükemmel paylaşım, güzel bir araç. :bravo:  :nazar: Araç arayışımda eski kasası, listemde ilk sıralarda olan, fakat bütçem çerçevesinde temizini bulamamam sebebi ile alamadığım bir araç. Direksiyon çok güzel. Orta versiyonunda bu özellikler varsa, full olanda neler vardır düşünemiyorum. Cam tuşları klasik Japon. Benimki ile aynı hatta.  :D Tekrardan güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Çekirdek bir aileyiz maksat ayağımızı yerden kessin az da yaksın diyorsanız ideal anladığım kadarıyla :) Bu güzel anlatım için teşekkürler bu araba bana gelmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Çiçek

Bilgiler çok faydalı olmuş. Anlatım dili yumuşak ve sade keyiflice hepsini okudum. Ellerinize sağlık :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Çok güzel anlatım ve ideal bir aile arabası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Güzel anlatım olmuş. Konfor bozuk oldu mu sevemiyorum ben bir arabayı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Satırı satırına okudum. Teşekkürler...

Ben teşekkür ederim beğendiğinize sevindim.

Dillerinize sağlık, sıkılmadan okuduk.Yararlı bir bilgilendirme olmuş.

Çok sağolun eksik olmayın.

Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler...

Teşekkür ederim.

Elinize sağlık. Çok güzel açıklama olmuş.

Yolda gezinme durumu lastik basıncınız kaç?

Teşekkür ederim, lastik basınçları kapıdan yazan yüksüz değer olan ön arka için 33.

Mükemmel paylaşım, güzel bir araç. :bravo:  :nazar: Araç arayışımda eski kasası, listemde ilk sıralarda olan, fakat bütçem çerçevesinde temizini bulamamam sebebi ile alamadığım bir araç. Direksiyon çok güzel. Orta versiyonunda bu özellikler varsa, full olanda neler vardır düşünemiyorum. Cam tuşları klasik Japon. Benimki ile aynı hatta.  :D Tekrardan güle güle kullanın.

Sağol Kerem, full olanında navigasyon ve Sunroof aracın 4 bir tarafını gösteren kamera sistem,i kör nokta uyarı sistemi gibi biçok özellik var ama pek talep olmadığı için siparişle getiriyolarmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben teşekkür ederim beğendiğinize sevindim.

Çok sağolun eksik olmayın.

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim, lastik basınçları kapıdan yazan yüksüz değer olan ön arka için 33.

Tavsiyem 30 olsun. Benim araç 32 gayet iyi. 205-50-17 1400 kilo araç.

30 la deneyin bakın. Aracın sertliği ondan olabilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Çekirdek bir aileyiz maksat ayağımızı yerden kessin az da yaksın diyorsanız ideal anladığım kadarıyla :) Bu güzel anlatım için teşekkürler bu araba bana gelmez :)

Ben teşekkür ederim, evet bahsettiğim gibi çok spor kullanım ve yüksek süratin arabası değil farklı amaç için tasarlanmış.

Bilgiler çok faydalı olmuş. Anlatım dili yumuşak ve sade keyiflice hepsini okudum. Ellerinize sağlık :bravo:

Sizde sağolun faydalı olduysam ne mutlu.

Çok güzel anlatım ve ideal bir aile arabası.

Teşekkür ederim , evet tam bi aile arabası gerçekten.

Güzel anlatım olmuş. Konfor bozuk oldu mu sevemiyorum ben bir arabayı.

Teşekkür ederim Evet çok konforlu olduğu söylenemez.

Tavsiyem 30 olsun. Benim araç 32 gayet iyi. 205-50-17 1400 kilo araç.

30 la deneyin bakın. Aracın sertliği ondan olabilir.

Bi denemek lazım ama 33 le bile yanaklar yeterince ezik duruyor 30 la iyice basılIp lastiğe zarar vermeyelim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ezik durmasına bakmayın siz. 30 la deneyin şehir içinde. Konforu hissedersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Lastik konusunda katılıyorum. Fabrikanın benim arabaya verdiği standart basınç 33 yada 32 tam hatırlamıyorum ama ben genelde 29-30 kullanıyorum. Ancak şuna dikkat edin lastik basıncını özellikle ön lastikleri düşürünce sert bi göbeğe girdiğinizde önden kayma yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Güzel anlatım,ellerinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Lastik konusunda katılıyorum. Fabrikanın benim arabaya verdiği standart basınç 33 yada 32 tam hatırlamıyorum ama ben genelde 29-30 kullanıyorum. Ancak şuna dikkat edin lastik basıncını özellikle ön lastikleri düşürünce sert bi göbeğe girdiğinizde önden kayma yapabiliyor.

