İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Hiç sorun olmaz. Arkadaşımda da aynısından var, dediğiniz gibi kullanıyor.

Ancak şöyle bir durum var. İkinci yuvaya disk oturunca kapak kapanmıyordu galiba. Onu bi deneyin derim.

Sani hocam teşekkürler. Tavsiyen üzerine Vatandan Corsair 60 GB SSD aldım ve taktım. Diğerini de yedek olarak ikinci harddisk olarak taktım ve kurulumu yaptım. Boş yere önceden bilgisayarın açılmasını beklermişiz.  :D  Gerçekten 5 yıllık bilgisayarım yeniden doğdu. 

Tekrar teşekkürler Sani... :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

SSD candır hocam. Herkes bütçesinin yettiğini almalı mutlaka :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Özkan Avcı

OCZ giriş seviyesi olan Arc 100 modelini tavsiye ederim. 435 MB Okuma / 375 MB Yazma değerlerini yakaladım. Gayet hızlı normal bir kullanıcıya göre. Biraz daha verip daha yüksek hızlarda okuma/yazma yapmak istiyorum derseniz ve profesyonel kullanıcı iseniz Samsung 850 Evo serisini tavsiye ederim.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Turkmen

Sandisk Ultra II veya Extreme modelleri de fena değil. 240 GB - 299 TL

Yorum bağlantısı
önder deli

OCZ giriş seviyesi olan Arc 100 modelini tavsiye ederim. 435 MB Okuma / 375 MB Yazma değerlerini yakaladım. Gayet hızlı normal bir kullanıcıya göre. Biraz daha verip daha yüksek hızlarda okuma/yazma yapmak istiyorum derseniz ve profesyonel kullanıcı iseniz Samsung 850 Evo serisini tavsiye ederim.  :)

+1

Samsung 850 evo serisini iki laptota grafik servisinin üç kasasında kullanıyorum performansı tatmin edici. Pfsense Firewall cihazımda hatrımda kaldığı kadarı ile 60 gb sandisk olsa gerek onunda performansı şaşırtıcı zira ram larim eksik kalıp %40 swap durumuna düşüyorum. ama farkına bile varmıyorum. (swap ramlarda yapılacak işlemleri diskte yapmak)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Ekici

Bu ara bir tane de ben almaya niyetliyim ancak teknoloji marketlerin bir çoğunda yok, yada çok pahalı dolardan kaynaklı olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu ara bir tane de ben almaya niyetliyim ancak teknoloji marketlerin bir çoğunda yok, yada çok pahalı dolardan kaynaklı olsa gerek.

Vatan'da bir sürü var? Bütçeniz nedir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Vatan'da bir sürü var? Bütçeniz nedir?

350 TL civarında verebilirim sanırım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

SSD olmayan bilgisayar, bilgisayardan sayılmamalı bence :) İlk alınması gereken kaliteli bir psu sonra ssd sonrada bütçeye göre diğer bileşenler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Heryerde var Kayseri'de yok iyimi?

Internetten alin, kapiniza gelsin ;)
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bu arada bu ürünü desktop için alacağım uyar mı? vida kısımları çok uygun değil sanki.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada bu ürünü desktop için alacağım uyar mı? vida kısımları çok uygun değil sanki.

Metal 5.25 ti galiba çeviren kasaları var edinmen gerekebilir.Fakat her yerde bulman oldukça zor.İnternet tek çözüm diyebilirim.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hiç bir şeye gerek yok koy kasanın içine gitsin.küçük bir şey zaten. Hdd' ler gibi içinde disk yok, sesi yok, düzgün durmasıda gerekmez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhabalar,

Sani'nin tavsiyesi üzerine bu ssd yi aldım ve memnunum

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-120gb-850-evo-sata-30-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

kasada 750 gb normal harddisk olduğu için bunu tercih ettim. sata 3.0 özelliğini kullanamasam da bu benim anakartımdan kaynaklı bir sorun yine de çok memnunum...

Sata3 icin çözümun bendeeee :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sata3 icin çözümun bendeeee :)

Anakartı desteklemiyorsa yinede çözümü varmı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anakartı desteklemiyorsa yinede çözümü varmı ?

Var abi var. Artık herşeye çözüm var :)

Mert yazmış. Pci-x çevirici mevcut. Sata3 e çeviriyor, %75'e yakın hız alabiliyorsun abi. Yani 550mb okuman / yazman gerekirken 400-450mb'larda kalıyorsun ama en azından 250mb olan sata2 darboğazını neredeyse 2 katına çıkarmış oluyorsun.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

sata 2 ana kartına sata 3 hardisk takıldığında yarı hızla çalışıyor maalesef. Sani kendiside kullanıyor sata2 yi sata 3 e çeviren bir kart var elinde fazla varmış ama daha para verip alamadım :)

Ben 2 sene önce ssd aldığımda anakart sata2 idi ve dediğin gibi yarı hızda çalışıyor gösteriyordu. Ama eskisine göre yüklemelr ben diyim 5 kat sen de 8 kat hızlanmıştı. 5 ay kadar önce bilgisyarımı yeniledim ama 2 kat hzılanmış gibi olmadı. Yani şu anda memnun isen böylede kullanabilirisn...Zaten Sani biraz daha performanısı arttıracak gibi...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Ekici

Kısmet olursa EVO'yu yarın sipariş edeceğim. Ancak Ürünü hangi porta takmalıyım.

r84WgP.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

3 tane 3g 3 tane 6g var sanırım. 6g girişinin birisine hdd bağlamışlar, diğerine de ssd bağlarız. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...