İçeriğe Yönlendir

Rüzgar Sesine Çözüm Kapı Fitiline Plastik Hortum Uygulaycaklar Dikkat!

İbrahim Çelik
Çözüme git Rıdvan Çakıroğlu tarafından,

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Terlemesine neden olan şey nedir acaba...

Fitiller eskiden hava geçirirken şimdi geçirmiyor, ondan dolayı terleme yapıyorsa uygulama doğru ama çözümün yan etkisi var demektir...

aynen dediğiniz gibi hocam. Fitillere hortum uyguladıkdan sonra arabanın içi daha sıcak olmuştu ve camlar daha çabuk buhar yapıyordu. o yukarı kısım boş bırakılabilir aslında. fitilin tamamına hortum geçirmemek lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Abi belli ki uygulanan malzeme çok önemli. Ben şahsen sert de olsa hiç esneme yapmadığı için poliüretan hava hortumundan memnunum. Lakin fitillere zarar vermez mi, mutlaka veriyordur.

Aslolan içine sertleşmeyecek ve dolgun bir malzeme koyabilmek. Uygun fiyatlı bir şey varsa önerileri yine bu başlıkta paylaşalım. Gerekirse hepsini söker yeniden yaparım.

Bir de araç sessizleştikçe sessizlik dengesi şaşıyor. Sanki arka emniyet kemerlerinin oralardan ya da kapının cam kısmındaki plastik kaplamalardan ses alıyor gibi geldi. Forumda oraları söküp yeniden yapıştıran var ama ben sökmeye cesaret edemedim. 

1.5 yıl oldu daha sorun yaşamadım. fitiller pek etkileniyor gibi durmuyor. Memnunum.

o sıkıntı hocam çürütür oraları.

Yok fokus çürümez. İçin Rahat olsun. Olmadı kapılara da çek bi hortum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

1.5 yıl oldu daha sorun yaşamadım. fitiller pek etkileniyor gibi durmuyor. Memnunum.

Yok fokus çürümez. İçin Rahat olsun. Olmadı kapılara da çek bi hortum.

İbrahim abi tam da şu an şu konuyu anlamaya başladım. Adamın paylaştığı fitillerden 4'er metre alıp kapılara fitil ekleyeceğim. 2 gündür baktım da terleme olmuyor, demek ki sadece yıkanınca sağ taraftan ıslanma oluyor o da geçiyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_94204169/f_//tm.htm

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

İbrahim abi tam da şu an şu konuyu anlamaya başladım. Adamın paylaştığı fitillerden 4'er metre alıp kapılara fitil ekleyeceğim. 2 gündür baktım da terleme olmuyor, demek ki sadece yıkanınca sağ taraftan ıslanma oluyor o da geçiyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_94204169/f_//tm.htm

Hocam dün arabayı yıkamıştım bugün farkettim aynı yerlerde yine ıslaklık var. su mu alıyor orası acaba hortumları sökmüştüm ben 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hocam dün arabayı yıkamıştım bugün farkettim aynı yerlerde yine ıslaklık var. su mu alıyor orası acaba hortumları sökmüştüm ben 

Kapının üst kısmındaki lastikler gevşemiş olabilir Süleyman, oraya su sızabilir, bu da geç çıkabilir. Yıkadıktan sonra arabayı silerken kapıları açık dursa bayağı bir nemi alacaktır. Ben sadece sağ arka kapıda görüyorum, o da nadiren.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Uğur Şahinbaş

Hortum yerine; mobilyaların paketlenmesinde kullanılan bir malzeme var adı nedir bilmiyorum. Boru izolasyon malzemesi de olur. Köpüğe benziyor. Bunları 2 cm veya fitil içine göre ince uzun şeritler kesip kılavuz telle beraber fitil içlerine yerleştirsek nasıl olur?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

c3b76f179107e6023efd3dc25db81f98.jpg

Mal bu.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Uğur bu ürünler çok dayanıksız yüksek ihtimalle hızla çürüyüp dökülecek ve başa bela olacak. Benim tavsiyen 6 mm pnomatik şeffaf hortum. Hiç sıkıntı çekmedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Deniz Öztürk

forumda konu açmadan önce böyle bir konu araştırayım dedim buldum sonunda :)   

fiesta mk7 de deneyen var mı acaba? karoser tarafındaki fitilde hortumu sokucak yer göremedim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
On 17.08.2016 at 22:26, İbrahim Çelik yazdı:

Uğur bu ürünler çok dayanıksız yüksek ihtimalle hızla çürüyüp dökülecek ve başa bela olacak. Benim tavsiyen 6 mm pnomatik şeffaf hortum. Hiç sıkıntı çekmedim.

ibrahim bey son durum nedir, halen tavsiye edermisiniz? hortumlar sorun çıkarttılar mı? bugün ben de hortum alıp kapı fitillerine uygulayacaktım ancak ölçü konusunda anlaşamadık satıcı ile. dıştan 8 mm içten 6,5mm ile dıştan 6mm içten 4mm olan hortum varmış elinde. Siz 6mm ölçülü kullanmıştınız ölçüsü dıştan dışamı?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Emin Onuk

Tekrar konuyu hortlatıyorum ama. Bende ses olayından aşırı derecede rahatsızım ve günlerdir nasıl çözüm bulabilirim diye düşünüyorum. Bu kapı içine fitil olayında çözüm için ve sonra sıkıntı olmaması için ne kullanacağız bulamadım. Nereye baksam herkes farklı bir şey söylemiş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

serum hortumu iş görür, kapılarda bizim fiestalar gibi çift fitil yoksa ama yeri varsa sadece yeni fitil alıp takmak yeter, fitilin içine birşey dürtmeye gerek yok arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

hortumun kaç mm olduğu konusunda da net bilgi yok. kışları sertleşmesi sorum oluyor denilmiş. (kapılarda çift fitil var)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...