Evet sonuçta trafikte ne olacağı belli olmaz, çok düşürürsem ani bişeyden kaçmam gerekirse kötü sonuçlar doğurabilir, düşük hava basıncı diye düşünüyorum.

Güzel anlatım,ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

eco tuşu start stop u kapatır da. aynı zamanda gaz pedalı tepkisini de mi etkiliyor?

Bugün baktım eco tuşuna basılı olsa bile start stop devreden çıkmıyor.Kullanmaya başlayınca yavaş yavaş alışıyorum motor 1500 / 2100 devir arası baya ölüyor basmaya devam edilirse 2100 devir sonrası normal mode gibi devir çeviriyor ama tabi eco mode göstergesinde tek yeşil kalıyor yani ekonomi yapmıyorsun diyor.Normalde eco mode en verimli moddayken 5 tane yeşil ışık yanıyor.

Basmaya devam edilirse ışıklar sırası ile 5 den 3 e sonrada 1 e düşüyor.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yağız Ardalı

Elinize sağlık güzel bir açıklama olmuş. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Elinize sağlık güzel bir açıklama olmuş. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Yazıman

Selamlar bende 2013 model ikinci el 1.5 DCI tekna aldım 20000 km de bir sorum olacak eco modda iken gostergenin üzerinde mavi ışık yanıyor ancak mavi ışığın altında yeşil ışık araç ilk çalışınca yanıyor sonra hemen sonuyor eco modunda o yeşil ışık araç seyir halinde iken surekli yanmasını gerekiyor birde ekonomik kullanip kullanmadığımız derecelendiriliyormus nasıl oluyor anlayamadım yardim lütfen.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Selamlar bende 2013 model ikinci el 1.5 DCI tekna aldım 20000 km de bir sorum olacak eco modda iken gostergenin üzerinde mavi ışık yanıyor ancak mavi ışığın altında yeşil ışık araç ilk çalışınca yanıyor sonra hemen sonuyor eco modunda o yeşil ışık araç seyir halinde iken surekli yanmasını gerekiyor birde ekonomik kullanip kullanmadığımız derecelendiriliyormus nasıl oluyor anlayamadım yardim lütfen.

Eco mode da iken 5 adet yeşil ışık var, bu ışıklar 1 , 3 ve 5 şeklinde yanıyor gaza ne kadar hassas basarsanız ışık çoğalır yani ekonomik gittiğinizi gösterir. Kontağı kapatttığınızdada size ekonomik kullanım notu verir yine 1, 3 5 diye eğer 3 çıkarsa orta seviye ekonomi yapmışsınız anlamına gelir 5 çıkarsa zaten süpersiniz. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Eco modda bende o yeşil ışıklar hic yanmiyor kontağı kapatınca da kullanım notu belirtmiyor acaba arizalimi sadece kontağı ilk actigimda yeşil ışıklar yanıyor araba çalışınca sonuyor sizin aracda araç rolantide çalışırken yada seyir halinde yeşil ışıklar yaniyormu surekli

Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Acaba benmi ekonomik kullanamiyorum desem enazindan 1 tane olsun yeşil ışık yanmalı diye dusunuyorum. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Acaba benmi ekonomik kullanamiyorum desem enazindan 1 tane olsun yeşil ışık yanmalı diye dusunuyorum. Teşekkürler

Servise gidin bi güncelleme yapsınlar bende de ilk başta ortadaki yuvarlağın içinde bulunan ayak işareti vardı gaza ne kadar basman gerektiğini gösteren, o çıkmıyordu 10 bin bakımınfan sonra aktif olmuştu.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Gürsu

Özel den soru soran oluyor Note ile ilgili, yukarı çıksında herkes görsün.  :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
On 22.10.2014 at 22:54, Hakan Gürsu yazdı:

Gelelim yüksek hızdaki stabiliteye, yukarııda bahsettiğim gibi Note 140 km/h den sonra beni bırak abi daha zorlama diyor

Mesajınız bu cümleyle bitiyor Hakan Bey.. 

Devamı varmıydı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mesajınız bu cümleyle bitiyor Hakan Bey.. 

Devamı varmıydı ?

Varmış galiba abi.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...